visibility 42105 today 1401/2/21

28 مدل کاغذ دیواری اتاق خواب از بهترین و جدیدترین طرح‌ها

اگرچه در مطلب قبلی چیدانه با موضوع کاربرد کاغذ دیواری در دکوراسیون در رابطه با آنچه در مورد کاغذهای دیواری باید بدانید صحبت کردیم، ولی با توجه به اهمیت اتاق خواب در آسایش و آرامش انسان، باید به دکوراسیون، نحوه چیدمان و انتخاب عناصر مربوط به آن، توجه ویژه‌ای داشته باشیم. خیلی از ما کاغذ دیواری را به عنوان دیوارپوش برای دکوراسیون خصوصی‌ترین بخش منزلمان انتخاب می‌کنیم، به همین دلیل نیاز دانستیم که مطلبی را به کاغذ دیواری اتاق خواب اختصاص دهیم. پس با چیدانه همراه باشید تا باتوجه به سلیقه شخصی و سبک دکوراسیونی مورد نظرتان بهترین انتخاب را برای اتاق خواب‌های منزلتان داشته باشید.

کاغذ دیواری اتاق خواب

چه کاغذ دیواری برای اتاق خواب مناسب است؟

اتاق خواب فضایی است که باید حس آرامش داشته باشد تا بتوانید در آن به راحتی استراحت کنید. به همین دلیل علاوه بر آنکه سلیقه شما در انتخاب کاغذ دیواری مهم است، ایجاد ظرافت و زیبایی که توسط کاغذ دیواری در اتاق خواب به وجود می‌آید نیز اهمیت زیادی دارد. همچنین کاغذ دیواری باید براساس اندازه اتاق و مقدار نوری که در آن وجود دارد انتخاب شود و با وسایل دیگری که در اتاق خواب وجود دارد هارمونی داشته باشد. مهمترین ویژگی‌هایی که  برای انتخاب کاغذ دیواری مناسب برای اتاق خواب مناسب باید به آنها توجه شود عبارتند از:

 • رنگ کاغذ دیواری
 • طرح کاغذ دیواری
 • جنس و بافت کاغذ دیواری
کاغذ دیواری اتاق خواب طرحدار

کاغذ دیواری اتاق خواب چه رنگی باشه؟

همان طور که می‌دانید رنگ‌ها بر روی انسان تاثیر زیادی دارند و با احساسات شما در ارتباط هستند. بنابراین اگر می‌خواهید خواب خوب و راحت داشته باشید، باید به رنگ کاغذ دیواری اتاق خواب‌تان دقت کنید. البته ناگفته نماند که سن افراد هم در انتخاب رنگ برای اتاق خواب مهم است. ولی به طور کلی رنگ‌های زیر برای کاغذ دیواری اتاق خواب رنگ‌های مناسبی هستند و به شما کمک می کنند خواب آرام و با کیفیتی داشته باشید:

 • رنگ‌های خنثی
 • رنگ‌های سرد
 • رنگ‌های پاستلی
کاغذ دیواری اتاق خواب آبرنگی

رنگ‌های گرم مثل قرمز، نارنجی، طلایی، آجری فضایی گرم و صمیمی در اتاق ایجاد می‌کنند اما به دلیل آن که انرژی زیادی دارند و در ما احساس هیجان به وجود می‌آورند، ممکن است در خوابیدن مشکل ایجاد کنند. بنابراین انتخاب مناسبی برای اتاق خواب نیستند و بهتر است از آن‌ها برای کاغذ دیواری اتاق خواب پشت تخت به عنوان دیوار شاخص استفاده شود. همچنین می‌توانید از ترکیب این رنگ‌ها با رنگ‌های سرد مانند رنگ سبز و رنگ زرد استفاده کنید. ناگفته نماند که رنگ‌های تند و درخشان نیز رنگ مناسب کاغذ دیواری اتاق خواب نیستند.

رنگ کاغذ دیواری اتاق خواب

به طور کلی رنگ‌های انتخابی برای اتاق‌های کوچک بهتر است رنگ‌های روشن باشد تا با ایجاد وسعت دید باعث شود اتاق بزرگ‌تر و دلبازتر به نظر برسد. اما در اتاق خواب‌های بزرگ، دستتان بازتر است و می‌توانید به راحتی و با حق انتخاب بیشتر طرح و رنگ کاغذ دیواری دلخواه‌تان را نسبت به دکوراسیون اتاق انتخاب کرده و محدودیتی نداشته باشید.

blog post

عکاسی منزل مسکونی خیابان دولت

blog post

عکاسی منزل مسکونی سعادت آباد فرحزادی

کاغذ دیواری اتاق خواب چگونه باشد؟

طرح‌های زیبا و متنوع کاغذ دیواری، از مزیت‌های آن نسبت به رنگ ساده دیوار است که به فضای اتاق خواب جلوه‌ی خاصی می‌دهد. پس با در نظر گرفتن این که دوست دارید چه فضایی در اتاق خواب‌تان ایجاد شود و با توجه به سلیقه‌ شخصی‌تان، بهترین طرح کاغذ دیواری را از میان طرح‌های زیر انتخاب کنید و به زیباتر و جذاب‌تر شدن فضا کمک کنید.:

 • طرح‌های انتزاعی
 • طرح‌های گلدار
 • طرح‌های کلاسیک
 • طرح‌های هندسی
 • طرح‌های انتزاعی
طرح کاغذ دیواری اتاق خواب
کاغذ دیواری اتاق خواب گلدار

اما فراموش نکنید که طرح‌های مختلف در فضا اثرات متفاوتی نیز دارد، برای مثال طرح‌هایی که باعث می‌شوند فضا بزرگ‌تر و یا کوچک‌تر به نظر برسند. اگر اتاق خواب کوچکی دارید، کاغذهای دیواری اتاق خواب با طرح‌های کوچک را انتخاب کنید. از آن جایی که کاغذ دیواری‌ها با طرح‌های کوچک ظریف هستند، جلوه‌ای لطیف به اتاق خواب می‌دهند و باعث می‌شوند فضای اتاق بزرگ‌تر به نظر برسد. همچنین باید بدانید که طرح‌های کوچک روی کاغذ دیواری، توجه را به خود جلب نمی‌کنند و شما می‌توانید در اتاق خوابی با این طرح کاغذ دیواری به راحتی بخوابید و خواب خوبی داشته باشید. اما در رابطه با طرح‌های بزرگ که نسبت به طرح‌های کوچک جذاب‌ترند و به فضای اتاق خواب جذابیت بیشتری می‌دهند، باید بدانید که استفاده از این نوع کاغذ دیواری، باعث می‌شود فضای اتاق خواب کوچک‌تر دیده شود. همچنین بزرگ بودن بیش از اندازه طرح‌ها توجه را به خود جلب می‌کند و باعث می شود نتوانید به راحتی به خواب بروید.

کاغذ دیواری اتاق خواب ساده

کاغذ دیواری اتاق خواب ساده

اگر دلتان می‌خواهد فضای خوابتان آرامش بخش باشد بهتر است از طرح‌های با رنگ ملایم استفاده کنید. همچنین اگر تنوع طلب هستید کاغذ دیواری‌ اتاق خواب ساده به شما توصیه می‌شود تا در طولانی مدت باعث دلزدگی‌تان نشود و با عناصر دکوراسیونی دیگر نیز راحت‌تر ست شود.

blog post

دکوراسیون اتاق خواب

کاغذ دیواری اتاق خواب طرح گل

کاغذ دیواری‌هایی که طرح‌ گلدار دارند و یا از طبیعت الهام گرفته شده‌اند، طرح‌های بسیار زیبایی هستند و به اتاق خواب جلوه‌ی زیبا و ظریفی می‌دهند. این طرح‌ها طرفداران زیادی دارند و فضای اتاق خواب را غیررسمی و خودمانی می‌کنند. اگر دلتان می‌خواهد که اتاق خواب شما در عین حال که دارای ویژگی‌های اشرافی است خیلی فضای رسمی‌ای نداشته باشد، کاغذ دیواری اتاق خواب طرح گل می‌تواند بهترین انتخاب برای شما باشد و خواندن مطلب کاغذ دیواری گل دار، بیشتر شما را در این زمینه راهنمایی خواهد کرد.

کاغذ دیواری طرحدار برای اتاق خواب
طرح کاغذ دیواری اتاق خواب

ست کاغذ دیواری اتاق خواب

در رابطه با ست کاغذ دیواری اتاق خواب می‌توان گفت که در بهترین حالت باید به سبک و رنگ دیگر وسایل موجود در اتاق خواب‌تان توجه داشته باشید. در دکوراسیون اتاق خواب آنچه که بیشتر از همه جلب توجه می‌کند تختخواب و روتختی است. پس بهتر است رنگ کاغذ دیواری اتاق خواب یا هم رنگ روتختی یا طیفی از آن باشد و یا با رنگ روتختی هارمونی داشته باشد. به عبارتی اگر طرح روتختی شما گلدار و شلوغ است، کاغذ دیواری اتاق خواب ساده و اگر طرح روتختی شما ساده است کاغذ دیواری اتاق خواب طرح گل برای فضا مناسب‌تر است. همچنین اگر ابتدا کاغذ دیواری را انتخاب می‌کنید و بعد وسایل دیگر را، در صورتیکه کاغذ دیواری شما طرح منظره یا طرحی است که از چندین رنگ در طراحی آن استفاده شده، می‌توانید یکی از رنگ‌ها را برای رنگ تخت‌خواب یا روتختی‌تان انتخاب کنید.

کاغذ دیواری اتاق خواب مدرن

کاغذ دیواری اتاق خواب مدرن

اگر فضای اتاق خواب شما مدرن و امروزی است، کاغذ دیواری‌های اتاق خواب با طرح‌های هندسی و طرح‌های انتزاعی مناسب هستند. اما در نظر داشته باشید که خاص بودن این طرح ها باعث می‌شود توجه به آنها جلب شود و ممکن است در خوابیدن مشکل ایجاد کند. بنابراین، بهتر است از این طرح‌ها در کاغذ دیواری اتاق خواب پشت تخت، به عنوان دیوار شاخص، استفاده کنید و دیوارهای دیگر تک‌رنگ و ساده باشند. همچنین کاغذ دیواری‌های اتاق خواب با رنگ‌‌ها و نقش و نگارهای شاد نیز در این سبک به کار می‌روند.

کاغذ دیواری پشت تخت در اتاق خواب
کاغذ دیواری اتاق خواب کلاسیک

blog post

طراحی اتاق خواب صورتی

کاغذ دیواری اتاق خواب کلاسیک

اگر طرفدار دکوراسیون و طرح‌های کلاسیک هستید و دوست دارید اتاق خوابی با فضای رسمی داشته باشید، کاغذ دیواری‌های اتاق خواب با خطوط و نقش‌های منحنی به همراه تقارن، بهترین انتخاب برای اتاق خواب شماست. در کاغذ دیواری‌های اتاق خواب کلاسیک معمولا از رنگ‌هایی مانند خاکستری، بژ، کرم، طوسی و قهوه‌ای استفاده می‌شود.

blog post

منزل خانم سلیمانی

blog post

کاغذ دیواری اتاق خواب

کاغذ دیواری اتاق خواب لاکچری

پرطرفدارترین رنگ‌های کاغذ دیواری اتاق خواب لاکچری رنگ‌های طلایی، نقره‌ای، برنزی و مسی هستند که با توجه به اینکه لازم است فضای اتاق خواب فضایی آرامش‌بخش باشد، بهتر است از رنگ‌های متالیک با تم ملایم برای این فضا استفاده کنید. همچنین قاب کردن کاغذ دیواری‌ها از محبوب‌ترین روش‌های دیزاین دیوارهای یک اتاق خواب لوکس است که در مطلب قاب گرفتن کاغذ دیواری، این کاغذ همه فن حریف! به طور کامل به آن پرداخته شده است.

کاغذ دیواری اتاق خواب مستر

blog post

کاغذ دیواری اتاق خواب

کاغذ دیواری اتاق خواب مستر

در انتخاب مدل کاغذ دیواری اتاق خواب زن و شوهر، می‌توانید از طرح‌های ساده، منظره و گل استفاده کنید. همچنین طرح‌هایی که در آن شکل قلب، عکس دو نفره، نوشته‌های مخصوص و یا پوستر خودتان است، برای کاغذ دیواری اتاق خواب عروس جالب توجه هستند. به طور کلی برای اینکه در انتخاب کاغذ دیواری اتاق خواب مستر دید بازتری داشته باشید می‌توانید به مطلب دکوراسیون اتاق خواب دو نفره، گذری بر 20 اتاق خواب ایرانی! نگاهی داشته باشید.

کاغذ دیواری اتاق خواب کودک

کاغذ دیواری اتاق خواب کودک

فراموش نکنید که رنگ در علم روانشناسی محیط کودک تاثیر شگفتی بر روی هوش و توانایی‌های او دارد و کودکان از دیوارهایی که با کاغذدیواری پوشانده شده است استقبال می‌کنند. می‌توانید از چند ترکیب مختلف برای کاغذ کاغذ دیواری اتاق خواب کودک استفاده کنید و با بخش‌بندی فضا را زیباتر کنید.

مطلب مرتبط: طرح کاغذ دیواری اتاق کودک، اینجا دنیای رویاست!

کاغذ دیواری اتاق خواب نوزاد

معمولا کاغذدیواری اتاق نوزاد باید آرامش بخش و ملایم باشد و بهتر است از اشکال ساده و کم جزئیات در طرح کاغذ دیواری نوزاد استفاده کنید. اگرچه طرح‌های درشت معمولا اتاق نوزاد را جذاب تر می‌کنند اما اگر اتاق نوزاد کوچک است از طرح‌های ریز و زیبایی مانند خال خالی نیز می‌توانید استفاده کنید.

مطلب مرتبط: کاغذ دیواری اتاق نوزاد، 9 ایده خاص و جذاب

کاغذ دیواری اتاق خواب کودک گلدار

بهتر است برای کاغذ دیواری اتاق خواب کودک از مدل‌هایی استفاده کنید قابلیت شستشو داشته باشد که بتوان آنرا به راحتی از آلودگی‌ها پاک کرد تا هم برای بهداشت و سلامت کودکان مشکلی ایجاد نکند و هم ظاهر اتاق زیبا و مرتب باقی بماند. همچنین در مورد کاغذدیواری اتاق کودک نیز خیالتان راحت باشد که بدون ایجاد حساسیت و آلرژی باشد. 

کاغذ دیواری اتاق خواب نوجوان

blog post

اتاق خواب من

کاغذ دیواری اتاق خواب نوجوان

نوجوانان نیز مانند هر انسانی علاقه و سلیقه خاص خود را دارند و در این سن دوست دارند که تصمیم گیرنده خودشان باشند. پس بهتر است از سلیقه آنها در انتخاب کاغذ دیواری اتاقشان استفاده کنید تا از بودن در آن فضا لذت ببرند و احساس استقلال داشته باشند. برطرف کردن همین نیاز باعث می‌شود بسیاری از ناهنجاری‌های رفتاری و بداخلاقی‌های نوجوان کاهش پیدا کند. 

blog post

منزل خانم سلیمانی

کاغذ دیواری پوستری که قابل سفارش هم هستند، یکی از محبوب‌ترین نوع کاغذ دیواری اتاق خواب نوجوان است و این به دلیل تصاویر بزرگی است که می‌تواند شامل شخصیت‌های محبوب و یا تصاویر و مناظر شهری باشد که به دکوراسیون اتاق آنها ویژگی و شخصیت می‌دهد.

کاغذ دیواری اتاق خواب دخترانه

blog post

تخت و سرویس‌خواب تک نفره کودک و نوجوان

کاغذ دیواری اتاق خواب دخترانه

در کاغذ دیواری اتاق خواب دخترانه معمولا رنگ‌های ملایم و لطیف مانند صورتی روشن و یاسی انتخاب می‌شوند. همچنین کاغذ دیواری اتاق خواب فانتزی با طرح شخصیت‌های مهم کارتونی مانند اسب تک‌شاخ، کاغذ دیواری طرح آنا و السا، کاغذ دیواری طرح سوفیا گزینه‌ی انتخابی مناسبی هستند که در مطلب دکوراسیون اتاق خواب دخترانه: 21 طراحی رویایی و شیک امسال می‌توانید کاربرد آنها را در عکس از کاغذ دیواری اتاق خواب ببینید.

کاغذ دیواری اتاق خواب پوستری

کاغذ دیواری اتاق خواب پسرانه

به طور معمول رنگ انتخابی برای دکوراسیون و کاغذ دیواری اتاق خواب پسرانه، تنالیته‌های مختلف رنگ سبز و رنگ آبی است. اما در جدیدترین مدل‌های کاغذ دیواری اتاق خواب پسرانه از رنگ‌های خنثی مانند رنگ کرم و رنگ طوسی و یا طرح‌هایی با رنگ‌های خشن و خشک‌تر مانند رنگ مشکی و رنگ قرمز نیز استفاده می‌شود. 

کاغذ دیواری اتاق خواب پسرانه

کلام آخر

انتخاب درست کاغذ دیواری اتاق خواب باعث می‌شود که فضای خوابی با دکوراسیون جذاب داشته باشید که حس آرامش، آسایش و زیبایی را برای شما به همراه دارد. در این مطلب آنچه را که لازم بود در مورد کاغذ دیواری اتاق خواب بدانید به همراه عکس کاغذ دیواری اتاق خواب به شما ارائه دادیم. اما اگر هنوز هم سردرگم هستید می‌توانید از اهالی فن تزئینات و خدمات کف و دیوار کمک بگیرید.

نویسنده محتوا: نادیا مهردادیان| عضو تحریریه چیدانه

نادیا مهردادیان
نویسنده: نادیا مهردادیان

کارشناسی معماری و کارشناسی ارشد مرمت و احیای ابنیه و بافت‌های تاریخی از دانشگاه بین‌المللی امام خمینی عضو تحریریه چیدانه علاقه‌مند به کارهای پژوهشی و طراحی معماری و تولید محتوا

more_horiz
مطالب پیشنهادی
جدیدترین موکت پالاز، مدل و طرح های متنوع

جدیدترین موکت پالاز، مدل و طرح های متنوع

کاغذ دیواری راش آلمان، چرا بهترین مارکه؟

کاغذ دیواری راش آلمان، چرا بهترین مارکه؟

28 مدل کاغذ دیواری اتاق خواب از بهترین و جدیدترین طرح‌ها

28 مدل کاغذ دیواری اتاق خواب از بهترین و جدیدترین طرح‌ها

کسب و کارها پیشنهادی
پارسیان چوب منجی certificate
پارسیان چوب منجی

پارسیان چوب منجی

قالیشویی بانو certificate
قالیشویی بانو

قالیشویی بانو

استودیو معماری و دکوراسیون داخلی آشینه certificate
استودیو معماری و دکوراسیون داخلی آشینه

استودیو معماری و دکوراسیون داخلی آشینه

نظرات (0)

برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 تا 17 پاسخگوی شما هستیم 021-23051173 support_agent