Chidaneh.com placeholder image

مراقبت از لباسشویی، 5 اشتباه که مرتکب می شویم!

به قلم: تحریریه چیدانه

خانه داری: با وجود حجم بسیار زیاد لباس های کثیف، قطعا در تعطیلات آخر هفته، فشار بسیار زیادی بر ماشین لباسشویی شما وارد خواهد شد. شرکت های تعمیرات لوازم خانگی در روزهای آخر هفته با حجم بالایی از تماس هایی رو به رو می شوند که نیازمند تعمیرات ماشین لباسشویی هستند، در واقع 25 درصد از تماس هایی که به مراکز تعمیرات لوازم خانگی می شود در روزهای آخر هفته است! قطعا این حجم از نیاز به تعمیرات، بسیار زیاد است.

ماشین لباسشویی

سرویس خواب بالسا

به دلیل تمام این اتفاقات، مهندسین و متخصصین در این حوزه تصمیم گرفتند که خانواده ها را با اشکالات و اشتباهاتی که ممکن است در استفاده از ماشین لباسشویی مرتکب شوند آشنا کنند. در این مطلب با ما همراه باشید تا این اشتباهات رایج را بشناسیم.

درب ماشین لباسشویی

1- بعد از هر دوره شستشو درب ماشین لباسشویی را باز نمی گذارید

نبستن درب ماشین لباسشویی پس از هر دوره شستشو می تواند برای ماشین لباسشویی شما مفید باشد. این کار باعث جلوگیری از رشد کپک بر روی لاستیک های داخل ماشین لباسشویی می شود. علاوه بر آن، باعث می شود تا ماشین لباسشویی شما همواره بوی طراوت و تازگی بدهد.

نگهداری از ماشین لباسشویی

2- هیچوقت فیلتر آب را تمیز نمی کنید

شستشو و تمیز کردن فیلتر آب، همیشه ایده بسیار خوبی به نظر می رسد. این کار بسیار لازم و ضروری به حساب می آید، چراکه امکان دارد خاک و دوده، محفظه فیلتر آب شما را مسدود کند که نه تنها باعث ضربه وارد کردن به ماشین لباسشویی شما می شود، بلکه لباس هایتان را نیز به خوبی شستشو نخواهد داد.

مطلب مرتبط: ۸ ترفند برای داشتن لباس های بدون چروک!

پاکسازی ماشین لباسشویی

3- از یک دور خالی داغ برای لباسشویی خود استفاده نمی کنید

اگرچه بسیاری از مارک های مواد شوینده مشخص می کنند که احتیاجی به شستشوی ماشین لباسشویی با حرارت بالا نیست، ولی درجه حرارت پایین نمی تواند گرد و خاک و میکروب های ماشین لباسشویی را به درستی شستشو دهد؛ بنابراین بعد از هر دور شستشوی ماشین لباسشویی، یک دور آن را بدون پودر و با درجه حرارت بالا شستشو دهید. این عمل، راهکار بسیار خوبی است تا به کمک آن بتوانید ماشین لباسشویی خود را تمیز و تازه نگه دارید.

مطلب مرتبط: خانه خود را با شوینده های خانگی برق بیاندازید!

تمیز کردن ماشین لباسشویی

4- فراموش می کنید که سینی مواد شوینده را تمیز کنید

مواد شوینده قدیمی می تواند باعث گرفتگی و انسداد در ماشین لباسشویی شود که به دنبال آن در شستشوی مناسب آن هم اختلال ایجاد خواهد شد؛ بنابراین حتما با شستشو و تمیز کردن سینی مواد شوینده با آب گرم از جلوگیری از این مسئله اطمینان حاصل کنید.

مطلب مرتبط: بهترین جای شوینده ها و ابزار نظافت در آپارتمان های کوچک

اضافه بار در ماشین لباسشویی

5- همیشه به ماشین لباسشویی خود اضافه بار می دهید

یکی از اشتباهات کلیدی در استفاده از ماشین لباسشویی، داشتن اضافه بار آن است. ماشین لباسشویی برای شستشوی کافی و مناسب لباس های شما احتیاج به فضای کافی برای چرخش و شستشو دارد. وجود لباس های بیش از حد معمول و استاندارد در لباسشویی می تواند در طولانی مدت باعث ایجاد مسائل و خرابی در این دستگاه شود.

در ادامه این مطلب شما را به همکاری و آشنایی با اهالی فن مرتبط چیدانه دعوت می کنیم:

منبع: housebeautiful|مترجم: طلوع حقیقت | تحریریه چیدانه

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه