Chidaneh.com placeholder image

مرتب کردن تخت خواب، مثل هتل ها در عرض چند دقیقه + ویدیو

به قلم: گلنار

اتاق خواب شما باید یک مکان آرامش بخش پس از یک روز طولانی باشد و از آنجایی که ما یک سوم زندگی مان را صرف خوابیدن می کنیم، اختصاص دادن زمان برای افزایش کیفیت محل استراحت و اتاق خوابمان خیلی هم غیر منطقی به نظر نمی رسد. هیچ چیزی بیش‌تر از یک سرویس خواب مناسب با چیدمان زیبای پتو و بالش های نرم نمی تواند دکوراسیون اتاق خواب را تحت تاثیر قرار دهد. مرتب کردن تخت خواب، علاوه بر این که می تواند به یک عادت روزانه برای نظم بخشیدن به زندگی تبدیل شود، اتاق خواب را نیز بسیار منسجم و سازمان یافته نشان خواهد داد، حتی اگر سایر قسمت های آن نامرتب باشند. تخت خواب های هتل ها، همیشه نمونه ای بارز از لوکس بودن محسوب می شدند و من به کمک کارشناسان بالسا شما می گویم که با دیدن ویدیو در این مطلب به راحتی می توانید مانند آن ها چیدمانی زیبا داشته باشید.

گالری مهرابان
مرتب کردن تخت خواب

مرتب کردن تخت خواب

شروع با ملافه های زیرین

قبل از این که مرتب کردن تخت را شروع کنید، این نکته را مشخص نمایید که به کدام یک از این موارد نیاز دارید : محافظ تشک و یا ملافه ضد گرد و غبار. مورد اول که بسیار مهم تر خواهد بود، برای حفاظت تشک استفاده می شود ولی مورد دوم معمولا یک ملافه نازک و سفید رنگی است که از لبه های تخت تا سطح زمین آویزان شده و برای جلوگیری از نفوذ گرد و غبار و زیر تخت و وسایل آن قسمت می شود. به نظر همان محافظ تشک می تواند کافی باشد. بنابراین کار را با روکش کردن تشک شروع می کنیم.

سرویس خواب بالسا

مطلب پیشنهادی : 10 نکته کلیدی انتخاب سرویس خواب در دکوراسیون اتاق خواب

مرتب کردن تخت خواب

ملافه های زیرین

 در این مرحله از مرتب کردن تخت‌خواب باید از یک ملافه نرم و لیطف برای کشیدن بر روی محافظ تشک استفاده نمایید. علت سفید بودن ملافه ها به غیر از مسائل بهداشتی در این است که با همه رنگ ها به خوبی ست شده و باعث می شود سایر عناصر رنگی و طرح دار مانند پتو و کوسن ها بیش تر به چشم بیایند. بعد از این که مطمئن شدید کناره های ملافه به طور مساوی در دو طرف تخت قرار گرفته اند، آن ها را به صورت زاویه دار تا زده و به زیر تشت ببرید. با این که در جای خود ثابت مانده و نامرتب نمی شوند.

مطلب پیشنهادی : 10 مدل تخت خواب از منزل ایرانی های خوش سلیقه !

مرتب کردن تخت خواب

انتخاب لحاف

هر چقدر که مراحل مرتب کردن تخت‌خواب بیش تر پیش برود، به سطح تخت خواب نزدیک می شویم و کار جذابیت بیش تری پیدا می کند. بعد از پهن گذراندن دو مرحله قبل نوبت به لحاف می رسد. انتخاب طرح، نقش و رنگ و همچنین نحوه قرار دادن آن روی تخت کاملا به سلیقه و دکوراسیون شما بستگی خواهد داشت. 

بعضی از مردم ترجیح می دهند که آن را تا بالای تشک کشانده و بالش ها را رویش قرار دهند. اما برخی دیگر دوست دارند که لحاف را تا نصف یا یک سوم تخت پهن کردن و سپس لبه بالایی آن را تا کرده و برگردانند. این کار زمانی که شما از دو رنگ یا طرح برای ملافه و لحاف استفاده کرده و یا حتی لحاف دورو انتخاب کرده اید می تواند کنتراست بسیار زیبایی را به وجود بیاورد. 

مطلب پیشنهادی : تخت خواب و آنچه باید بدانید!

مرتب کردن تخت خواب
مرتب کردن تخت خواب

مرتب کردن پتو 

در مرحله چهارم از مراحل مرتب کردن تخت‌خواب، نوبت به پتو می رسد. در اینجا لازم می دانم نکته ای را یادآوری نمایم: معمولا در هوای سرد، از پتو به عنوان آخرین روکش روی تخت استفاده شده و لحاف را به صورت عنصری تزیینی در لبه پایینی آن پهن می کنند. اما در هوای گرم قضیه برعکس خواهد بود. یعنی مانند تصویر بالا، شما لحاف را به عنوان روانداز اصلی خود انتخاب کرده و پتو را صرفا برای تزین به کار می گیرید. در هر دو صورت لبه بالایی روتختی ( پتو یا لحاف ) باید حدود 15 سانتی متر از بالای تخت فاصله داشته باشد.

گاهی اوقات به جای پتو می توانید برای زیباتر شدن چیدمانتان از شال تخت در لبه پایینی آن استفاده نمایید.

مطلب پیشنهادی : راهنمای خرید کالای خواب راحت و زیبا

مرتب کردن تخت خواب
مرتب کردن تخت خواب
مرتب کردن تخت خواب

چیدمان کوسن و بالش ها روی تخت خواب

در آخرین مرحله از مراحل مهم مرتب کردن تخت‌خواب، نوبت به بالش و کوسن ها می رسد. برای داشتن یک چیدمان حرفه ای، باید همزمان از بالش های خواب و کوسن های تزیینی استفاده نمایید. اما قبل از هر کاری آن ها را به خوبی پف بدهید. 

ابتدا بالش هایی که اندازه استاندارد داشته و روی آن ها می خوابید را قرار دهید. سپس دو یا سه بالش مربع شکل بزرگ (معمولا سفید رنگ) و بعد هم سه تا 5 کوسن کوچک تزیینی را روی آن ها بگذارید. بهتر است برای این که تخت بیش از اندازه شلوغ به نظر نرسید، کمی بین کوسن ها و بالشت ها را فاصله دهید. اگر ملافه های سفید انتخاب کرده اید، به راحتی می توانید کوسن های تزیینی را با پتو و شال فرش ست کرده و بالش های خواب و لحاف را نیز با یکدیگر ست نمایید.

مطلب پیشنهادی : با کوسن تخت خواب خود را از یکنواختی در بیاورید!

نمونه های زیبا در چیدانه :

در ویدیوی زیر می توانید تمامی مراحل را تماشا نمایید :

 

 

مطالب پیشنهادی:

منبع : wayfai

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه