نمای ساختمان‌های اصفهان با معماری معاصر+ تصویر

نمای ساختمان‌های اصفهان با معماری معاصر+ تصویر

به قلم: سمانه زارعی

سبز چوب

در مطالب مختلف راجع به انواع نماهای ساختمان گفته‌ایم. عوامل زیادی در طراحی نمای ساختمان موثرند. در این مطلب تصاویری از نماهای ساختمانی شهر اصفهان را آورده‌ایم. به نظر شما نمای ساختمان‌های معاصر در شهرهای تاریخی با شهرهای جدید تفاوتی دارند؟ و ساختمان‌ها در چنین شهرهایی چه ایده و روایتی می‌توانند داشته باشند؟

شیرآلات کسری

 

نمای ساختمان و تاریخ شهر

ساختمان‌هایی که ساخته می‌شوند قرار است تا سالیان سال بخشی از چهره و هویت شهر باشند، پس اهمیت دارد که مردم شهر هر روز چه چیزی می‌بینند و چه تاثیری از منظر شهر می‌گیرند. یکی از عوامل موثر در طراحی نمای ساختمان‌ها که طراحان باید مد نظر قرار دهند، تاریخ و فرهنگ شهر است. شهری مانند اصفهان که در دوره ای از تاریخ، معماری بسیار باشکوه و زیبایی داشته است، باید نشانی از اصالت گذشته خود را در منظر شهری و نمای ساختمان‌ها نشان دهد. در ادامه تصاویر مختلفی از نمای ساختمان‌های شهر اصفهان که آثاری از معماری معاصر را نشان می‌دهد آمده است.

 

نمای ساختمان‌های معاصر، از آجر تا گیاه روی دیوار!

همانطور که در این تصاویر دیده می‌شود، در برخی از نماها طراحان سعی کرده‌اند از آجر به عنوان یک مصالح سنتی و اصیل برای طراحی نما استفاده کنند. فرم‌های سنتی مانند طاق نما و آجرکاری‌های برجسته، رد پایی از معماری گذشته را زنده می‌کند. همچنین گیاهان می‌توانند نماهای سخت و سلبی نمای ساختمان‌های امروزی را کمی نرم‌تر و منعطف‌تر کنند.

 

منبع تصاویر: ایمنا

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه