تبلیغات
F فارست
امتیاز: 0.0 0 نظر | ثبت نظر

30 اردیبهشت 1399

دکور بالای تخت، 20 مدل رویایی اتاق خواب!

دکوراسیون اتاق خواب: امروزه با کوچک شدن خانه ها، متراژ فضاهای مختلف هم رو به کاهش رفته است و طراحی دکوراسیون داخلی را محدود کرده است. در این میان اتاق خواب از جایگاه ویژه ای برخوردار بوده و طراحی داخلی آن دارای اهمیت زیادی است. در این مطلب می خواهیم نمونه عکس های زیبایی از طراحی دکور بالای تخت خواب را به شما نشان دهیم تا با ایده گرفتن از آن ها، انتخاب مناسبی برای اتاق خواب خود داشته باشید.

دکور بالای تخت با تابلو

اولین و ساده ترین ایده ای که می توان برای تزیین بالای تخت استفاده کرد، نصب تابلو و قاب عکس است. این کار باعث زیبایی فضای اتاق خواب شده و حس خوبی را به ارمغان می آورد. البته که باید در انتخاب تابلو، ابعاد آن، رنگ، محل قرارگیری، تعداد و ... نهایت دقت و توجه را به خرج داد تا با کلیت تخت خواب و اتاق خواب هماهنگ باشد. این تابلوها می توانند در سبک ها و موضوعات متفاوتی به کار روند. عکس های خصوص و خانوداگی، تصاویر منظره، نقاشی های هنری و ... .

نکته استفاده از تابلو بالای تخت:

اگر شما هم از آن دسته از افرادی هستید که دوست ندارند هنگام خواب، بالای سرشان شلوغ به نظر برسید می توانید از ایده تصویر بالا استفاده کرده و قاب عکس ها را با فاصله از تخت نصب کنید.

دکور بالای تخت با کاغذ دیواری

با اینکه کاغذ دیواری سال هاست که مورد استفاده قرار می گیرد، اما همیشه جذابیت و زیبایی خود را حفظ کرده است. استفاده از طرح های خاص و زیبای کاغذ دیواری برای دکور بالای تخت، شخصیت خاصی به اتاق خواب می بخشد. انتخاب اینکه کاغذ دیواری ما کل فضای بالای تخت را بگیرد یا بخشی از آن را، به سلیقه ما و دکوراسیون اتاق خواب بستگی دارد. 

معمولا استفاده از کاغذ دیورای و رنگ آمیزی برای دیوار پشت تخت خواب، باعث ایجاد نقطه کانوین در اتاق شده و تغییر بسیار زیادی را ایجاد می کند.

دکور بالای تخت با طرح های خاص

برای این ایده منظور از طرح های خاص می تواند خلاقیت های گوناگونی باشد. انواع دیوارپوش ها، وسایل دکوراتیو یا هر ایده ای که خودتان می سازید در همین دسته قرار می گیرد. در این بین نوارهای چوبی هم می توانند به طور کلی سبک دکوراسیون اتاق شما را تغییر دهند. 

دکور بالای تخت با شلف

شلف و طبقه بندی علاوه بر استفاده کاربردی به منظور قرار دادن وسایل و دکوری های مختلف روی آن، خودش در نقش یک دکوری دیواری زیبا و جذاب عمل می کند. استفاده از شلف به عنوان دکور بالای تخت خواب یکی از راهکارهای خاص برای متفاوت شدن فضای اتاق خواب است.

در مطلب شلف بالای تخت خواب، برای دیزاین شیک اتاق خواب، می توانید نکات بیش تری را در مورد این ایده مطالعه نمایید.

دکور بالای تخت با پنجره و پرده

گاهی اوقات ایعاد اتاق خواب و حتی تخت شما محدودیت هایی را در چیدمان ایجاد می کنند و تخت خواب زیر پنجره قرار می گیرد. در این حالت شما می توانید از پنجره به عنوان یک فرصت استفاده کرده و با انتخاب پرده مناسب همان پنجره را به یک عنصر دکوراتیو در اتاق خواب تبدیل نمایید. مکن است از نظر شما این ایده بسیار ساده به نظر بیاید اما همان طور که در تصاویر بالا هم مشاهده می کنید، یک ایده ساده تاثیر بزرگی را به همراه خواهد داشت.

تزیین بالای تخت با ریسه

این ایده هم می تواند به عنوان یکی از ساده ترین ایده ها در نظر گرفته شود. قرار دادن ریسه ها روی دیوار و یا بر روی پشتی تخت خواب می تواند طرح های مختلفی را ایجاد کند. البته این نکته را هم فراموش نکنید که ریسه ها ممکن است برای در حالت روشن بودن زیبایی خاصی برای شما به وجود آورند و زمانی که خاموش هستند نمای خاصی نداشته باشند. اما در هر صورت ایده ساده و کم هزینه ای محسوب می شوند.

"شما هم اگر به دنبال ایده جدید هستید می توانید از مشاوره چیدانه به شماره 09981415046 راهنمایی بگیرید"

مطالب پیشنهادی:

 

تبلیغات

نویسنده: معین قوی

- دبیر بخش عکاسان وبسایت چیدانه و مجله منزل - نویسنده و کارشناس تولید محتوا در وبسایت چیدانه - عضو تحریریه مجله منزل - کارشناس حفاظت و مرمت بناهای تاریخی معماری زبانی برای بیان تاریخ است که از طریق این زبان بین المللی، مرزهای تاریخ شکسته می شوند. و ما روایت گران این بخش از تاریخ هستیم...

نشان کردن
  • 11920 بازدید

  • |
  • 0 نظر

  • |
  • 30 اردیبهشت 1399

کسب و کار و شرکت های پیشنهادی
آقای فرش آقای فرش
2 نمونه کار

تلفن: 02123548
مبلمان آترین مبلمان آترین
20 نمونه کار

تلفن: 02188774562
ژین کانسپت ژین کانسپت
13 نمونه کار

تلفن: 09123708912
مبل ویلگا مبل ویلگا
9 نمونه کار

تلفن: 02166245252
کابینت نوین کابین کابینت نوین کابین
58 نمونه کار

تلفن: 02177005467
نظرات
نظری ثبت نشده است
ثبت نظر
استفاده از این خدمات کاملا رایگان است ثبت سفارش
از شنبه تا چهارشنبه ساعت ۹ تا ۱۷ پاسخگوی شما هستیم.
021-23051173