Chidaneh.com placeholder image

ایده های کاربردی دکوراسیون در اینستاگرام (1)

به قلم: لاله داورپناه

ترفند های دکوراسیون : این موضوع بر هیچکس پوشیده نیست که وضعیت دکوراسیون داخلی ، فضایی که انسان در آن زمان زیادی را سپری می کند در روحیه او تاثیر گذار است. اما آیا تا به حال به این فکر کرده اید که طراحی دکوراسیون داخلی منزل شما و یا محل کارتان را آنگونه که دوست دارید بیارایید تا بتوانید احساس رضایت و شادابی را برای خود فراهم کنید؟!! نیازی نیست که دست به دگرگون کردن فضا بزنید. گاهی یک تغییر کوچک می تواند تاثیرات بزرگی داشته باشد. اما آن تغییرات کدامند؟! صفحه رسمی اینستاگرام چیدانه در میان پست های هر روزه خود، ایده های کوچکی را برای تغییر فضای زندگی شما در اختیارتان می گذارد. این بار تصمیم گرفتیم که به کمک همکاران شبکه های اجتماعی مان تعدادی از این ایده ها را در وبسایت چیدانه با شما در میان بگذاریم.

قالیشویی ادیب

داخل بوفه یا قفسه ای که وسایل دکوری را در آن قرار می دهید یک رنگ آتشین بزنید تا بیشتر نمایان شوند.

رنگ های گرم رنگ های پر انرژی هستند. وجود آنها در طراحی دکوراسیون داخلی باعث می شود که این انرژی به کاربران آن فضا نیز منتقل شود. دیواره داخلی بوفه و قفسه ها جاهایی هستند که هنگام چرخش دید در فضا لحظه ای توجه چشم را به خود جلب می کنند، پس جای خوبی است برای استفاده از رنگ های آتشین. البته این رنگ ها در پس زمینه باعث می شوند که وسائل دکوری بیشتر خود را نشان بدهند.

مطلب پیشنهادی : رنگ های پاییزی که شما را گرم می کند!
 

در فرورفتگی های دیوار از شلف استفاده کنید.

شلف ها (قفسه های دیواری معلق ) عناصری کاربردی هستند که وجود آنها در فضا اجازه می دهد، بتوانید به وسایل کوچک خود نظم و ترتیب بدهید. آنها می توانند فضای مناسبی را برای به نمایش گذاشتن وسایل دکوری و یا نگهداری کتابهایتان فراهم کنند. اما استفاده از آنها در فرورفتگی های دیوارها کمک می کند تا شما از بابت پیدا کردن وسایلی که باید دم دست باشند خیالتان راحت شود.

مطلب پیشنهادی : شلف، عنصری کاربردی برای خانه ای زیبا
 

اگر در خانه اجاره ای زندگی می کنید از تابلوهای بزرگ برای پوشاندن زشتی که نمی توانید آنها را رنگ کنید، استفاده کنید.

یکی از دغدغه های کسانی که مستاجر هستند زشتی دیوارهای خانه است که امکان تغییر رنگ آنها نیست. گاهی نیز شاید حس می کنید باید به دیوارهای خانه تنوع بدهید. بهترین گزینه برای چنین شرایطی استفاده از تابلوهای بزرگ بر روی دیوارهاست که سطح وسیعی از آن را پوشش می دهد. می توانید در هنگام انتخاب تابلوها رنگ غالب مورد استفاده در آنها را با مبلمان فضایتان هماهنگ کنید. این نوع هماهنگی ها باعث می شود فضای زیباتری داشته باشید.

مطلب پیشنهادی : 9 نکته برای بهترین طراحی در یک خانه اجاره ای

ترفند های استفاده از تابلو های هنری در دکوراسیون
 

در پوش های ظروف حبوبات را از زیر کابینت متصل کنید و از این طریق قوطی ها را به آنها وصل کنید.

نظم و همنشینی حبوبات و مواد غذایی که درون ظروف شیشه ای دهن گشاد نگهداری می شوند زیبایی خاصی دارد. اگر شما هم از این نوع ظرف ها برای نگهداری حبوبات و مواد غذایی خود در آشپزخانه استفاده می کنید. می توانید با متصل کردن در پوش های آنها به زیر کابینت هایی که به دیوار متصل شده اند، زیبایی آنها را به آشپزخانه خود هدیه بدهید.
 

این گوشه دنج در آشپزخانه بهترین جا برای ورق زدن عکس های اینستاگرام و نوشیدن یک چای داغ است.

در میان ساعاتی که در آشپزخانه سپری می کنید همیشه زمانهای کوتاهی را برای استراحت می یابید. با طراحی یک گوشه دنج در این قسمت از خانه می توانید بدون ترک کردن آشپزخانه و نگرانی بابت غذایی که روی شعله در حال پختن است، دقایقی را به استراحت و نوشیدن یکه چای گرم بپردازید. کتابی را هم که این روزها مشغول خواندنش هستید فراموش نکنید.

مطلب پیشنهادی: 13+1 تجربه لذت بخش در گوشه و کنار خانه شما!
 

از یک آهنربا برای چسباندن چاقوها روی دیوار استفاده کنید.

اگر در خانه کودک کم سن و سالی ندارید، استفاده از این ایده چاقو ها را در دسترس قرار داده و به آنها نظم و ترتیب می دهد. و شاید دیوار خالی آشپزخانه تان را از حالت یکنواخت خود خارج کند.

مطلب پیشنهادی : 10 قدم برای داشتن آشپزخانه‌ای مرتب و منظم
 

این فضا مخصوص روزهای تعطیل و فضای بسیار خوبی برای خواندن کتاب های شعر است.

گوشه دنجی که برای آشپزخانه به شما پیشنهاد دادیم می تواند در هر کجای خانه که شما دوست دارید نیز جای بگیرد. روزهای تعطیل کتابی به دست بگیرید، لم بدهید و از لحظاتتان لذت ببرید.

مطلب پیشنهادی : 10 دلیل دوست داشتن نشیمن های سکویی
 

اگر ظروف ساده ای دارید با زیر بشقابی و دستمال های طرح دار میز خود را جذاب تر کنید.

زیبایی میز غذاخوری همیشه لذت خوردن غذا را دوبرابر می کند. اگر چیدمان میز  زیبا و جذاب باشد نه تنها خوردن غذا را برای شما لذت بخش می کند بلکه شاید دوست داشته باشید زمان بیشتری را پشت میز بنشینید. هماهنگ کردن زیر بشقابی و دستمال سفره با ظروف ساده کار سختی نیست. فقط باید کمی حوصله به خرج بدهید. با این کار لحظات شادی را به خانواده و مهمانانتان هدیه کنید.

مطلب پیشنهادی : طراحی یک میز ویژه، برای یک شام ویژه

تزئین میز پذیرایی با زیر بشقابی های زیبا
 

درهای قدیمی هم می توانند وسایل دکوری زیبایی باشند! فقط کافیه رنگشان کنید.

در های قدیمی را به خانه تان بیاورید. تعدادی از آنها را رنگ کنید و دری به سوی همه رنگ ها بگشایید. تنوع رنگی می تواند در روحیه شما تاثیرات مثبتی داشته باشد. از استفاده کردن از آنها نترسید، قطعا نتیجه خوبی خواهید گرفت.

مطلب پیشنهادی : 7 راه حل برای این‌که بر ترس خود از رنگ‌ها غلبه کنید!
 

با گلدان های رنگارنگ بالکن کوچک خود را زیبا کنید.

بالکن کوچک خانه شما فقط جای رخت پهن کردن نیست. شاید باید دید دیگری داشته باشید و گیاهان را به آن قسمت از خانه بیاورید. گلدانهای کوچک رنگارنگ تصویر زیبایی را در کنار سبزی گیاهان خانگی می آفریند.

مطلب پیشنهادی : با گلدان های رنگارنگ بالکن کوچکتان را زیبا کنید

در اینستاگرام با جستجو کردن نام chidaneh می توانید صفحه رسمی وبسایت چیدانه را دنبال کنید.

سوالات خود را در قسمت بحث و گفتگو با چیدانه در میان بگذارید. هم چنین متخصصان و فعالان در حوزه معماری داخلی در قسمت اهالی فن چیدانه آماده هستند تا به شما در تغییر دکوراسیون داخلی منزل تان کمک کنند.

مطالب مرتبط: روانشناسی رنگ در آپارتمان شما!

دکوراسیون زیبا و ارزان با 5 نکته آسان

ایده های کوچک، تغییرات بزرگ در دکوراسیون منزل

طراحی فضاهای کوچک با استفاده از ایده «کم‌تر بیش‌تر است»

منبع :عکس : صفحه اینستاگرام چیدانه | نویسنده :  لاله داورپناه | گردآوری شده توسط تحریریه چیدانه

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران
avina در تاریخ 12 اسفند 1393
دست نویسنده این مطلب درد نکنه. واقعا عالی بود. خواننده با مطلب همگام میشد. تشکر

ثبت دیدگاه