Chidaneh.com placeholder image

روش های نگهداری از کابینت های mdf

به قلم: تحریریه چیدانه

خانه داری: برای تمیز کردن کابینت و دیگر سازه های mdf ازیک اسفنج مرطوب استفاده نمایید و از اسکاچ و شوینده های اسیدی خودداری کنید ، زیرا استفاده از این مواد به کابینت و یراق آلات آن آسیب می رساند.

تمیزکردن کابینت

قالیشویی ادیب

برای پاک نمودن کابینت یا سازه های از جنس mdf از یک دستمال نمدار آغشته به مواد شوینده استفاده نمائید و پس از آن با یک دستمال نمدار چندین بار پاک و در انتها خشک نمائید .

تمیزکردن کابینت

هرگز دستمال های خیس آشپزخانه را برای خشک شدن از درب ها یا دستگیره کابینت آویزان نکنید ، زیرا تماس طولانی رطوبت با کابینت ، باعث آسیب جدی به آن می شود .

برای پاک نمودن درب هایی که قاب پروفیل mdf یا آلومینیومی دارند ، مراقب باشید مواد شوینده و آب به داخل درزها نفوذ نکند . زیرا نفوذ آب به مرور باعث کپک زدگی و ایجاد باکتری و در آخر باعث خرابی درب ها خواهد شد.

تمیزکردن کابینت

هرگز درب های کابینت های دیواری را باز نگذارید . زیرا بخار و گرمای حاصل از پخت و پز باعث آسیب دیدن آن ها می شود.

تمیزکردن کابینت

درب را بیش از زاویه معمول باز ننمائید ، زیرا رگلاژ درب ها بهم خورده و باعث سائیدگی بین درب ها و بدنه خواهد شد.

برای پاک کردن لک ، اثرات دست ، جوهر و ماژیک هرگز از موادی چون وایتکس ، آستون ؛ الکل صنعتی ، مستقیم استفاده نفرمائید . زیرا این مواد می تواند به سطح رو کش دار mdf آسیب برساند . برای استفاده از این مواد بهتر است آن ها را با آب رقیق کرده و مورد استفاده قرار دهید .

تمیزکردن کابینت

شیشه های حاوی سرکه ، روغن ، مربا و ترشیجات را قبل از اینکه داخل کابینت بگذارید مطمئن شوید ، زیر آن تمیز و یا درب آن باز نباشد زیرا در بلند مدت باعث ایجاد لک و تغییر رنک کابینت شما خواهد شد.

 صفحات کابینت از جنس hpl یا کرین ( سنگ مصنوعی ) آنتی باکتریال می باشد که مقاومت خوبی در برابر ضربات و گرما دارد اما در بعضی از مواقع بنا به درخواست مشتری به خاطر ارزانتر شدن قیمت کابینت از همان جنس درب کابینت که لبه آن به مقدار 8 سانت دوبل شده و pvc می شود را مورد استفاده قرار می دهند . که مقاومت آن مانند صفحه به اصطلاح ما کابینت سازها شرکتی نمی باشد . بنابر این هم در مورد صفحه شرکتی و کرین و هم در مورد صفحه دوبل شده باید به نکات زیر توجه فرمائید.

الف- از بریدن نان و دیگر مواد غذایی بر روی

ب – از تراشیدن لک و غذاهای ریخته شده خشک یر روی صفحه و شستشوی آن با مواد شوینده اسیدی جدآ خودداری نمائید .

پ از تجمع آب دور سینک و گوشه های صفحه کابینت به مدت طولانی جلوگیری کرده و با دستمال خشک نمائید ، زیرا در طولانی مدت باعث از بین رفتن آب بندی و ایجاد پوسیدگی در کابینت شما خواهد شد.

ت – ظروف داغ را مستقیم روی صفحه کابینت قرار ندهید و از زیر قابلمه ای که در همه منازل متداول است استفاده فرمائید.

منبع: بیتوته

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه