Chidaneh.com placeholder image

هفت سین و تزئینات کوچک ؛ به استقبال نوروز

به قلم: تحریریه چیدانه

لوازم داخلی و هنر های دستی : در آستانه سال نو ، ایجاد تغییر در دکوراسیون داخلی و لوازم و وسایل دکوری می تواند حس و حال تازه ای را به خانه ببخشد. این تغییرات می تواند گاه بسیار بزرگ و پر هزینه و گاهی هم می توانند بسیار کوچک و کم هزینه باشد. وسایل و لوازم دکوری خانه که جنس شیشه ای دارند می توانند گزینه های خوبی برای ایجاد تغییر باشند. رنگ کردن وسایل شیشه ای با رنگ شیشه که اصطلاحا با آن تکنیک ویترای گفته می شود ، علاوه بر این که دست شما را برای استفاده از رنگ ها و طرح های مختلف باز می گذارد ، هزینه کمی را نیز در بر می گیرند و هم چنین بسیار سریع می توانید آن ها بسازید. پس با چیدانه همراه باشید تا در روز سی و یکم از کمپین 40 روز تا نوروز ،  نمونه هایی از این خلاقیت های شیشه ای را به شما نشان دهد.

ساقدوش بار

تنگ ماهی برای سفره هفت سین

سرویس خواب بالسا

لوازم و وسایل سفره هفت سین می توانند گزینه های خوبی باشند. به طور مثال می توانید تنگ ماهی سفره را برداشته و با کمی خلاقیت و  رنگ آبی ویترای شیشه های تنگ ماهی را نقاشی کنید و حتی خانه ماهی قرمز رنگ کوچک خود را نیز خوشحال کنید.

مطلب پیشنهادی : آرامش را با رنگ آبی به خانه خود بیاورید

گلدان های شیشه ای رنگ شده با تکنیک ویترای

نماد فصل بهار ، گل و گیاهان زیبا هستند. و بهتر است در این فصل از گل و گیاهان بیشتری در دکوراسیون داخلی منزل مان استفاده کنیم و چه بهتر است گلدان های این گل ها نیز به اندازه ی خودشان زیبا باشند. اگر از گلدان های شیشه ای برای نگه داری گل ها استفاده می کنید پس آن ها را نیز با تکنیک ویترای تزیین کنید و از دیدن آن ها لذت ببرید.

مطلب پیشنهادی : گیاهان آپارتمانی ، طراوت بخش یک دکوراسیون زیبا

ظرف شیرینی شیشه ای

اگر می خواهید حس و حال بهاری تری را به مهمان های خود القا کنید از آن ها با ظرف های گل دار بهاری پذیرایی کنید. از خلاقیت خود کمک بگیرید و ظروف خود را با رنگ های بهاری تزیین کنید.

طراحی آباژور به سبک مدرن

کلاهک آباژور های کنار تخت تان نیز می تواند زمینه مناسبی را برای شما فراهم بیاورد. می توانید با ترکیب رنگ های مورد علاقه تان کلاهک آباژور های اتاق خواب تان را رنگ آمیزی کنید و به آن ها چهره ای نو ببخشید.

مطلب پیشنهادی : ۲۱ چراغ رومیزی با طراحی خلاقانه

طراحی بدنه آباژور با تکنیک ویترای

 گاهی هم می توان به جای کلاهک آباژور بدنه آن را رنگ کرد. حتی می توانید این مدل آباژور ها را خودتان بسازید و از داشتن چنین آباژور های بهاری لذت ببرید.

مطلب پیشنهادی: لوستری به زیبایی رنگین‌کمان

تزیین شیشه پنجره ها با تکنیک ویترای

از تکنیک ویترای روی پنجره های منزل خود نیز می توانید استفاده کنید. این تکنیک حتی می تواند به نوعی جایگزین پرده برای پنجره ها نیز باشد به شرطی که از طرح های شلوغ و پر کار استفاده کنید.

مطلب پیشنهادی : ۱۰ گزینه دکوراتیو عالی جایگزین پرده

شما نیز ایده های خود را برای استفاده از تکنیک ویترای در دکوراسیون داخلی منزلتان را با چیدانه و در قسمت بحث و گفتگو به اشتراک بگذارید. هم چنین اهالی فن چیدانه نیز می توانند به شما در تغییر دکوراسیون داخلی منزلتان کمک کنند.

نویسنده :  شمیم آقازاده | گردآوری شده توسط تحریریه چیدانه 

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه