تمام زنان و مردان مشهوری که به خاطر موفقیت، تن به کاهش وزن دادند

تمام زنان و مردان مشهوری که به خاطر موفقیت، تن به کاهش وزن دادند

به قلم: تحریریه چیدانه

هنری کویل و فلورنس پیو

برخی ستاره های هالیوود از فشاری که در صنعت سرگرمی بر روی آن ها برای کاهش وزن خود وجود دارد گفته اند. این موضوع نه تنها در مورد زنان، بلکه در مورد مردان هالیوود هم صدق می کند. و این در حالی است که این ستاره ها همگی خود از اندام متناسبی برخوردارند.

تابلو فرش ریحان

جنیفر لارنس

جنیفر لارنس

به گفته ی جنیفر لارنس، یک بار از او خواسته شد در عرض ۲ هفته، ۷ کیلوگرم وزن کم کند.

لارنس در سال ۲۰۱۷ در مصاحبه ای از رویکرد تحقیرآمیز صنعت سینما نسبت به مقوله ی ظاهر گفت.

او در اینباره گفت: «وقتی خیلی جوان تر بودم و تازه کار بازیگری را شروع کرده بودم، تهیه کننده های یک فیلم به من گفتند که در ۲ هفته، ۷ کیلوگرم وزن کم کنم. در همان دوره یک تهیه ی کننده ی زن، من و ۵ زن دیگر که خیلی خیلی لاغرتر از من بودند را برهنه کنار هم به صف کرد. همه ی ما در حالی که قسمت های خصوصی بدن مان را فقط با چسب پوشانده بودیم، کنار هم ایستادیم. آن تهیه کننده ی زن به من گفت که باید تصاویر برهنه ام را انگیزه ی خودم برای رژیم گرفتن کنم.»

لارنس همچنین گفت که بعد از این تجربه همیشه به خود یادآوری می کند که شایستگی احترام دیدن را دارد.


فلورنس پیو

فلورنس پیو

بیشتر بخوانید:

فلورنس پیو می گوید وقتی بازیگری را شروع کرد به او گفتند که باید وزنش را کم کند و ظاهرش را تغییر دهد.

پیو در سال ۲۰۲۲ در مصاحبه ای گفت که در ابتدای کار بازیگری اش به خاطر ظاهر خود با انتقاد مواجه شد.

این بازیگر انگلیسی گفت زمانی که ۱۹ سال داشت به آمریکا رفت و برای بازی در سریالی که هرگز ساخته نشد انتخاب شد. او قرار بود نقش یک موزیسین را ایفا کند و به گفته ی خودش، سازندگان سریال می خواستند او برای این پروژه ظاهر خود را تغییر دهد.

او در اینباره گفت: «همه ی آن چیزهایی که آن ها سعی داشتند در من تغییر دهند – چه وزنم، چه فرم صورتم و چه مدل ابروهایم – نه چیزی بودند که خودم دلم بخواهد انجام دهم، نه ربطی که صنعتی داشتند که دلم می خواست در آن کار کنم.»

به گفته ی پیو، او بالاخره توانست نقش هایی را پیدا کند که او را دوباره شیفته ی سینما کرد و در آن ها دیگر این فشار را بر روی خود احساس نمی کرد.


هنری کویل

هنری کویل

به گفته ی هنری کویل، یک بار کارگردانی به او گفت برای بازی در نقش جیمز باند زیادی چاق است.

کویل در مصاحبه ای گفت که وقتی برای تست بازیگری نقش جیمز باند رفته بود، کارگردان کار، مارتین کمپل این حرف را به او زد.

کویل گفت که برای تست بازیگری این نقش باید با تنها یک حوله به دور تنش، راه می رفت.

با این حال، به گفته ی کویل، او آن زمان رژیم غذایی نامناسبی داشت و آن اظهارنظر کمپل او را به تجدیدنظر درباره ی سلامت و تغذیه ی خود واداشت.

کویل در اینباره گفت: «آن زمان نمی دانستم که چطور باید ورزش کنم یا رژیم بگیرم. و خوشحالم که مارتین کمپل آن حرف را به من زد چون باعث شد پاسخ درستی به واقعیت داشته باشم. آن حرف به بهتر شدنم کمک کرد.»


جنیفر لوپز

جنیفر لوپز

به گفته ی جنیفر لوپز، در ابتدای کارش تلاش هایی شد تا او را برای کم کردن وزنش تحت فشار قرار دهند.

لوپز در سال ۲۰۱۸ در مصاحبه ای گفت در اوایل کارش افراد زیادی در صنعت سرگرمی به او می گفتند که باید وزن خود را کم کند. اما به جای تلاش برای تغییر ظاهر خود، لوپز فرم بدنش را پذیرفت.

او در اینباره گفت: «این چیزها اصلاً ناراحتم نمی کرد اما از خیلی آدم های این صنعت انتقاد می شنیدم. می گفتند باید وزنم را کم کنم یا این کار و آن کار را کنم. در نهایت به جایی رسید که گفتم “من همینم که هستم. من این شکلی هستم". همه ی کسانی که با آن ها بزرگ شده بودم همین شکلی بودند و همه ی آن ها از نظر من زیبا بودند. من چیز اشتباهی در آن نمی دیدم. هنوز هم همینطور هستم.»


دیوید هاربر

دیوید هاربر

بیشتر بخوانید:

به گفته ی دیوید هاربر، یک بار کارگردانی به او گفت که برای بازی در نقش بلاب (Blob) در فیلم «ولورین» (Wolverine) زیادی چاق است.

هاربر در سال ۲۰۱۷ در مصاحبه ای گفت که بعد از آنکه مسئول انتخاب بازیگر این فیلم او را برای این شخصیت «تنومند و چاق» مناسب تشخیص داد، به تست بازیگری این نقش رفت.

هاربر در این مصاحبه گفت که مسئول انتخاب بازیگر فیلم به او گفته بود که این به معنای چاق بودن او نیست، بلکه با توجه به گریم این نقش، آن ها به یک بازیگر درشت هیکل نیاز دارند.

به گفته ی هاربر وقتی برای شرکت در تست بازیگری این نقش حاضر شد، به شوخی پیراهنش را بالا زد و شکمش را به کارگردان نشان داد و گفت که شخصیت بلاب را از همین حالا در خود دارد. اما بعد از تست، کارگردان فیلم در مورد وزن هاربر اظهار نگرانی کرد.

هاربر در اینباره گفت: «کارگردان به من گفت: “ببین دیوید تو فوق العاده ای. ما واقعاً فکر می کنیم تو بازیگر عالی ای هستی. ولی نگرانیم، واقعاً نگرانت هستیم. وقتی پیراهنت را بالا زدی، یک کمی نگران سلامتی ات شدیم." من هم به او گفتم: “یعنی می خواهید بگویید من برای نقش بلاب زیادی چاقم؟"»


جیکوب الوردی

جیکوب الوردی

جیکوب الوردی می گوید اینکه به جای بازیگری او از ظاهرش صحبت می شود، همیشه اذیتش می کند.

الوردی در سال ۲۰۲۰ در مصاحبه ای گفت که برای بازی در فیلم «غرفه بوسه» (The Kissing Booth) مجبور شد هر ۷ روز هفته را ۲ بار در روز به باشگاه برود.

او در اینباره گفت: «برای فیلم اول “غرفه بوسه" خیلی ورزش کردم چون در فیلمنامه اینطور آمده بود. خیلی نگران بودم که مبادا آن چیزی نشوم که فیلمنامه می خواست باشم.»

به گفته ی الوردی، اظهارنظرها درباره ی ظاهرش او را در نهایت به این نتیجه رساند که مردم به ظاهر او توجه می کنند، نه بازیگری اش.

او در اینباره گفت: «آن زمان من خیلی جوان بودم و پرتاب شدم به دنیایی که در آن همه دوست داشتند درباره ی ظاهرم حرف بزنند. این واقعاً اذیتم می کرد.»

به گفته ی الوردی، بعد از آنکه برای بازی در سریال «سرخوشی» (Euphoria) وزن خود را کمتر کرد، تصمیم گرفت در نگاه خود به ظاهرش تجدیدنظر کند و برای قسمت دوم فیلم «غرفه بوسه» ورزش نکند.

او در اینباره گفت: «برای فیلم اول “غرفه بوسه" همه ی دغدغه ام این بود که یک اندام تراش خورده داشته باشم و مطمئن شوم همان اندامی را دارم که فکر می کنم نقشم به آن نیاز داشت. ولی حالا نگاهم به این مقوله بیشتر شدنی و منطقی بودن است. حالا می خواهم بیشتر نگران سلامتی ام باشم. حالا بیشتر به آن چیزی که شدنی و عملی است فکر می کنم تا زیبایی.»


جنیفر آنیستون

جنیفر آنیستون

به گفته ی جنیفر آنیستون، یک بار ایجنت بازیگری اش به او گفت برای گرفتن نقش زیادی چاق است.

آنیستون در سال ۱۹۹۶ در مصاحبه ای گفت که ایجنتش به او گفت که برای موفقیت در هالیوود باید وزن خود را کم کند.

او در اینباره گفت: «ایجنتم این را رک به من گفت. نکته ی منزجرکننده درباره ی هالیوود این است که به من نقش نمی دادند چون زیادی چاق بودم.»

آنیستون همچنین گفت که پیش از شرکت در تست بازیگری سریال «دوستان» (Friends) نزدیک به ۱۳ کیلوگرم وزن کم کرده بود و فکر می کند اگر وزن کم نکرده بود، برای نقش ریچل انتخاب نمی شد.


ریچارد مدن

ریچارد مدن

بیشتر بخوانید:

ریچارد مدن می گوید در هالیوود فقط زن ها نیستند که برای کاهش وزن خود تحت فشار قرار می گیرند.

مدن در مصاحبه ای درباره ی تجربه های خود دراینباره گفت که لایه های چربی بدنش را با دست می گرفتند و لباسی کرست مانند تنش می کردند چرا که استودیوی فیلمسازی می خواست او باریک به نظر برسد.

او همچنین گفت: «در خیلی از کارهایی که در آن ها بوده ام از من خواسته شده وزن کم کنم و باشگاه بروم. این اتفاق فقط برای زن ها نمی افتد. برای مردها هم همیشه می افتد.»

به گفته ی مدن، تلاش برای داشتن اندامی باریک در فیلم ها و سریال ها باعث شکل گیری یک تصور بسیار غیرواقع بینانه نسبت به بدن در افراد می شود؛ با این حال، او و دیگر همکارانش به انجام این کار ادامه می دهند.


سوفی ترنر

سوفی ترنر

به گفته ی سوفی ترنر، او به کمک روانشناس بود که توانست از پس انتقادات مداوم استودیوهای سریال سازی از ظاهرش بربیاید.

ترنر در سال ۲۰۱۹ در مصاحبه ای گفت وقتی در میانه ی فیلمبرداری سریال «بازی تاج و تخت» (Game of Thrones) وزن اضافه کرد، از سوی استودیوهای سریال سازی برای کاهش وزن اضافه ی خود تحت فشار قرار گرفت.

او در اینباره گفت: «سرعت سوخت و ساز بدنم یک دفعه به شدت افت کرد و وزنم شروع کرد به بالا رفتن. و همه ی این ها زمانی اتفاق افتاد که در سریال مشغول بازی بودم.»

به گفته ی ترنر، مراجعه به روانشناس به او کمک کرد تا از پس فشاری که با آن مواجه بود بربیاید.

او همچنین گفت: «فکر کنید که دائم به شما بگویند که به اندازه ی کافی خوب نیستید و ظاهرتان به اندازه ی کافی خوب نیست. فکر می کنم باید کسی باشد که با او حرف بزنید و به شما کمک کند از این شرایط عبور کنید.»


سم کلفلین

سم کلفلین

بیشتر بخوانید:

به گفته ی سم کلفلین، بازیگران مرد تحت فشار بسیار زیادی برای کاهش وزن قرار دارند اما هیچوقت دراینباره صحبت نمی شود.

کلفلین در سال ۲۰۱۷ در مصاحبه ای گفت که کار در صنعت سینما به تصویر بدنی (افکار و احساساتی که یک شخص نسبت به ظاهر خود دارد) و اعتماد به نفس او لطمه زده است.

کلفلین در اینباره گفت: «یادم است که سر یک کاری مجبورم کردند پیراهنم را بالا بزنم و بعد چربی هایم را با دست گرفتند و گفتند باید یک کم وزن کم کنم. یک بار هم طوری با دست به بدنم ضربه زدند که احساس کردم یک تکه گوشتم.»

او همچنین گفت: «نمی خواهم بگویم که وضعیتی که در مورد مردها وجود دارد به بدی شرایط زن ها است، ولی به عنوان یک بازیگر مرد با یک حس ناامنی روانی وارد هر پروژه ای می شوم، به خصوص وقت هایی که مجبور باشم با بالاتنه ی برهنه در فیلم بازی کنم. آنقدر تحت فشار قرار می گیرم که مجبور می شوم ساعت های طولانی را در باشگاه بگذرانم و هفته ها چیزی نخورم تا بتوانم چیزی شوم که فکر می کنم آن ها می خواهند.»

به گفته ی کلفلین، این فشار برای داشتن یک اندام عضلانی و تراش خورده تصوری غیر واقع بینانه از بدن ایجاد می کند که اصلاً طبیعی نیست.

برای خواندن سایر مطالب مربوط به سلبریتی‌ها در چیدانه می‌توانید به بخش چهره ها بروید.

منبع: روزیاتو

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران
بنده خدا در تاریخ 29 خرداد 1402
چه جالب سینمای خارج دقیقا برعکس سینمای ایران اینجا طرف اولش خوش تیپه بعد هر چی میگذره چاق وگنده تر میشه واصلا هم به خودشون زحمت نمیدن رژیم بگیرن یا کمتر بخورن،با یک عالمه شکم وچربی راحت میان جلو دوربین
مهدی در تاریخ 29 خرداد 1402
واقعا خارجی ها کارشون درسته..
کیا در تاریخ 03 تیر 1402
اگه چربیشون اذیتتون میگه فیلماش ن رو نبینید الکی هم مردمو مسخره نکنید!

ثبت دیدگاه