Chidaneh.com placeholder image

نکات خانه داری،7 کار روزانه ای که اشتباه انجام می دهیم!

به قلم: تحریریه چیدانه

خانه داری: تمیز نگه داشتن خانه کار خیلی ساده ای نیست. ممکن است این کار کمی تکراری، خسته کننده و پر دردسر باشد، اما با این حال وظیفه اکثر ما نیز به حساب می آید؛ بنابراین برای انجام دادن آن به بهترین شکل، لازم است از نکاتی مهم در رابطه با آن آگاه شوید که حتی بعضی از افرادی که کارشان این است نیز از آن بی خبر باشند.

چوب و هنر

دکوراسیون داخلی نورگیر

1. شستشوی پنجره در هوای گرم

به نظر می رسد که این کار راهکار بسیار مناسبی است تا در روزهای آفتابی با وجود نور اضافی بر روی پنجره ها آلودگی آنها را از بین برد. گرمایی که از نور آفتاب بر روی پنجره ایجاد می شود باعث زودتر خشک شدن سطح پنجره گشته و بر روی سطح آن خطوط و رگه هایی هم باقی می گذارد. به جای آن سعی کنید این کار را در روزهای ابری انجام دهید.

نکته: برای اینکه پنجره هایی فوق العاده درخشان داشته باشید، یک قاشق غذاخوری آرد ذرت را با یک لیتر آب ولرم مخلوط کرده و در یک بطری اسپری بریزید. سپس این محصول را بر روی شیشه خود اسپری کرده و با روزنامه و پارچه و به همان صورتی که با شوینده های دیگر انجام می دهید سطح شیشه را پاک کنید.

مطلب مرتبط: انواع پنجره در ساختمان، از قاب های چوبی تا upvc

روتختی اتاق خواب

2. تعویض پیوسته روتختی در دکوراسیون اتاق خواب

اگر از آن دسته افرادی هستید که خودتان را موظف به تغییر زود به زود روتختی می کنید، مرتکب اشتباه شده اید. به جای اینکه لحاف جدیدی برای خود پهن کنید، رویه روتختی خود را برگردانید. لحاف خود را در بالای لایه ای که برگردانده اید قرار دهید و بعد از آن با سنجاق آن را سفت و محکم کرده و ببندید. سپس آن را به سمت دیگر فشار و حرکت دهید تا به خوبی جا افتاده و سمت دیگر آن نیز مرتب شود بعد از آن می توانید سنجاق را خارج کرده و درآورید.

مطلب مرتبط: ۸ روتختی که اتاق خواب تان را منحصر به فرد می کنند!

ماشین لباسشویی در رختشویخانه

3. وزن اضافه ماشین لباسشویی در رختشویخانه

وسوسه ای در همه ما وجود دارد که حجم زیادی از لباس های کثیف خود را داخل ماشین لباسشویی بریزیم تا ظرف یک روز تمام آنها شستشو شوند، اما باید به این مسئله دقت کنید که با ادامه دادن به همین روند، مجبور می شوید هم هزینه زیادی صرف تعمیر ماشین لباسشویی خود کنید و هم زمان بسیاری را صرف این کار نمایید.

ظرفیت ماشین لباسشویی ها متفاوت است، اما سعی کنید فضایی خالی برای حرکت مخزن ماشین در رختشویخانه خود باقی بگذارید. این کار به خیساندن و فرآیند شستشو کمک خواهد کرد.

مطلب مرتبط: جرم گیری و از بین بردن بوی بد ماشین لباس شویی!

دکوراسیون نشیمن

4. خالی نکردن جاروبرقی

بسیاری از ما صرفا از آن جهت به جاروبرقی نگاه می کینم که با کمک آن می توانیم خانه خود را تمیز و مرتب نگه داریم، اما باید کمی منصفانه تر نگاه کرده و به رسیدگی به این وسیله بعد از انجام کارش نیز توجه کنیم. به جای اینکه مخزن جاروبرقی خود را بعد از اینکه به طور کامل از گرد و غبار و بقیه ذرات، پر شده و دیگر مکشی ندارد خالی کنید، زمانی که دو سوم آن پر شد این کار را انجام دهید. مراقب باشید که موی به هم پیچیده شده و مواردی از این قبیل می توانند باعث سوختن موتور جارو برقی شوند. برای جلوگیری از این اتفاق آنها را از پیچ باز کرده و یا برش دهید. بعد از آن هم این را بدانید که استفاده از رولی که نمی چرخد نمی تواند باعث تمیزی دکوراسیون خانه شما شود.

مطلب مرتبط: جاروبرقی یا جارو شارژی؟

میز ناهارخوری

5. غافل شدن از سطوح دور از دسترس

 معمولا سطوحی که از تمیز کردن آنها غافل هستیم سطوحی هستند که دسترسی زیادی به آنها وجود ندارد، اما نباید از آنها غافل شد؛ برای مثال کولر و فنی که در تابستان روشن می شود گرد و غباری را که در زمستان به همراه داشته منتشر می کند؛ بنابراین در هنگام تمیز کردن دکوراسیون خانه خود دقت کافی را داشته باشید تا هیچ جایی از چشمتان نیوفتد. می توانید برای این کار از یک نردبان کمک بگیرید تا دسترسی راحت تری به همه جا داشته باشید.

دکوراسیون آشپزخانه

6. شستشوی چاقوها در ماشین ظرفشویی

اینکه تمامی ظروف خود را داخل ماشین ظرفشویی قرار بدهیم کار خیلی درستی به حساب نمی آید. بسیاری از سرآشپزها چاقوهای گران قیمت خود را داخل ماشین ظرفشویی که حاوی ترکیبات قلیایی است قرار نمی دهند، چراکه لبه های آنها را کند می کند؛ بنابراین چاقوهایی که دوست دارید تیزتر بمانند را با دست خود و با آب گرم و صابونی شستشو دهید.

مطلب مرتبط: جرم گیری ماشین ظرفشویی، ۱۰ راهکار آسان!

دکوراسیون حمام

7. شستشوی شیشه حمام با مواد شیمیایی

زمانی که به حمام می روید و دوش می گیرید، شیشه های حمام شما حتی با وجود تلاشتان برای تمیز و براق ماندن آنها رفته رفته و به مرور کثیف و کدر می شود. مردم اغلب به دنبال محصولات خاصی در فروشگاه ها برای تمیز کردن سطوح خود هستند، اما اگر شما از آن دسته از افرادی هستید که ترجیح می دهید از مواد غیر شیمیایی استفاده کنید، سرکه سفید را به عنوان یک جایگزین مناسب به شما پیشنهاد می کنیم. 

نکته: بهتر از این کار را در زمانی انجام دهید که فضای حمام شما کمی رطوبت دارد.

مطلب مرتبط: رازهایی درباره نظافت حمام و سرویس بهداشتی

پیشنهاد می کنیم برای اینکه به بهترین شکل از پس نظافت خانه خود بربیایید به اهالی فن چیدانه قسمت شرکت های نظافتی سر بزنید!

منبع: Houzz |مترجم: طلوع حقیقت | تحریریه چیدانه

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه