Chidaneh.com placeholder image

با شیطنت های کوچولوها بر روی دیوار چه کنیم؟

به قلم: تحریریه چیدانه

خانه داری: معمولا کودکان علاقه زیادی به نقاشی آثار هنری خود بر روی در و دیوار دارند و هرچقدر هم که آنها را از این کار منع کنید وقتی از آنها غافل می شوید ناگهان می بینید که گوشه و کنار دیوار اتاقشان را نقاشی کرده اند. بهترین راه حل برای این مشکل این است که یک دیوار اتاق را تخته سیاه یا وایت برد بزنید تا هم به پرورش خلاقیت کودکانتان کمک کرده باشید و هم دیوارهای خانه تان را از آسیب حفظ کنید. ولی اگر فعلا این امکان را در خانه ندارید راه حل های زیر می تواند به شما کمک کند که شیطنت های کوچولوهایتان را راحت تر از روی دیوارها پاک کنید.

پاک کردن لکه های مداد رنگی
لکه های مداد رنگی روی دیوار را به وسیله یک مسواک کهنه و کمی خمیر دندان پاک کنید. شما همچنین می توانید برای پاک کردن خطوط مداد رنگی روی دیوار گچی، مقداری جوش شیرین را درون آب حل کنید و با پنبه روی خطوط بکشید تا تمیز شود.

چوب و هنر

پاک کردن جای انگشت های آلوده
در خانه بسیار اتفاق می افتد که جای انگشت بچه ها یا گاهی بزرگ ترها روی دیوار بماند. برای بر طرف کردن اثر انگشت بچه و لکه های روی دیوار، یک سیب زمینی را نصف کنید و چندین بار نصف سیب زمینی را روی دیوار بمالید و سپس با یک اسفنج جای لکه را پاک کنید. توجه داشته باشید که این دستور برای دیوارهای رنگ روغنی و پلاستیکی مفید است.

برای پاک کردن لکه های سیاه از روی دیوار گچی
البته این لکه ها به طور کامل محو نمی شوند ولی شما می توانید با کمی جوش شیرین که در آب حل کرده اید و بوسیله پنبه این لکه ها را از بین ببرید. به این ترتیب که پنبه ها را درون محلول جوش شیرین و آب گذاشته و روی لکه ها بکشید.

به ما بگویید: شما با لکه های روی دیوار چه می کنید؟آیا این نکات برای شما موثر بودند؟

منبع:بیتوته

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران
ستی در تاریخ 22 مرداد 1393
اثر انگشت روی دیوار با سیب زمینی من امتحان کردم رد خور نداره. شما هم امتحان کنید

ثبت دیدگاه