کرکره برقی، این بار برای درب آپارتمان!

کرکره برقی، این بار برای درب آپارتمان!

به قلم: سمانه زارعی

مسئله امنیت آنقدر مهم شده است که همه افراد به دنبال، راهکارهای مختلفی مانند درب ضدسرقت و یا دوربین برای حفاظت از خانه و ساختمان از گزند دستبرد هستند. یکی از جدیدترین انواع روش‌های ضد سرقت کردن ساختمان، نصب کرکره برقی است. با این مطلب از چیدانه همراه باشید تا راجع به کرکره برقی بیشتر بدانید.  

مبلمان اداری راحتیران

کرکره برقی آپارتمان چیست؟

تا چند سال قبل کرکره برقی برای مغازه‌ها کاربرد داشت. ولی این روزها این نوع کرکره برای در ورودی آپارتمان هم استفاده می‌شود. کرکره برقی که به راحتی با استفاده از ریموت باز می‌شود جای حفاظ‌های ضد سرقت آپارتمان را گرفته است. این نوع کرکره علاوه بر اینکه با استفاده از موتور و با ریموت باز و بسته می‌شود، وجود جای قفل در پایین در و امکان استفاده از قفل روی آن، امنیت را افزایش می‌دهد. همچنین قسمت موتور کرکره پوششی مناسب دارد که باعث زیبایی ظاهر آن می‌شود.

مزایای کرکره برقی آپارتمان

برخی از مزیت‌های کرکره برقی آپارتمان عبارتند از:

  • کرکره برقی به راحتی باز و بسته می‌شود.
  • امنیت را به صورت چشمگیری افزایش می‌دهد.
  • زیبایی ظاهر و تنوع رنگی دارد.
  • سرقت از آپارتمان را غیر قابل ممکن می‌کند.

انواع کرکره برقی

کرکره‌های برقی آپارتمان از نظر نوع موتور و همچنین جنس تیغه‌های آن متنوع هستند.

جنس تیغه‌ها در کرکره برقی آپارتمان:

جنس تیغه‌های کرکره برقی می‌تواند از جنس آلومینیوم و یا پلی کربن باشد. که انواع آلومینیومی آن در چندین رنگ قابل تولید هستند و تیغه‌های پلی کربن آنها، به صورت شفاف، دودی و عسلی موجود هستند. با توجه به سلیقه و تشخیص متخصص می‌توانید از هر یک از انواع تیغه‌ها برای درب آپارتمان استفاده کنید.

نوع موتور در کرکره برقی آپارتمان:

موتورهای کرکره برقی در دو نوع؛ ساید و توبلار وجود دارند. موتور ساید در این نوع کرکره قدرت بیشتری دارد و برای فضاهای با تردد بالاتر استفاده می‌شود. موتورهای توبلار از نظر شکل ظاهری ظریف‌تر هستند. این نوع موتور برای کرکره برقی آپارتمان انتخاب بهتری است.

مطلب پیشنهادی: انواع کرکره برقی و جک پارکینگی به همراه نکات خرید

کرکره برقی آپارتمان، اگه برق قطع بشه چی؟

یکی از مهم‌ترین سوالات و دغدغه افرادی که به دنبال نصب کرکره برقی هستند، موضوع قطعی برق است. اگر برق قطع شود چطور می‌توان درب آپارتمان را باز کرد؟ سیستم ups یا برق اضطراری در این مورد می‌تواند جایگزین برق ساختمان شود. ups وقتی که جریان برق به یک ولتاژ با مقدار ناکافی کاهش می‌یابد و یا متوقف می‌شود انرژی باتری کرکره را تامین می‌کند.

کلام آخر:

در این مطلب راجع به کرکره برقی آپارتمان گفتیم. اگر به فکر امنیت بیشتر در آپارتمان خود هستید، می‌توانید به این نوع کرکره فکر کنید.متخصصان ماهر می‌توانند این کار برای شما انجام دهند.

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه