Chidaneh.com placeholder image

میوه آرایی و تزئین سالاد میوه برای پذیرایی از مهمان ها

به قلم: مژگان احمدی

هرچه به روزهای پایانی سال نزدیک می شویم شور و اشتیاق برای عید نوروز و روزهای بهاری بیشتر می شود. خانه تکانی ها تقریبا تمام شده و خانم های خانه دار به فکر نحوه پذیرایی از مهمانان نوروزی خود هستند. در فرهنگ ایرانی مهمان جایگاه ویژه ای دارد و همه ایرانیان سعی می کنند از مهمانان خود به بهترین نحو پذیرایی کنند. عید نوروز نیز فرصتی است برای دید و بازدید و چه خوب است از مهمانان نوروزی خود بله نحوی خلاقانه پذیرایی کنیم. حالا که واپسین روز های اسفند را سپری می کنیم و کمپین 40 روز تا نوروز نیز به روزهای آخر خود رسیده است ، چیدانه تصمیم گرفته است تا برای شما نمونه های خلاقانه از تزیین میوه ها را  جمع آوری کند تا به وسیله آن ها بتوانید میزبان خلاق تری برای مهمانان خود باشید ، پس با چیدانه همراه باشید تا با هم این ایده ها را دنبال کنیم.

نوژا دیزاین
تزیین ظرف میوه با توت فرنگی

ظرف های میوه را با استفاده از میوه هایی که تضاد رنگی دارند تزیین کنید. ظرف هایی که با تعداد میوه های کمی تزیین شده اند زیبا تر هستند به شرطی که انتخاب میوه های مناسبی داشته باشید.

سرویس خواب بالسا
قرار دادن میز برای ظرف های میوه و آجیل

برای این که راحت تر از مهمانان تان پذیرایی کنید ، بهتر است از قبل ظرف های میوه و آجیل خود را آماده کنید و برای آن ها میزی زیبا با تزیینات بهاری در نظر بگیرید. وجود یک میز در گوشه خانه که تمام وسایل پذیرایی رو آن تعبیه شده است می تواند به ظاهر خانه تان رنگ و بوی بهاری بدهد.

تزیین میز پذیرایی با میوه های رنگارنگ

این میز هم می تواند ایده خوبی برای شما باشد. برای تزیین میز ها از ظرف هایی یک شکل استفاده کنید و سعی کنید برای داخل ظرف ها خوراکی هایی را انتخاب کنید که یا تضاد رنگی داشته باشند به طور مثال میوه ها و خوراکی های قرمز و سبز  و یا هماهنگی رنگی داشته باشد مثل میوه های زرد و نارنجی در کنار هم. با این روش شما می توانید به میز پذیرایی تان جلوه ای خاص ببخشید.

تزیین ظرف پذیرایی با میوه های اسلایس شده

اگرعده ای از دوستان تان را در روز خاصی  به منزل خود دعوت کرده اید ، برای پذیرایی از آن ها می توانید میوه های انتخابی خود را به صورت ورقه ای برش دهید و آن ها را در ظرف مورد علاقه تان و با سلیقه خودتان بچینید و هنر خود را به رخ دوستان خود بکشید.

تزیین خلاقانه ظرف میوه برای نوروز

برای تزیین ظرف میوه خود می توانید کمی خلاقیت به خرج داده و از خود میوه ها به عنوان ظرف استفاده کنید. میوه هایی مثل هندوانه بسیار برای این کار مناسب هستند. هندوانه ها را برش داده و محتویات داخلی آن را خالی کنید و میوه ها را داخل آن بچینید. خود هندوانه را هم می توانید داخل ظرف های دیگری بگذارید.

تزیین ظرف های میوه بهاری

برای دوستان و آشنایان خود پیتزای میوه درست کنید. می توانید بیسکوییت های خانگی درست کنید و در کنارآن هانیز خامه سرو کنید و در ظرف های جدا گانه میوه های اسلایس شده را قرار دهید. و به دوستانتان اجازه دهید مزه های جدید را بنا بر انتخاب خود امتحان کنند.

ظرف شیشه ای تزیین شده با میوه

حتی می توانید این پیتزاهای میوه ای را از قبل آماده کنید و زمانی که مهمان هایتان سر رسیدند ، آن ها را از یخچال بیرون آورده و در ظرف های شیشه ای قرار داده  و از مهمان های خود پذیرایی کنید.

شما نیز ایده های بهاری خود را برای پذیرایی از مهمان هایتان ، با چیدانه و در قسمت بحث و گفتگو در میان بگذارید.

نویسنده : شمیم آقازاده | گردآوری شده توسط تحریریه چیدانه

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه