visibility 17728 today 1397/3/23

موی حیوانات خانگی را به راحتی از سطوح مختلف پاک کنید!

اگر در خانه خود از فرشته های کوچکی مانند سگ و گربه نگهداری می کنید، حتما با چالش های زندگی با حیوانات آشنا هستید. یکی از این چالش ها جنگ با موهای آنها است. البته با توجه به سلامت و نژاد، ریزش موی حیوانات خانگی می تواند متغیر بوده و در فصل های مختلف کم و زیاد شود. ما در این مطلب از چیدانه راه حل های پاک کردن موی حیوان خانگی از روی وسایل و بخش های مختلف خانه را یادآور می شویم:

مبل چرمی برای حیوانات

مبلمان چرمی یکی از بهترین راه حل های مبارزه با موی حیوان است. درست است که قیمت نسبتا بالایی دارد ولی به سادگی با استفاده از دستمال مرطوب یا رولی می توان مو و پرز ریخته شده را پاک کرد.

مطلب پیشنهادی: پارچه رومبلی ضد خراشیدگی، اگر حیوان خانگی دارید!

دستکش ظرفشویی

جمع کننده موی حیوانات با دستکش

یک دستکش لاتکس مانند دستکش ظرفشویی به دست کنید و در حالتی که مرطوب شده است، دست خود را روی سطح مبلمان و وسایل پارچه ای خانه بکشید. این کار باعث می شود، موی ریخته شده به دستکش جذب شود. زملنی که سطح دستکش از مو پر شد، آن را آبکشی کرده و در صورت لزوم این کار را دوباره انجام دهید. می توانید به جای استفاده از دستکش از اسفنج مرطوب هم استفاده کنید.

اسپری روی فرش

نرم کننده لباس برای موی حیوانات

مخلوطی از آب و نرم کننده لباس تهیه کرده و محلول را روی سطح مبل اسپری کنید و سپس با دستمال پاک کنید. برای اینکه موی بدن حیوانات خانگی را از روی وسایل چوبی پاک کنید، از دستمال نرم و پولیش مخصوص خود چوب یا اسپری ضد الکتریسیته استفاده کنید. این محلول الکتریسیته موجود را از بین می برد و با این کار موها راحت تر تمیز شده و به سطوح نمی چسبند.

جمع کردن موی حیوان از روی مبل

به سراغ نوار چسب بروید

این بار با استفاده از نوار چسب به سراغ مو و پرزهای روی مبلمان بروید. تکه ای از نوارچسب را بریده و با دو دست خود دو طرف آن را بگیرید. چسب را روی پارچه مبل چسبانده و سریع بکنید. این کار را تکرار کنید تا موها به آن بچسبد. زمانی که حس کردید سطح نوار چسب از مو پر شده و یا حالت چسبندگی آن از بین رفته است، به سراغ تکه دیگری از نوار چسب بروید. البته در مورد این روش باید گفت که به دلیل اینکه سطح مقطع نوار کم است، بهتر است برای سطوح کوچک از آن استفاده کنید.

بادکنک

استفاده از بادکنک

در دروس مدرسه خود روش هایی برای ایجاد الکتریسیته وجود داشت که به ما می آموخت چطور می توان مو یا تکه های کاغذ را جذب کرد. یکی از این روش ها استفاده از بادکنک بود. یک بادکنک را باد کرده و آن را روی سطح لباس یا روی سر خود بمالیذ. حال این بادکنک حاوی الکتریسیته است و می تواند موهای اضافی روی سطوح را به خود جذب کند.

موی حیوان خانگی

جاروبرقی موی حیوانات

برای تمیز کردن فرش، ساده ترین روش استفاده از جاروبرقی است. در حین جاروبرقی کشیدن، قسمت های مشکوک را دوبار و در جهات مختلف جارو کنید. در زمان خرید جاروبرقی از فروشنده بخواهید که مدلی را به شما معرفی کند تا قدرت مکش موی حیوانات خانگی را هم داشته باشد. جارو شارژی هم برای مبلمان کاربرد دارد.

مطلب پیشنهادی: تمیز کردن جارو برقی، ۶ گام سریع و آسان !

سنگ پا

یک سنگ پا بردارید و آن را روی سطح فرش بکشید. اگر روی فرش موی حیوان وجود داشته باشد، به سطح سنگ پا می چسبد. این نکته را در نظر بگیرید که اگر محکم سنگ پا را روی سطح فرش بمالید، ممکن است موجب آسیب دیدگی تار و پود آن شوید.

پاک کردن موی حیوان از روی کفپوش

برای تمیز کردن سطوح سخت مانند لمینیت، سنگ و دیگر سطوح خالی از فرش و قالی، از تی خشک میکروفایبر یا ضد الکتریسیته استفاده کنید. اگر روی کفپوش خانه هم از جاروبرقی بکشید، ممکن است موها در نقاط مختلف و خصوصا گوشه های خانه جمع شوند.

پرزگیر موی حیوانات

پرزگیر موی حیوانات

از پرزگیر یا رولی استفاده کنید و همیشه یکی از آنها را در نزدیکی خود قرار دهید. رولی همان ورقه های چسبناکی است که برای از بین بردن پرز و کرک روی لباس استفاده می شود. برای از بین بردن می روی مبلمان یا وسایل دیگر رولی به کمکتان می آید!

تمیز کردن موی حیوان خانگی

برداشتن مو از لباس

اگر مقدار زیادی مو روی لباستان چسبیده است، لباس را با ورقه خشک کن درون ماشین لباسشویی بیندازید. چرخش لگن ماشین لباسشویی و همچنین مایع نرم کننده لباس باعث به دام افتادن موهای اضافی روی سطح پارچه می شود.

جلوگیری از ریزش موی حیوانات خانگی

جلوگیری از ریزش موی حیوانات خانگی

حیوان خود را حداقل هفته ای دو بار شانه کنید تا موهای اضافی به برس بچسبد. در این حالت خوابیدن و یا غلت زدن روی وسایل خانه، موی اضافه ای را به آنها نمی چسباند.

اگر شما هم به حیوانات علاقه مندید، به بخش حیوانات خانگی وبسایت سری بزنید.

نویسنده: صدف حقیقت | تحریریه چیدانه

نویسنده:

کارشناسی ارشد طراحی محیط زیست- دانشگاه تهران معماری داخلی- پردیس هنرهای زیبا عضو تیم تحریریه چیدانه و مجله منزل

more_horiz
مطالب پیشنهادی
گیاهان مضر برای حیوانات خانگی، باید مراقبشون باشیم!

گیاهان مضر برای حیوانات خانگی، باید مراقبشون باشیم!

نگهداری از حیوانات خانگی در آپارتمان، 7 پیشنهاد دکوراسیونی!

نگهداری از حیوانات خانگی در آپارتمان، 7 پیشنهاد دکوراسیونی!

موی حیوانات خانگی را به راحتی از سطوح مختلف پاک کنید!

موی حیوانات خانگی را به راحتی از سطوح مختلف پاک کنید!

کسب و کارها پیشنهادی
میز و صندلی گلدسیت certificate
میز و صندلی گلدسیت

میز و صندلی گلدسیت

نور برند certificate
نور برند

نور برند

گروه معماری اشکان اذانی certificate
گروه معماری اشکان اذانی

گروه معماری اشکان اذانی

نظرات (0)

برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 تا 17 پاسخگوی شما هستیم 021-23051173 support_agent