رنگ‌های ترند برای دکوراسیون پذیرایی در سال 1403

رنگ‌های ترند برای دکوراسیون پذیرایی در سال 1403

به قلم: سمانه زارعی
دکوراسیون پذیرایی

با اینکه گفته می‌شود هر سال بعضی از رنگ‌ها بیشتر مد هستند و به اصطلاح ترند می‌شوند، اما کارشناسان معتقدند که به مرور زمان، انتخاب رنگ‌ها شخصی‌تر خواهد ‌شد. لوری پرسمن، معاون مؤسسه رنگ پنتون می‌گوید: «رنگ یک زبان است و به همین دلیل نقش اساسی در بیان شخصی دارد. برخی به رنگ‌های تند روی می‌آورند، اما برخی دیگر به دنبال رنگ‌های خنثی ملایم‌تر و پاستل‌های آرام‌بخش هستند. هیچ قانونی وجود ندارد، این در واقع به این است که فرد در هر روز چه احساسی دارد و چه چیزی در آن لحظه طنین‌انداز می‌شود».

ساقدوش بار

 

سرویس خواب بالسا

رنگ ترند سال 1403 برای پذیرایی

برخی از کارشناسان معتقدند که مردم در سال جدید در انتخاب رنگ‌ها جسورانه‌تر عمل خواهند کرد و رنگ‌های متنوعی از صورتی روشن تا آبی و قهوه‌ای می‌تواند از رنگ‌های انتخابی افراد برای فضای پذیرایی باشد. از آنجایی که رنگ‌ها تاثیر زیادی بر روحیه افراد می‌گذارند، انتخاب رنگ مناسب با روحیه و علاقه افراد، اهمیت دارد. در ادامه چند رنگ پیشنهادی سال 1403 برای پذیرایی را معرفی کرده‌ایم. اگر شما هم می‌خواهید امسال، دکوراسیون پذیرایی را تغییر دهید با این رنگ‌ها آشنا شوید شاید یکی از آنها انتخاب شما باشد.

 

رنگ هلویی برای دکوراسیون پذیرایی ترند 1403

رنگ هلویی

موسسه پنتون رنگ هلویی را به عنوان رنگ سال 2024 انتخاب کرده است. با اینکه این رنگ بیشتر در استایل و صنعت فشن مورد توجه قرار می‌گیرد، ولی اگر به آن علاقه دارید می‌توانید آن را در بخش‌هایی از دکوراسیون پذیرایی به کار ببرید. یا اگر کمی جسور باشید، در انتخاب رنگ دیوار پذیرایی هم می‌شود رنگ هلویی را مد نظر قرار داد.

 

رنگ های گرم در دکوراسیون پذیرایی

رنگ‌های گرم

چندین سال قبل که رنگ‌های سفید و طوسی به دکوراسیون خانه‌های ایرانی پا گذاشت، رنگ‌های گرم کمتر در دکوراسیون پذیرایی استفاده شدند. ولی شما می‌توانید کمی متفاوت عمل کنید، در کنار رنگ‌های خنثی‌ای که در دکوراسیون پذیرایی وجود دارد، از رنگ‌های گرم استفاده کنید. یک فرش لاکی رنگ در پذیرایی یا کوسن‌هایی نارنجی و آبی روی مبلمان طوسی رنگ پذیرایی، کمی گرما و حس صمیمیت را به پذیرایی می‌آورد.

 

رنگ های خنثی در دکوراسیون پذیرایی

رنگ‌های خنثی

رنگ‌های خنثی، از جمله رنگ‌های ماندگاری هستند که زود دلزده‌تان نمی‌کنند. رنگ طوسی، سفید، کرمی و مشکی اگر به صورت متعادل و متناسب با دیگر رنگ‌ها به کار بروند، فضایی شیک در سال جدید برای پذیرایی ایجاد می‌کنند.

 

دکوراسیون پذیرایی به رنگ آبی

آبی

آبی یکی از رنگ‌های پرطرفدار است که به دلیل ارتباط با طبیعت، افراد آن را در دکوراسیون استفاده می‌کنند. قرار نیست حتما رنگ اتاق خوابتان آبی باشد، یک پذیرایی آبی رنگ، فضایی جذاب برای دورهمی‌های خانوادگی ایجاد می‌کند. کافی است در انتخاب نوع رنگ ابی کمی هوشمندانه عمل کنید.

 

بنفش در دکور پذیرایی

بنفش

تا به حال به استفاده از رنگ بنفش در پذیرایی فکر کرده‌اید؟ رنگ بنفش نمادی از تجمل و شکوه است. کافی است در پذیرایی با دکوراسیون طوسی و یا سفید، کمی رنگ بنفش پررنگ در پرده‌ها و یا کوسن مبلمان استفاده کنید.

 

رنگ سبز در دکوراسیون پذیرایی

سبز

کارشناسان زمینه رنگ می‌گویند، رنگ سبز یمی از رنگهایی است که در سال‌های پیش رو کاربرد زیادی در دکوراسیون خواهد داشت. تصور کنید یک پذیرایی سبز رنگ و جذاب! حسی از طبیعت و صمیمیت در آن وجود دارد. برای داشتن یک دکوراسیون شیک و جذاب، رنگ سبز تیره و یا مات می‌تواند در کنار رنگ‌های خنثی فضای پذیرایی را مدرن و امروزی جلوه دهد.

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه