visibility 4790 today 1395/12/19

سفره هفت سین سنتی، چیدمان ایرانی در خانه غزل!

مناسبت هاعادت دارم همیشه در روزهای دید و بازدید عید قبل از هر کاری به سراغ هفت سین میزبان بروم، برایم جالب است که ببینم سلیقه افراد و اعتقاداتشان چگونه در سفره هفت سین ایرانی نمود پیدا می کند. در این مطلب از کمپین نوروزی ایده های جذابی از اینستاگرامرها برای تزیین سفره هفت سین 96 داریم تا بتوانید نوروز زا به شکلی تازه آغاز کنید:

یکی از افراد با سلیقه اینستاگرام چیدمان سفره هفت سین ایرانی را به سبک خود انجام داده است. خانم غزل سربند یکی از افراد خوش ذوق در شبکه های اجتماعی از ایده های طراحی و چیدمان هفت سین خود می گوید، می توانید با ایده از غزل هفت سین خود را طراحی و چیدمان کنید:

blog post

هفت سین

هفت سین سنتی به سبک غزل!

از آنجایی که هفت سین ایرانی ریشه در سنت ما دارد، استفاده از عناصر و وسایلی که تکمیل کننده سنت دیرینه ماست، هماهنگی و زیبایی بیشتری به وجود می آورد. ظروف گل سرخی که همه ما از آن در کودکی خاطرات خوبی داریم، یادی از ایرانی بودن و اصالت دارد. پارچه های ترمه سنتی هویت ما را یادآور می شود و اجزای هفت سین که هرکدام نمادی از آرزو و دعاهای خوب در سال جدید است.

blog post

هفت سین

غزل: چیدمان سفره هفت سین در خانه بر عهده من است

همیشه سفره هفت سین را من در خانه مان می چینم. چون دوست دارم هارمونی رنگ ها در سفره هفت سین بچرخد و رنگ ها چرخیده شوند. تخم مرغ را در سال های قبل زودتر از عید رنگ می کردم. من در حال حاضر عاشق نوستالژی هستم، سعی می کنم روز قبل از عید درون تخم مرغ ها را خالی کنم تا در طول سیزده روزی که در سفره هفت سین هست بو نگیرد، بعد با پوست پیاز رنگشان کنم و حس و حال خوبی دارد.

blog post

هفت سین

تزیین سبزه عید

سبزه عضو خوبی از هفت سین است و خودم همیشه آن را با روبان تزیین می کنم. فقط باید ببینم سفره کدام رنگ را کم دارد. هر چه سبزه رنگارنگ تر باشد، بهتر است و در آخر هم همیشه به روبان قرمز یا آبی می رسم!

مطلب مرتبط: آموزش کاشت سبزه عید، به استقبال نوروز ۹۶ برویم!

blog post

هفت سین

جای خالی تنگ ماهی در هفت سین خانه غزل

چند سال می شود که برای چیدمان سفره هفت سین ماهی نمی گیریم. من مقداری تحقیق کردم و به این نتیجه رسیدم که ماهی از سنت های ما نیست. البته نمی دانم تا چه اندازه درست یا غلط است. در زمان های قدیم ظرف پر آبی در سفره هفت سین قرار می دادند. 

blog post

هفت سین

سفره هفت سین در دکوراسیون منزل

سعی می کنم سفره هفت سین نوروزی را در قسمتی از دکوراسیون خانه بچینم که وقتی صبح های عید از خواب بیدار می شوم آن را ببینم؛ برایم تکرار شود که سال جدید است و باید اتفاق های جدید در زندگی ام بیفتد.

blog post

هفت سین

هفت سین سفالی

ظروف سفالی هفت سین را از میدان کاج خریدم و هر کدام چهار هزار تومان بود. گل را هم از تقاطع نیایش و ولیعصر به قیمت هفت هزار و پانصد تومان خریدم.

مطلب مرتبط: هفت سین سفالی بچینید، ظروف دست ساز هدیه و مائده!

blog post

هفت سین

ظروف پذیرایی گل سرخی

ظرف را از انقلاب و به قیمت 24 هزار تومان خریدم. گل های سفید را از کارنو دکور در خیابان دولت با قیمت 46 هزار تومان خریداری کردم.

blog post

هفت سین

شمع های متنوع در هفت سین غزل

قیمت شمع 8 هزار تومان و شمع های رنگی 5 هزار تومان بود. 

برای همراهی با کمپین بوی عیدی چیدانه از ترافیک اسفند، رسم و رسوم، خانه تکانی، سفره هفت سین، شکوفه های بهاری درختان، خریدهای عید، سفرهایی که می روید یا هر چیزی که برای شما تداعی کننده روزهای عید است عکس بگیرید و در صفحه اینستاگرام خود با هشتگ #بوی_عیدی منتشر کنید تا از عید ۹۶ برای خودمان خاطره ای ماندگار بسازیم.

نویسنده: صدف حقیقت | تحریریه چیدانه

نویسنده:

کارشناسی ارشد طراحی محیط زیست- دانشگاه تهران معماری داخلی- پردیس هنرهای زیبا عضو تیم تحریریه چیدانه و مجله منزل

more_horiz
مطالب پیشنهادی
سفره هفت سین سنتی، چیدمان ایرانی در خانه غزل!

سفره هفت سین سنتی، چیدمان ایرانی در خانه غزل!

1395/12/19 ادامه مطلب
سفره هفت سین، در این 7 خانه ایرانی چگونه چیده شد؟

سفره هفت سین، در این 7 خانه ایرانی چگونه چیده شد؟

1398/12/29 ادامه مطلب
انواع شیرینی خانگی عید، 40 سوغات ایرانی خوشمزه!

انواع شیرینی خانگی عید، 40 سوغات ایرانی خوشمزه!

1399/12/12 ادامه مطلب
کسب و کارها پیشنهادی
دکوراسیون داخلی ایده نو certificate
دکوراسیون داخلی ایده نو

دکوراسیون داخلی ایده نو

رئاگالری certificate
رئاگالری

رئاگالری

گالری فرش یاس certificate
گالری فرش یاس

گالری فرش یاس

نظرات (0)

برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 تا 17 پاسخگوی شما هستیم 021-23051173 support_agent