اکسسوری آشپزخانه، 61 ایده جذاب برای نظم دادن به قلب خانه

اکسسوری آشپزخانه، چرا ما از آنها استفاده می کنیم؟ در واقع، شما می خواهید فضایی راحت در خانه خود برای آشپزی داشته باشید که قلب خانه محسوب می شود اما نمی دونید چگونه آن مکان را تزئین و مرتب کنید. آشپزخانه شما ممکن است کوچک به نظر برسه و فضای کافی نداشته باشد. بنابراین ممکن است منظم کردن آشپزخانه برای برخی از افراد پیچیده یا مشکل باشد و امکان مدیریت و جا سازی همه وسایل رو نداشته باشند. اینجاست که ما به شما چند ایده جذاب اکسسوری آشپزخانه جهت نظم بخشیدن به آشپزخانه را معرفی می کنیم پس با ما همراه باشین.

اکسسوری ووسایل آشپزخانه
اکسسوری آشپزخانه

کابیت مهم ترین اکسسوری آشپزخانه

اولین نظم دهنده در آشپزخانه بدون شک کابینت است. طراحی کابینت آشپزخانه باید به صورتی باشد که از حداقل فضا، بیشترین استفاده انجام شود. یعنی با کمک اکسسوری ها و یا طراحی های خاصی که در ادامه به چندین مورد اشاره خواهیم کرد، هیچ فضایی در آشپزخانه به فضای پرت (بدون کاربری) تبدیل نشود. مثلاً طراحی کابینت های دیواری میتوانند تا سقف باشند و یا کشوها طراحی خاصی داشته که در صورت باریک بودن و جای کم، دسترسی به تمام قسمت های آن ها امکان پذیر باشد. یا از اکسسوری های آشپزخانه در اون استفاده شود که در ادامه به چند نمونه می پردازیم .

مطالب مربوط: چیدمان ظروف در کابینت آشپزخانه، 25 ایده شگفت انگیز!

اکسسوری کابینت آشپزخانه
اکسسوری آشپزخانه
تقسیم بندی در کابینت
اکسسوری آشپزخانه
اکسسوری تقسیم بندی در کابینت آشپزخانه
اکسسوری تقسیم بندی داخل کشویی
اکسسوری تقسیم بندی داخل کابینت
وسایل تقسیم بندی در کابینت
اکسسوری تقسیم بندی در کابینت
اکسسوری تقسیم بندی در کابینت
تقسیم بندی در کابینت

اکسسوری آشپزخانه برای تقسیم بندی در کابینت 

هنگامی که وسایل گوناگونی است که باید درون کابینت قرار بگیرند و فضا درون کابینت به اندازه بوده ولی به اجبار همگی وسایل رو روی هم انباشته می شوند  قطعا روش های تقسیم کردن کابینت و استفاده مفید از کل فضا بسیار مفید خواهند بود. از تقسیم کننده ها برای چیدمان ظروف داخل کابینت استفاده می شود. در این حالت است که ظروف امنیت بیشتری دارند و، خطر شکستن آن ها را تهدید نمی کند. با استفاده از تقسیم کننده دیگر امکان استفاده بیش از ظرفیت کابینت جهت نگهداری ظروف وجود نداشته و در نتیجه عمر کابینت افزایش می یابد.

مطالب مربوطه: اکسسوری و یراق آلات کابینت آشپزخانه، کوچک اما مهم

اکسسوری آشپزخانه پشت کابینتی
اکسسوری آشپزخانه برای درب کابینت
اکسسوری آشپزخانه برای درب کابینت
اکسسوری آشپزخانه برای درب کابینت
اکسسوری آشپزخانه برای درب کابینت
اکسسوری آشپزخانه برای درب کابینت
اکسسوری آویز درب کابینت
آویز پشت درب کابینت
اکسسوری آشپزخانه برای درب کابینت

اکسسوری آشپزخانه برای درب کابینت

اگر همیشه در پیدا کردن وسایل ضروری و کم جا  مانند درب قابلمه ها، انواع تخته، کسیه ها و... خود در کابینت به مشکل بر می خورید می توانید از اکسسوری مخصوص نگهدارنده که روی درب یونیت نصب می شوند استفاده کنید. مزیت استفاده از این اکسسوری، اشغال کمترین فضای ممکن درون کابینت و دسترسی راحت است.

کابینت سوپرمارکت آشپزخانه
سوپرمارکت آشپزخانه
سوپرمارکت کشویی کابینت آشپزخانه
سبدهای سوپرمارکت در اکسسوری آشپزخانه
سبد های سوپرمارکت در اکسسوری آشپزخانه
سوپرمارکت در اکسسوری آشپزخانه

کاربرد سبدهای سوپرمارکت در اکسسوری آشپزخانه

سبدهای سوپر مارکت شامل سبد سوپر زمینی و سبد ایستاده می باشند. سبد سوپر زمینی شامل سبد نصب از کف، سبد مواد شوینده، سبد نصب از بغل است. از عرض 15 تا 60 سانتی متر متناسب با سایز یونیت انتخاب می شود. سبدها به صورت ریلی می باشند حالت 2 طبقه یا 3 طبقه دارند و برای جا بطری، جا روغنی، خشکبار، پیاز، سیب زمینی، جاحبوباتی و… استفاده می شود.

مطالب مربوطه: نظم دهنده کابینت آشپزخانه، از بلندی کابینت ها نترسید!

اکسسوری داخل کابینت آشپزخانه
اکسسوری داخل کابینت
اکسسوری کابینت

مجیک کرنر و استفاده از آن به عنوان اکسسوری کابینت

بهترین گزینه برای زمانی که می خواهید از گوشه ترین محل آشپزخانه خود نیز استفاده کنید، مجیک کرنر است. این محصول به صورتی است که در گوشه آشپزخانه قرار می گیرد و برای برخی از کابینت هایی که عمق زیادی دارند و دسترسی به آن ها سخت است طراحی شده است. یکی از موارد مناسب به عنوان اکسسوری آشپزخانه به شمار می رود .همانطور که می دانید چه بخواهید وچه نخواهید همواره گوشه کابینت شلوغ است و به خصوص اینکه مهمان های شما سر به فلک بکشند، پس می توانید از یکی از انواع مجیک کرنر که به صورت ریلی و یا چرخشی است در فضاهای پرت استفاده کنید و دیگر نگران شلوغی و آشفتگی، نا مرتب بودن و کوچک بودن فضا نباشید.

لکسسوری آشپزخانه و کابینت
اکسسوری کابینت آشپزخانه
اکسسوری آشپزخانه
اکسسوری کابینت کشویی
اکسسوری کشویی کابینت کنج
اکسسوری آشپزخانه کشویی

اکسسوری آشپزخانه کشویی

در آشپزخانه های کوچک، فضا برای قرار دادن وسایل یا مواد خشک غذایی بسیار محدود است، اما با بهینه سازی فضای کابینت می توان همه چیز را مرتب قرار داد و از آشفتگی و بهم ریختگی آشپزخانه جلوگیری کرد. یکی از این موارد اکسسوری های کشویی هستند که برای مرتب کردن فضای داخل کشو استفاده می شوند. با طبقه بندی فضای کشو و تفکیک آن می توانید قاشق، چنگال، چاقو و سایر ابزارهای کاربردی را مرتب چیده و به راحتی به آن ها دسترسی داشته باشید.

مطالب مربوطه: 14 کابینت کشویی برای دکوراسیون آشپزخانه ایده آل!

جای قابلمه ای آویز
جا ادویه آویز
اکسسوری آشپزخانه آویز
اکسسوری آشپزخانه قلابی و آویز

اکسسوری آشپزخانه قلابی و آویز

نوعی از اکسسوری وجود دارد که جهت آویز کردن وسایل مانند جا لیوانی، جا قاشق چنگالی، جا قابلمه ای و… به وسیله لوله ای به قطر 16 میلی متر که معمولا پشت سینک نصب می شود و از طول 1 متر تا 3 متر بسته به فضا  مورد استفاده قرار می گیرد و یا به صورت کشویی باریک جهت آویزان کردن وسایل مورد استفاده است. همچنین می توان  از دیوار آشپزخانه جهت نصب قلاب ها و آویز وسایل کمک گرفت.

چاقوی آهنربایی
جاادویه ای مگنتی ککشویی
جا ادویه ای مگنتی
جای چاقوی مگنتی
مگنت در اکسسوری آشپزخانه

مگنت در اکسسوری آشپزخانه

ادویه جات و چاقو همیشه از تنوع بسیار زیاد و جایگاه مهمی در آشپزخانه برخوردارند و از آنجایی که همیشه باد در دسترس باشند یکی از روش های جایگذاری آن ها استفاده از مگنت و صفحه فلزی است که می توان در کنار کابینت،  روی دیوار های بین کابینتی و حتی درب یخچال نصب کرده و جهت نصب از آن ها استفاده کرد.

اکسسوری ریلی کابینت
اکسسوری کابینت ریلی
اکسسوری آشپزخانه ریلی
اکسسوری آشپزخانه ریلی

اکسسوری آشپزخانه ریلی

استفاده از طبقاتی که به ‌صورت ریلی به بیرون کشیده می‌شوند، علاوه بر سهولت در استفاده، فضای بیشتری مهیا می کنند. اکسسوری‌های ریلی از این نوع هستند که انواع مختلفی داشته و برای سازمان‌ دهی فضای داخلی انواع کابینت به کار می روند.

اکسسوری سبد آبچکان دیواری
اکسسوری سبد آبچکان رومیزی
اکسسوری سبد آبچکان جدید
اکسسوری سبد آبچکان شیک
اکسسوری سبد آبچکان

اکسسوری سبد آبچکان

برای مرتب قرار دادن ظروف شسته شده میتوان از سبدهای آبچکان در آشپزخانه استفاده کرد که از تجمع ظروف بر روی همدیگر جلوگیری می کند. این سبد ها در سایز های یونیت 80-90-100-120 جهت کابینت های فلزی و چوبی در بازار موجود هستند. جنس این سبدها آهنی و استیل است که نوع استیل در مقابل زنگ زدگی مقاوم تر است. همچنین نوع دیگری آبچکان رومیزی نام دارد و کنار سینک قرار می گیرد.

مطالب مربوطه: بهترین آبچکان برای سینک آشپزخانه شما کدام است؟

سطل زباله داخل کابینتی
اکسسوری داخل کابینت آشپزخانه
سطل زباله داخل کابینت
سطل زیباله آشپزخانه
اکسسوری آشپزخانه برای سطل زباله

اکسسوری آشپزخانه برای سطل زباله 

همه می دانیم که قرار دادن سطل زباله در فضای آشپزخانه جلوه ی زیبایی ندارد، به همین منظور سعی می شود تا در فضای کابینت محلی برای قرار دادن زباله ها تعبیه گردد. از سطل زباله به صورت تک قلو و دوقلو به منظور تفکیک زباله استفاده می شود و معمولا به صورت ریلی زیر سینک نصب شده و یک نوع دیگه سطل زباله چرخشی، برای استفاده در فضای کنج است.

اکسسوری کابینت آشپزخانه
اکسسوری آشپزخانه

نتیجه گیری

هر آنچه آشپزخانه بزرگ باشد یا پر از کابینت و فضای مورد استفاده، این یک قانون ثابت برای همه است که همیشه با کمبود جا مواجه هستند و نمی توانند نظم کاقی را به وسایل داده و حتی لوازم بسیاری همواره گم می شوند. بنابراین استفاده از اکسسوری آشپزخانه چنان چه برای آشپزخانه های کوچک بسیار لازم است ولی برای تمام آشپزخانه ها قطعا مفید خواهد بود. اگر شخصی هستید که نظم قلب خانه برای شما مهم است و به سلامت وسایل و حفظ کیفیت آن ها اهمیت می دهید، اکسسوری آشپزخانه بهترین گزینه است که دارای تنوع بسیار زیادی است و با کمترین هزینه،  با توجه به نیاز خود می توانید از آن ها استفاده کنید.

مطالب بیشتر: 

نویسنده: مهسا پوررضا

مژگان احمدی
نویسنده: مژگان احمدی

عضو تحریریه چیدانه| یه مهندس نرم افزار که به دیجیتال مارکتینگ و سئو سایت بسیار علاقه منده. تا حالا در زمینه های برنامه نویسی، طراحی سایت و سئو، تولید محتوا و رپورتاژ آگهی فعال بودم. به جز این کار مدلسازی معماری و رندر هم انجام میدم. در حال حاضر افتخار همکاری با تحریریه چیدانه رو دارم و کارم تولید محتوای سئو شده و نوشتن رپورتاژ آگهیه.

more_horiz
مطالب پیشنهادی
اکسسوری آشپزخانه، 61 ایده جذاب برای نظم دادن به قلب خانه

اکسسوری آشپزخانه، 61 ایده جذاب برای نظم دادن به قلب خانه

استانداردها در سرویس بهداشتی کوچک!

استانداردها در سرویس بهداشتی کوچک!

کابینت های کاربردی آشپزخانه، منظم، دردسترس و ایده‌آل!

کابینت های کاربردی آشپزخانه، منظم، دردسترس و ایده‌آل!

کسب و کارها پیشنهادی
فروشگاه مبلمان خانگی نیلپر certificate
فروشگاه مبلمان خانگی نیلپر

فروشگاه مبلمان خانگی نیلپر

فرش دستباف ذوالانواری certificate
فرش دستباف ذوالانواری

فرش دستباف ذوالانواری

مجله منزل   certificate
مجله منزل

مجله منزل

نظرات (0)

برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 تا 17 پاسخگوی شما هستیم 021-23051173 support_agent