visibility 6738 today 1399/1/7

ساخت تقویم رومیزی، یک سرگرمی جذاب برای روزهای تعطیل!

اولین چیزی که در سال جدید و آن هم با لحظه تحویل سال تغییر پیدا می کند، تقویم است! دیگر تقویم سال 98 به کارتان نمی آِید و باید به فکر تهیه تقویم سال 99 بود. چیدانه برای شما ایده جدیدی پیشنهاد می دهد و آن هم ساخت تقویم سال جدید با خلاقیت خودتان است. مطمئن باشید که این تقویم را در هیچ کجای کره زمین به این شکل پیدا نمی کنید. در این روزهای تعطیل سال جدید زمان کمی را برای ساخت تقویم رومیزی اختصاص دهید:

وسایل لازم برای ساخت تقویم

وسایل مورد نیاز

  • چوب بالسا
  • ماژیک سیاه
  • قلاب پیچی
  • 12 عکس متفاوت
  • کارتهای کوچک به تعداد 26 عدد
  • پانچ یا دستگاه سوراخ کاغذ
  • رنگ
  • کاتر
  • چسب حرارتی
  • خط کش

چوب بالسا

مرحله اول: با استفاده از کاتر ماکت سازی، چوب بالسا را به دو بخش مساوی برش بزنید. در این تصویر طول این قطعه 21 سانتیمتر است که سه کارت در طول آن جای می گیرد. پس برای ابعاد دقیق تر بهتر است کارت های خود را اندازه گرفته و سپس بالسا را برش بزنید.

مرحله دوم: یک سمت یا دو سمت چوب بالسا را با رنگ مورد نظر خود رنگ کنید. بستگی دارد که ترکیب رنگی فضای مورد نظر شما چه طیفی داشته باشد. اگر رنگ تیره را انتخاب می کنید معمولا یک لایه از رنگ اکریلیک کافی خواهد بود ولی برای رنگ روشن به لایه های رنگی بیشتری نیاز دارید.

نصب قلاب

مرحله سوم: طول چوب بالسا را به شکلی تقسیم بندی کنید تا بدانید که سه قلاب باید در کدام قسمت ها با فواصل مساوی نصب شوند. حال می توانید به راحتی قلاب هایی که سر پیچی دارند را درون چوب بالسا قرار دهید.

مرحله چهارم: برای اینکه سطح زیرین تقویم را به این بورد آماده شده بچسبانید، از چسب حرارتی استفاده کنید. اجازه دهید چسب کاملا خشک شود.

ساخت تقویم

مرحله پنجم: کارت ها را برای روزهای ماه آماده کنید. با توجه به اینکه یک ماه حداکثر 31 روز است، اعداد 0-3 برای یک ردیف و از 0-9 را برای ردیف بعدی روی کارتها یادداشت کنید. اگر می خواهید اعداد کاملا صاف و مرتب باشند، می توانید آنها را پرینت کرده و یا از خط کش های شابلون استفاده کنید. خط مرتب دستی هم بسیار زیبا به نظر می رسد.

مرحله ششم: برای 12 ماه سال نیاز به 12 تصویر متفاوت دارید. می توانید آنها را از اینترنت پیدا کرده و یا از تصاویر شخصی خودتان استفاده کنید. بهتر است تم مشخصی را برای تصاویر در نظر بگیرید ولی این نکته هم بستگی به سلیقه شخصی خودتان دارد. عکسها را روی کارتها بچسبانید و سپس بالای همه کارتها را در یک نقطه مشخص برای قرار دادن در قلاب ها، با دستگاه پانچ سوراخ کنید.

تقویم جدید

مرحله هفتم: تصاویر را در قلاب اول، اعداد 0-3 را در قلاب دوم و اعداد 0-9 را درون قلاب سوم قرار دهید. این تقویم رومیزی زیبا با هنر دستان شما هدیه ای فوق العاده برای عیدانه امسال نیز خواهد بود.

سال خوبی در پیش داشته باشید؛ با بهترین آرزوها از طرف تیم چیدانه!

مطالب پیشنهادی:

نویسنده:

کارشناسی ارشد طراحی محیط زیست- دانشگاه تهران معماری داخلی- پردیس هنرهای زیبا عضو تیم تحریریه چیدانه و مجله منزل

more_horiz
مطالب پیشنهادی
دانلود رایگان کتاب صوتی، بهترین سرگرمی برای این روزها

دانلود رایگان کتاب صوتی، بهترین سرگرمی برای این روزها

طراحی منو غذا خانگی، امسال عید را کولاک کنید!

طراحی منو غذا خانگی، امسال عید را کولاک کنید!

ساخت تقویم رومیزی، یک سرگرمی جذاب برای روزهای تعطیل!

ساخت تقویم رومیزی، یک سرگرمی جذاب برای روزهای تعطیل!

کسب و کارها پیشنهادی
مبلمان اداری جلیس certificate
مبلمان اداری جلیس

مبلمان اداری جلیس

مبل و میز ناهار خوری لمیران چوب certificate
مبل و میز ناهار خوری لمیران چوب

مبل و میز ناهار خوری لمیران چوب

محصولات دکوراتیو نیکو certificate
محصولات دکوراتیو نیکو

محصولات دکوراتیو نیکو

نظرات (0)

برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 تا 17 پاسخگوی شما هستیم 021-23051173 support_agent