پله‌های رنگی خیابان ولیعصر تهران شبیه‌به بوم نقاشی!

پله‌های رنگی خیابان ولیعصر تهران شبیه‌به بوم نقاشی!

به قلم: نرگس مهردادیان

پله‌های قدیمی خیابان ولیعصر تهران، برخی بازسازی شده و بعضی دست نخورده باقی مانده‌اند. اما با پله‌های رنگی خیابان ولیعصر می‌توانید در دنیای رنگ و نقاشی قدم بزنید. اگر سوار بی‌آرتی خیابان ولیعصر شوید نام ایستگاه پله اول را خواهید دید. این‌جا اولین محلی است که پله‌های رنگارنگ و طرح‌دار خیابان ولیعصر را خواهید دید. در حقیقت این پله‌ها مانند کوچه‌ای شما را از خیابان ولیعصر به فضای بالاتر آن یعنی کوچه‌های خیابان اکبری می‌رسانند.

نام پله‌های رنگی خیابان ولیعصر تهران

مبلمان اداری ارگو

نام پله‌های رنگی خیابان ولیعصر تهران

در این محدوده هشت پله است که با نام پله اول، دوم تا هشتم نامیده می‌شوند. اما بعضی از آن‌ها مانند پله هشتم، هفت پیکر نیز نام دارد. یا تابلو کوچه پناه که مربوط به پله‌های دوقلو است. تنها پله‌ای که آسانسور جای آن را گرفته، پله سوم است. در این مکان برای دسترسی راحت‌تر آسانسور برای رفت‌و‌آمد تعبیه شده.

پیاده‌روی و عکاسی کنار پله‌های رنگارنگ خیابان ولیعصر

پیاده‌روی و عکاسی کنار پله‌های رنگارنگ خیابان ولیعصر

پله‌های رنگارنگ خیابان ولیعصر تبدیل به یکی از دیدنی‌های این خیابان برای مردم و گردشگران شده. پیاده‌روی در کنار این پله‌های رنگارنگ می‌تواند خوشایند و خاطره‌ساز باشد. این پله‌های طراحی و رنگ شده فضای شاد، زیبا و جدابی برای عکاسی در این خیابان خاطره‌انگیز ایجاد کرده. اکثرا طراحی‌ پله‌ها به اواخر دهه‌ ۸۰ بازمی‌گردد و متاسفانه طراوات و تازگی اوایل را ازدست داده‌اند. در کنار پله‌ها نام طراح و تکنیک‌ به کار رفته در نقاشی هم نوشته شده.

مسیر دسترسی به پله‌های رنگی خیابان ولیعصر

مسیر دسترسی به پله‌های رنگی خیابان ولیعصر

از طریق خط ۷ اتوبوس‌های تندرو (بی ‌آر ‌تی)، ایستگاه پله اول تا ایستگاه توانیر می‌توانید به پله‌های رنگی خیابان ولیعصر تهران برسید.

پله رنگی تهرانپله رنگی خیابان ولیعصر

پله های رنگی برای عکاسی

پله های جذاب ولیعصر

پله رنگی خیابان خاطره انگیز ولیعصر

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه