Chidaneh.com placeholder image

گلدان مغناطیسی معلق، ساختشو ببینید بیشتر عاشقش می شید!

به قلم: گلنار

از آن جایی که همه به دنبال نگهداشتن گیاهان در خانه هستند و دوست دارند طبیعت را در دکوراسیونشان نیز ببینند، انگیزه ها و تلاش ها برای ساخت گلدان و یا هرجایی برای حفظ این گیاهان بیش تر و بیش تر می شود. مسلما همه ما انواع گلدان ها، از سفالی تا کریستال را دیده و حتی خریداری کرده ایم. اما نمونه ای را که می خواهم در این مطلب به شما معرفی کنم هیچ کجا ندیده اید! گلدان مغناطیسی که با نام بنسای هوایی شناخته می شود، جدیدترین مدل برای یک گلدان است که نمی توان از زیبایی و خاص بودنش چشم پوشی کرد. در ادامه علاوه بر دیدن تصاویر آن، ویدیویی برای آموزش ساختش برای شما آماده کرده ام.

مبلمان آل یاسین

طرز ساخت گلدان مغناطیسی

شیرآلات کسری

گلدان معلق مغناطیسی

اگر بخواهم روش ساخت این گلدان ها را به بیان ساده توضیح دهیم، باید بگویم که در واقع ما با یک میدان مغناطیسی روبه رو هستیم و یک شی که در بالای این مدار تحت کنترل است. در واقع یک آهنربا بر روی یک آهنربای دیگر شناور شده و شما در ویدیوی پایین مطلب به خوبی و به صورت کامل می توانید نحوه ساخت این مدار را ببینید.

مطلب پیشنهادی : ساخت گلدان بتنی برای گیاهان خانگی در دکوراسیون منزل

گلدان مغناطیسی

گلدان مغناطیسی

گلدان مغناطیسی

گلدان مغناطیسی

این گلدان از دو بخش اصلی تشکیل شده است : قسمت پایه و قسمت شناور. قسمت پایه که از آهنربا و همان مدار مغناطیسی تشکیل شده و از همان قانون قطب های هم نام و غیر هم نام آهنرباها پیروی می کند. سپس به قسمت شناور می رسیم که آن هم از یک آهنربای دیگر ساخته می شود و  می تواند یک گلدان کوچک را حمل نماید.

مطلب پیشنهادی : خرید گلدان دکوری، ۲۷ گلدان شیک و مدرن!

طرز ساخت گلدان مغناطیسی

طرز ساخت گلدان مغناطیسی

طرز ساخت گلدان مغناطیسی

گلدان معلق مغناطیسی ژاپنی

نمونه گلدان هایی که در بالا مشاهده کردید، حاصل کار سازنده های سوئدی بود. اما ژاپنی ها هم در دنبال ساخت این گلدان به مدل ها و طرح ای بسیار زیبایی و جذابی دست پیدا کردند. اگر نمونه سوئدی فرمی کاملا مدرن و مینیمال داشت، طرح ژاپنی به صورتی سنتی و نمایانگر هنر ژاپن به وجود آمد. اگر به تصاویر زیر دقت نمایید می توانید تفاوت ساختار این دو طرح را نیز متوجه بشوید. ساختمان گلدان با همان سیستم عمل می کند اما طرح و مدل گلدان ها ها کاملا تغییر یافته است.

مطلب پیشنهادی : جای گلدان گل را خودتان بسازید

گلدان مغناطیسی ژاپنی

گلدان مغناطیسی ژاپنی

گلدان مغناطیسی ژاپنی

گلدان مغناطیسی ژاپنی

گلدان مغناطیسی ژاپنی

گلدان مغناطیسی ژاپنیگلدان مغناطیسی ژاپنی

گلدان مغناطیسی ژاپنی

 

مطالب پیشنهادی من در زمینه ساخت گلدان ها را از دست ندهید: 

نویسنده : گلنار صفدریان | تحریریه چیدانه

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه