تبلیغات
F فارست
امتیاز: 0.0 0 نظر | ثبت نظر

18 اسفند 1394

طراحی ویلای فردوس، بهشت جنگل های مازندران

پروژه های برجسته : داشتن ویلایی درون جنگل همیشه هیجان انگیز است. اینکه در دل طبیعت و میان درختان انبوه آن سرپناهی زیبا داشته باشی و بتوانی آرامش را در آن تجربه کنی قطعا لذت بخش خواهد بود. سهراب رفعت معمار و طراح ایرانی، ویلایی به نام فردوس را با زیربنای ۳۹۰ مترمربع در قطعه ای جنگلی به مساحت ۱۰۰۰ مترمربع طراحی و اجرا کرده است. با چیدانه همراه شوید و به جنگل های رویان مازندران بروید و به ویلای فردوس سری بزنید.

مشخصات پروژه ویلای فردوس

طراح و ناظر پروژه: سهراب رفعت
همکاران طراحی: سالومه بابایی، نگین عسگری، محمدرضا موحدی، محمد شوقی
مجری: بهروز قائمی
کارفرما: مهدی حر

فضای سبز: عبدالله صادقی
عکس: علی دقیق
محل پروژه: مازندران، رویان
تاریخ طراحی و ساخت: شهریور ۱۳۹۱ تا آبان ۱۳۹۲

ایده اولیه طراحی ویلای فردوس بر اساس ترکیبی از دو حجم مستقل که تامین کننده نیازهای فیزیکی پروژه می باشد شکل گرفت. استفاده از فضاهای منفی ایجاد شده در حجم (تراس های به وجود آمده در هر دو طبقه) و ترکیب صفحات عمودی چوبی با جداره های شیشه ای که پله ی ارتباطی بین دو طبقه را نیز به وجود می آورد، از سوی دیگر رویکردهای اصلی طرح در جهت پاسخگویی به نیازها می باشد. چیدانه در مطالب گذشته خود شما را با طراحی داخلی خانه ویلایی مدرن برای همنشینی با طبیعت آشنا کرده بود.

طبیعت و زیبایی ایرانی در خانه حقیقی را در تهران می توان دید. نگران نباشید که امکان داشتن ویلایی در دل جنگل را ندارید. شما می توانید سبز ی را از طبیعت به داخل خانه بیاورید.

مطلب پیشنهادی : ایل خانه همنشینی مدرن خانواده ایرانی

نمونه کارهای اهالی فن چیدانه : خانه گلزار و طراحی داخلی هوشمندانه
خانه سعادت آباد ، طراحی داخلی برای آرامش یک خانواده ایرانی
خانه ای در کیش با زیبایی های معماری ایرانی

از مهم ترین عواملی که به درخواست کارفرما و شرایط حاکم بر موقعیت مکانی ویلا در شکل گیری ساختار طرح تاثیرگذار بودند می توان موارد زیر را بنام برد:

 • محدودیت ارتفاع و فواصل بنا طبق قوانین شهرک
 • حداکثر استفاده از فضای سبز و حفظ تمامی درختان موجود در سایت
 •  ایجاد محصوریت نسبت به همسایه ی شرقی
 • حفظ حداکثر دید رو به جنوب غربی و غرب با حداکثر شفافیت به سمت فضای سبز ملک پارک و برکه ی شهرک
 • ارتباط مستقیم و مستقل مطبخ و اتاق آشپز به فضای بیرون، بدون ایجاد مزاحمت برای بخش خصوصی
 • تراس های متعدد با دیدهای متنوع برای استفاده در فصول

خانه ای برای آخر هفته یک خانواده شیرازی را در آرشیو مطالب چیدانه ببینید و به خانه افشاریان ، شاه نشین کرمانشاه سری بزنید.

برای دیدن دیگر نمونه کارها، اطلاعات بیشتر یا ارتباط با طراح این پروژه می توانید به پروفایل اهالی فن دفتر معماری سهراب رفعت مراجعه نمایید.

اگر مشغول ساخت خانه، بازسازی یا تغییر دکوراسیون خانه خود هستید یا به دنبال افراد حرفه ای برای انجام این کار می گردید به اهالی فن چیدانه مراجعه کنید. در آنجا می توانید تصاویر مربوط به افراد یا شرکت های مختلف را ببینید و نمونه کارهای قبلی آنها را بررسی کنید. به نمونه کارهای آن‌ها خوب دقت کنید: این پروژه‌ها چه‌قدر شبیه خانه ایست که شما می خواهید؟ با خود صادق باشید، یک عمارت بزرگ ممکن است بسیار زیبا باشد، اما هیچ نکته مشترکی با خانه کوچک شما نداشته باشد. مناسب ترین افراد را با توجه به بودجه و نیاز هایتان در اهالی فن چیدانه بیابید.

شما می توانید سوالات خود درباره معماری داخلی و طراحی دکوراسیون داخلی منزل و ویلای خود را در قسمت مشاوره دکوراسیون چیدانه با اهالی فن و کارشناسان در میان بگذارید. 

مطالب بیشتر: کوه‌های شمشک را در آغوش بگیرید!
پروژه های ماندگار معمار ایرانی در وین
فنگ شویی در طراحی داخلی یک ویلا
خانه، جایی برای حضور

منبع: مجله معمار و... | گردآوری شده در تحریریه چیدانه

تبلیغات

نویسنده: لاله داورپناه

مدیر دپارتمان تولیدات چندرسانه ای وبسایت چیدانه سردبیر مجله منزل عضو تیم تحریریه وب سایت چیدانه - نویسنده و ادیتور طراح پروژه های معماری، دکوراسیون داخلی و فضای سبز سوابق کاری: عضو تیم تحریریه وب سایت چیدانه - ادمین شبکه های اجتماعی دبیر تحریریه مجله منزل سوابق تحصیلی: فارغ التحصیل کاردانی معماری از موسسه آموزش عالی آپادانا- شیراز فارغ التحصیل کارشناسی معماری از موسسه آموزش عالی میرداماد- گرگان دانش آموخته دوره عالی تکنولوژی معماری از قطب علمی معماری دانشگاه تهران دانشجوی کارشناسی ارشد معماری منظر در دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب

نشان کردن
 • 16050 بازدید

 • |
 • 0 نظر

 • |
 • 18 اسفند 1394

کسب و کار و شرکت های پیشنهادی
مبلمان چوبی خورشید مبلمان چوبی خورشید
20 نمونه کار

تلفن: 02188093804
گروه معماری لامزیا گروه معماری لامزیا
5 نمونه کار

تلفن: ۰۲۱۸۸۱۷۴۳۶۶
 پرده امپرور پرده امپرور
3 نمونه کار

تلفن: 02122270900
نظرات
نظری ثبت نشده است
ثبت نظر
استفاده از این خدمات کاملا رایگان است ثبت سفارش
از شنبه تا چهارشنبه ساعت ۹ تا ۱۷ پاسخگوی شما هستیم.
021-23051173