دکوراسیون آشپزخانه زرد؛ دکوری خلاقانه، گرم و انرژی‌بخش در قلب خانه!

دکوراسیون آشپزخانه زرد؛ دکوری خلاقانه، گرم و انرژی‌بخش در قلب خانه!

به قلم: نرگس مهردادیان

دکوراسیون آشپزخانه زرد

در طراحی آشپزخانه‌های امروزی به صورت اپن و حتی متصل به نشیمن یا پذیرایی، طراحی دکوراسیون آشپزخانه به بهترین شکل ممکن، ضروری به نظر می‌رسد. باید در این طراحی باید در انتخاب رنگ و طرح دقت لازم را به خرج داد. یکی از رنگ‌های انتخابی جدید برای دکوراسیون آشپزخانه زرد است. در آشپزخانه‌های کوچک امروزی، رنگ زرد می‌تواند بهترین گزینه باشد. چراکه موجب بازتاب و منعکس شدن نور می‌شود و فضای اطراف را روشن‌تر و بزرگ‌تر نشان خواهد داد.

سرویس خواب بالسا

برای بررسی چگونگی انتخاب دکور آشپزخانه زرد، تاثیرات چیدمان آشپزخانه زرد، طیف‌های رنگی، رنگ‌های مکمل و انواع ترکیب رنگی جذاب رنگ زرد با ادامه این مطلب از چیدانه همراه باشید.

چگونگی انتخاب دکوراسیون آشپزخانه به رنگ زرد

چگونگی انتخاب دکوراسیون آشپزخانه به رنگ زرد

رنگی که برای دکوراسیون آشپزخانه انتخاب می‌شود، در طراحی آشپزخانه بسیار تاثیرگذار است. رنگ انتخابی باید در تمام عناصر موجود در آشپزخانه مانند کابینت، دیوارها، کف‌پوش، پرده، وسایل برقی و دیگر رنگ‌های مورد استفاده در دکوراسیون، تطبیق و همخوانی داشته باشد.

امروزه طراحان به جای استفاده از رنگ‌های معمول مانند سفید، کرم و قهوه‌ای به سراغ رنگ‌های متنوع و طراحی‌های خلاقانه می‌روند. یکی از رنگ‌های جدید برای دکور آشپزخانه، زرد است.

شاید ابتدا به نظر برسد که زرد، رنگی فانتزی است و برای دکور آشپزخانه مناسب نیست. اما طراحان داخلی برای اینکه فضا را متعادل کنند، از ترکیب رنگ زرد در کنار رنگ‌های سرد و خنثی استفاده می‌کنند.

آن‌ها به کمک بازی رنگ‌ها، بخش‌های مختلف دکوراسیون آشپزخانه مانند کابینت، صفحه، سینک، شیرآلات، دیوار، کف و وسایل آشپزخانه را از رنگ‌های متفاوت و مکمل انتخاب می‌کنند و فضایی چشم‌نواز و خلاقانه ایجاد می‌کنند.

استفاده از رنگ‌های مکمل و زیبا در دکوراسیون آشپزخانه زرد می‌تواند زیبایی آشپزخانه را چندبرابر کند. رنگ زرد، طیف‌های رنگی متنوعی دارد و به خوبی با رنگ‌های سرد و خنثی مانند سفید، طوسی، خاکستری، قهوه‌ای و حتی مشکی به خوبی ست می‌شود.

تاثیرات دکور و چیدمان آشپزخانه زرد

تاثیرات دکور و چیدمان آشپزخانه زرد

 • رنگ زرد نماد شادی، خوش‌بینی، اعتماد به نفس و خلاقیت است.
 • دکوراسیون آشپزخانه زرد رنگ آشپزخانه را به فضایی گرم و زیبا تبدیل می‌کند.
 • این رنگ با یادآوری نور خورشید، فضای خسته‌کننده آشپزخانه را به محیطی انرژی‌بخش تبدیل می‌کند.
 • رنگ زرد به خصوص در آشپزخانه‌های کوچک با متراژ و مساحت پایین موجب بزرگتر دیده شدن فضا می‌شود. توجه داشته باشید که هرچه طیف رنگ زرد انتخابی تیره‌تر باشد، فضای آشپزخانه کوچک‌تر نشان داده می‌شود.
 • رنگ زرد، نور را به خوبی منعکس می‌کند. باعث پرنور و روشن شدن آشپزخانه‌های کم نور شده و علاوه بر روشنی، گرمابخش فضای آشپزخانه نیز خواهد بود.

طیف رنگی دکور آشپزخانه زرد

طیف رنگی دکور آشپزخانه زرد

این رنگ تنالیته‌های زیادی دارد. با کمی شدت و کاهش حجم زرد، یک رنگ جدید ساخته و جلوه آن تغییر می‌کند. طیف رنگی گسترده‌ این رنگ شامل موارد زیر است:

 • زرد کم‌رنگ
 • زرد قناری
 • زرد لیمویی
 • زرد خردلی
 • زرد کهربایی
 • زرد روشن
 • زرد تیره
 • زرد خامه‌ای
 • زرد موزی

انواع ترکیب رنگی جذاب با دکوراسیون آشپزخانه زرد

انواع ترکیب رنگی جذاب با دکوراسیون آشپزخانه زرد

امروزه به لطف دانش رنگ شناسی در طراحی دکوراسیون، می‌توان با استفاده از تضاد رنگ‌ها دکور و چیدمان آشپزخانه زرد رنگ را به زیبایی اجرا نمود. انواع ترکیب رنگی‌های زیبای دکوراسیون آشپزخانه زرد با رنگ‌های سرد و خنثی:

ترکیب دکور آشپزخانه زرد و سفید

ترکیب دکور آشپزخانه زرد و سفید

در مورد استفاده از رنگ زرد حتما باید به رنگ دیوارها توجه شود. اگر دیوار اطراف با رنگ سفید پوشیده شده، ترکیب آن با کابینت زرد، خوب از کار در خواهد آمد. رنگ زرد در دل رنگ سفید، می تواند حس لوکس بودن را منتقل کند. اگر رنگ زردی که برای کابینت‌ها انتخاب شده، زیاد باشد، می‌توان از صفحه کابینت سفید استفاده کرد. یا با استفاده از دستگیره‌های سفید از شدت زردی کابینت‌ها کاست. یا با استفاده از کف‌پوش مرمری یا کاشی سفید برای کف، تعادل برقرار کرد.

ترکیب دکوراسیون آشپزخانه زرد و قهوه‌ای

ترکیب دکوراسیون آشپزخانه زرد و قهوه‌ای

یکی از طیف‌های رنگ زرد، زرد مات است که برخلاف زرد جیغ موجب اذیت و خسته‌ شدن چشم نمی‌شود. این رنگ بهترین ترکیب را با کف‌پوش یا پارکت چوبی قهوه‌ای یا حتی میز و صندلی‌های چوبی خواهد ساخت. همچنین می‌توان زرد مات را در کنار صفحه کابینت قهوه‌ای قرار داد. با ترکیب این دو رنگ، علی‌رغم زردی رنگ دکوراسیون، فضا به سمت دکوراسیون سبک کلاسیک سوق داده می‌شود.

ترکیب چیدمان آشپزخانه زرد و استیل

ترکیب چیدمان آشپزخانه زرد و استیل

کابینت‌های زرد در کنار یخچال، گاز، ظرفشویی، صفحه رو کابینتی و حتی صندلی استیل براق، آشپزخانه‌ای مدرن و صنعتی ایجاد خواهد کرد. برخی از طراحان دکوراسیون داخلی، زمانی که از رو کابینتی یا صفحه کابینت استیل نقره‌ای استفاده می‌کنند، کابینت زرد رنگ را از نوع مات انتخاب می‌کنند.

ترکیب دکوراسیون آشپزخانه زرد و طوسی

ترکیب دکوراسیون آشپزخانه زرد و طوسی

طوسی رنگی خنثی، سرد و شیک و زرد یک رنگ گرم، شاد و پرانرژی است. ترکیب این دو در یک آشپزخانه جسورانه است و فضایی جذاب ایجاد خواهد کرد. برای این ترکیب رنگی می‌توان کابینت زرد را در کنار دیوارها، سینک، پیشخوان و لوازم طوسی استفاده کرد.

ترکیب دکوراسیون و تزئین آشپزخانه زرد و خاکستری

ترکیب دکوراسیون و تزئین آشپزخانه زرد و خاکستری

زرد، رنگ گرمی است که در ترکیب با رنگ خاکستری به عنوان یک رنگ سرد و خنثی آشپزخانه‌ای مدرن ایجاد می‌کند. اگر رنگ خاکستری انتخاب شده خیلی تیره و نزدیک به مشکی است بهتر است به کمک رنگ مکمل خنثی شود. برای این کار باید از رنگ زرد کم رنگ، نزدیک به کرم استفاده شود. توجه داشته باشید که رنگ سفید هم به خوبی با این دو رنگ هماهنگ شده و به بهترین شکل ممکن، بین زرد و خاکستری تعادل ایجاد می‌کند.

ترکیب چیدمان آشپزخانه زرد و آبی

ترکیب چیدمان آشپزخانه زرد و آبی

با الهام از عناصر طبیعت می‌توان رنگ زرد و آبی را کنار هم قرار داد و ترکیب قدرتمندی ساخت. مانند آتش و آب، آبی آسمان و زردی خورشید! ترکیب رنگی جذاب و چشم‌نوازی که با طیف‌های مختلف رنگ آبی و زرد می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد. برای مثال آبی ونیزی در کنار زرد قناری آشپزخانه‌ای جذاب می‌سازند. ترکیب رنگ زرد روشن با آبی روشن فضایی روشن و پرانرژی خلق می‌کند. همچنین ترکیب آبی تیره با زرد روشن، فضای صمیمی‌تر و شادتری ایجاد می‌کند.

ترکیب تزئین آشپزخانه زرد و مشکی

ترکیب تزئین آشپزخانه زرد و مشکی

دکوراسیون آشپزخانه زرد در کنار رنگ مشکی، ترکیبی جسورانه و لاکچری است که فضایی شیک و دیدنی ایجاد خواهد کرد. زرد قناری، زرد مات، حتی زرد کم‌رنگ هم در کنار مشکی دودی در ترکیب و تعادل با یکدیگر فضایی خاص و شیک ایحاد خواهند کرد.

چیدمان آشپزخانه زرد

و در آخر

انتخاب دکوراسیون آشپزخانه زرد رنگ، کاملا به سلیقه شخصی و سبک دکوراسیون خانه بستگی دارد. چیدمان و تزئین آشپزخانه زرد فضایی گرم و صمیمی، روشن و پرنور و پر از انرژی پدید خواهد آورد. رنگ زرد تناژها و طیف‌های متفاوتی دارد که بهتر است با رنگ‌های طرد و خنثی مانند سفید، خاکستری، طوسی یا مشکی ترکیب شود تا فضایی متعادل و زیبا در قلب خانه خود داشته باشید. اگر شما هم می‌خواهید دکور آشپزخانه زرد را مهمان خانه خود کنید با کمک این مطلب و کارشناسان چیدانه بهترین ترکیب رنگی را انتخاب کنید تا آشپزخانه‌ای زیبا، شیک و کارا داشته باشید.

برای آشنایی با دیگر طراحی‌های جذاب در دکوراسیون خانه مطلب دکوراسیون بالکن به سبک بوهو  فضایی رویایی و دنج در یک قدمی خانه شما! را از دست ندهید.

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه