نمایی از تراس باصفا و لاکچری آپارتمان فرزاد فرزین

نمایی از تراس باصفا و لاکچری آپارتمان فرزاد فرزین

آپارتمان‌نشینی چند سالی است که ما را از خانه های ویلایی و حیاط ‌های باصفای قدیمی جدا کرده است. احتمالا بسیاری از ما و شما وقتی از زندگی در یک واحد آپارتمان کوچک به تنگ می‌ آییم دلمان هوای خانه حیاط‌دار کودکی‌هایمان را می‌ کند و دوست داریم باز هم به همان خانه‌ های دلباز با آن معماری نوستالژیک و دوست‌داشتنی گذشته برگردیم. اما دانش معماری حتی برای زندگی در آپارتمان های کم متراژ و نقلی هم راهکارهایی دارد تا کوچک بودن آن به چشممان نیاید و دکوراسیون داخلی خانه هم رنگ و روحی دوباره بگیرد. تراس ها و بالکن ها تنها مکان هایی هستند که اگر درست طراحی شوند می توانند تداعی کننده خانه های ویلایی قدیم باشند. در این مطلب به بررسی دکوراسیون تراس آپارتمان خواننده خوشنام کشورمان -فرزاد فرزین- می پردازیم که ویدئوی آن چندی است در فضای مجازی وایرال شده است.

سرویس خواب بالسا

یک تراس مدرن و خلاقانه چه شکلی است؟

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که از جلوی یک آپارتمان عبور کنید و گل های سرسبز و فضای باصفای تراس آن حسابی نظرتان را جلب کند و در ذهنتان به سلیقه صاحبخانه آفرین بگویید. بله! فضای تراس بخشی از نمای خارجی آپارتمان را تشکیل می دهد و تزئین و رسیدگی به آن می تواند علاوه بر زیباسازی فضای شهری به افزایش روحیه و انرژی اهالی خانه هم کمک کند.

بیشتر بخوانید: کافه رستوران دنج و تمام چوبی «بهاره رهنما» در شمال تهران

تراس آپارتمان می تواند فضای دنجی باشد برای آن که در خنکای آن با اعضای خانواده دور هم جمع شوید و به صرف یک عصرانه دلپذیر بپردازید. درواقع تزئین کردن یک تراس کوچک نیاز به ایده های خلاقانه دارد. همه چیز بستگی به آن دارد که بخواهید چه استفاده ای از این فضا داشته باشید.

آیا قصد دارید از تراس و بالکن خانه به عنوان یک فضای نشیمن استفاده کنید؟

آیا دوست دارید آن را به یک گلخانه تبدیل کنید؟

می خواهید فضای تراس را به یک فضای کاربردی برای شستشو و خشک کردن لباس ها یا آشپزی کردن روی یک اجاق کوچک اختصاص بدهید؟

شاید هم فقط به دنبال آراستن تراس برای ایجاد یک فضای مدرن و بهره مندی از نمای شیک و جذاب آن باشید. در هر صورت این شما هستید که تصمیم می گیرید که از این فضای محدود چطور به بهترین نحو استفاده کنید.

در ویدئویی که از تراس خانه فرزاد فرزین مشخص است، تراسی مدرن و تزئین شده را می بینیم که کوچک بودن آن ابدا محدودیتی در زیباسازی اش ایجاد نکرده است. رنگ سفید کفپوش، نرده ها و حتی گلدان های تراس باعث شده است تا این فضا آنقدرها هم تنگ و خفه به نظر نیاید. فرزاد فرزین تصمیم گرفته است تا با قرار دادن یک میز و دو صندلی چوبی از تراس خود یک گوشه دنج دونفره و شاعرانه بسازد. گل و گلدان های سرسبزی که در تراس قرار دارد و با ریسه های ال ای دی دیزاین شده است بسیار باصفا و الهام بخش به نظر می رسد.

بخشی از دکوراسیون آشپزخانه این هنرمند نیز در ویدئو قابل مشاهده است. آنطور که مشخص است فضای آشپزخانه نیز دارای یک چیدمان مدرن و امروزی است و دیزاین تراس نیز که در کنار آشپزخانه قرار دارد با دکوراسیون کلی خانه هماهنگ است.

بیشتر بخوانید: دکوراسیون سلطنتی خانه امیر قلعه‌نویی، از پذیرایی مجلل تا محوطه سبز و دلباز!

در آخر …

همانطور که طی یک ویدئوی کوتاه، طراحی تراس خانه فرزاد فرزین را با هم دیدیم، متوجه شدیم که با یک دیزاین جذاب و خلاقانه و با ایجاد یک هارمونی و سبک خاص در طراحی تراس، می توانیم محیطی دنج و آرام برای سپری کردن روزهای خاص خود خلق کنیم. ابعاد تراس به هیچ عنوان در شیوه طراحی آن دخیل نیست و شما با ایده های جدید و مدرن می توانید بهترین مکان را از نظر اصول مهندسی و معماری برای خود فراهم کنید.

برای دیدن تصاویر بیشتر از دکوراسیون خانه سلبریتی ها می توانید به مطلب خانه احسان علیخانی موزه ای از اشیاء کلاسیک است! مراجعه کنید.


دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه