visibility 69085 today 2017/5/29

پاک کردن لکه خودکار از روی چرم سفید، راهی داره؟

از ما بپرسید: چرم سفید یکی از حساس ترین و البته پرطرفدارترین نوع چرم هاست که پس از انتخاب آن برای لوازم و وسایل تان زمان و باید برای مراقبت و نگهداری آن دقت بیشتری به خرج دهید؛ به همین منظور در این مطلب از چیدانه می خواهیم پاسخ سوال یکی از همراهان چیدانه در رابطه با روش پاک کردن لکه خودکار از روی چرم سفید را با شما در میان بگذاریم، شاید این سوال دغدغه شما عزیزان هم باشد، پس با ما همراه باشید.  

پاک کردن لکه خودکار از روی  مبل چرم سفید

سوال: مبلمان من چرم مصنوعی سفید رنگ است به طور اتفاقی خودکار از دستم همسرم افتاد روش و لکه بدی روی آن افتاد چطور می توانم این لکه را بر طرف کنم؟ لطفا راهنمایی کنید. 
پاسخ: در مواجه با لکه جوهر روی هر جنس و وسلیه ای سرعت عمل را فراموش نکنید؛ زیرا در غیر این صورت، جوهر به بافت های داخلی وسلیه شما نفوذ می کند و درصد پاک کردن لکه را تا حد زیادی کاهش می دهد؛ بنابراین پیش از خشک شدن چنین لکه هایی اقدام به برطرف کردن آن نمایید. هم چنین هرگز لکه جوهر را به صورت مالشی برطرف نکنید، چراکه باعث پخش شدن بیشتر لکه روی سطح مورد نظرتان می شود. برای پاک کردن لکه جوهر روش ضربه ای را جایگزین کنید؛ بنابراین با توجه به این نکات برای پاک کردن لکه خودکار از روی چرم سفید به صورت زیر عمل کنید: 

  1. ابتدا روی یک دستمال سفید مقداری اسپری مو (تافت) بزنید، سپس روی لکه ضربه بزنید تا زمانی که اثر جوهر به طور کامل از محو شود.
  2. حالا روی دستمال سفید دیگری مقداری الکل سفید بریزید و روی لکه ضربه بزنید تا جوهر اضافی به آن جذب شود. در هنگام استفاده از الکل توجه داشته باشید که الکل انتخابیتان حتما سفید باشد تا لکه زرد روی آن باقی نماند.
  3. در نهایت برای برطرف کردن خشکی چرم به علت استفاده از الکل از نرم کننده چرم برای بازگرداندن چرم به حالت اولیه اش استفاده کنید.

blog post

نمونه محصولات مبل نیک آذین

اگر دوست دارید اطلاعات بیشتری در مورد تمیز کردن مبل چرم و روش نگهداری آن کسب کنید می توانید به مطالب زیر مراجعه کنید: 

هم چنین اگر برای کمک در فعالیت های خانه داری منزل خود به دنبال شرکت های نظافتی معتبر هستید، ما شرکت خدمات نظافتی روشنا را به شما پیشنهاد می دهیم.

نویسنده: ثمینا فراهانی | تحریریه چیدانه

نویسنده:

فارغ التحصیل کارشناسی معماری نویسنده و مترجم آزاد مباحث معماری دبیر تحریریه بخش معماری وبسایت چیدانه و مجله منزل کارشناس محتوا در وبسایت معماری و دکوراسیون داخلی چیدانه نویسنده و ژورنالیست معماری در مجله معماری و دکوراسیون داخلی منزل

more_horiz
مطالب پیشنهادی
چگونه مبل چرم را تمیز کنیم؟

چگونه مبل چرم را تمیز کنیم؟

1399/11/15 ادامه مطلب
چرم در دکوراسیون؛ هر آنچه باید درباره موارد استفاده و مزایای آن بدانید

چرم در دکوراسیون؛ هر آنچه باید درباره موارد استفاده و مزایای آن بدانید

چگونه لکه جوهر را از لباس پاک کنیم؟

چگونه لکه جوهر را از لباس پاک کنیم؟

کسب و کارها پیشنهادی
فرش مشهد اردهال certificate
فرش مشهد اردهال

فرش مشهد اردهال

مبل عباسی certificate
مبل عباسی

مبل عباسی

دکوباغ certificate
دکوباغ

دکوباغ

نظرات (0)

برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 تا 17 پاسخگوی شما هستیم 021-23051173 support_agent