Chidaneh.com placeholder image

چگونه با تنه درخت یک میز زیبا بسازید

به قلم: تحریریه چیدانه

خودتان بسازید: مبلمان های دست ساز می تواند حس نشاط و شادابی بیشتری به دکوراسیون منزل شما ببخشد. میزی که شما با دستان خودتان آن را ساخته اید هم لذت نوشیدن چای بعد از ظهر را برای شما دو چندان خواهد کرد هم به دکوراسیون منزل شما جلوه ای خاص و ویژه می بخشد. ساختن این میز ها اصلا سخت نیست و فقط کافی است تا به وسایلی که در اطرافتان قرار دارد کمی با دقت تر نگاه کنید. در مطالب قبلی یاد گرفتیم که چگونه برای خودمان جا روزنامه ای مدرن یا لوسترهای بتنی زیبا بسازیم، اما در این مطلب می خواهیم در کنار هم  یاد بگیریم که چگونه از تنه بریده شد درختان میز های زیبا و دوست داشتنی روستیک بسازیم.

میز های دست ساز به سبک روستیک

بالسا

 وسایل مورد نیاز برای ساخت :

  • تنه درخت بریده شده
  • دستکش
  • سنباده سخت یا صاب برای چوب
  • سنباده نرم
  • پایه های مورد علاقه تان
  • پیچ چوب به تعداد لازم
  • آچار و پیچ گوشتی
  • تثبیت کننده رنگ چوب
  • قلمو
  • اسپری براق کننده چوب

انتخاب تنه درخت و پایه های مناسب برای ساخت میزهای روستیک

اولین و مهم ترین مرحله، انتخاب پایه و تنه درخت مناسب است. باید توجه داشته باشید که تنه درختی را انتخاب کنید که سالم باشد تا از لحاظ بصری میز شما زیبا به نظر بیاید، هم چنین این دقت را باید برای پایه ها نیز به خرج دهید و پایه هایی را انتخاب کنید که هم زیبا باشند، هم وزن تنه درخت شما را تحمل کنند.

حذف مواد اضافی از سطح تنه درخت

حذف مواد اضافی از سطح تنه درخت

تنه درخت مورد نظرتان را روی یک سطح صاف قرار دهید و با استفاده از یک سنباده سخت شروع کنید به کندن لایه رویی تنه درخت. برای این دست تان زخمی نشود می توانید از دستکش برای این کار استفاده کنید، هم چنین اگر کار کردن با سنباده برای تان سخت است، می توانید از دستگاه صاب زنی استفاده کنید تا سطح صاف تری داشته باشید.

صاف کردن لبه های تنه درخت برای ساخت میز روستیک

صاف کردن لبه های تنه درخت برای ساخت میز روستیک

وقتی کار صاب زدن سطح رویی تنه درخت تمام شد باید به سراغ لبه های آن بروید، این لبه ها اگر صاف بمانند ممکن است به دستان شما صدمه بزنند، پس با استفاده از دستگاه صاب به لبه های تنه درخت کمی انحنا بدهید، برای این کار کافی است تا دستگاه را کمی با زاویه نگه دارید.

استفاده از سک سنباده نرم برای صاف کردن سطح رویی تنه درخت

استفاده از یک سنباده نرم برای یکنواخت کردن سطح رویی

وقتی کار صاب زدن تنه و لبه های آن تمام شد با استفاده از یک سنباده نرم می توانید سطح رویی را یکنواخت و صاف کنید، این سنباده نرم سطح زبر و خشن به وجود آمده را از بین می برد. برای این کار هم می توانید از همان دستگاه صاب زنی استفاده کنید و فقط جای سنباده ها را با هم عوض کنید.

استفاده از تثبیت کننده برای رویه تنه درخت

از تثبیت کننده رنگ چوب برای صاف ماندن سطوح و نریختن خورده های چوب استفده کنید، استفاده از این تثبیت کننده ها رنگ و جلایی خاص به میز شما می بخشد.

نصب پایه ها به زیر تنه درخت

نصب پایه ها به زیر تنه درخت

بعد از این رنگ تثبیت کننده خشک شد می توانید پایه ها را به میز اعمال کنید تا سازه اصلی میز آماده شود. برای ایم کار هم می توانید از پیچ گوشتی، دریل و چکش استفاده کنید.

استفاده از رنگ جلا برای میز های دست ساز روستیک

استفاده از رنگ جلا برای میز های دست ساز روستیک

در مرحله آخر میتوانید به میز دست ساز خود رنگ جلا بزنید تا براق تر به نظر بیاید. رنگ جلا جذابیت میز شما را بیشتر می کند و می تواند درخشش خاصی به دکوراسیون منزل شما ببخشد.

از این میزهای دست ساز می توانید در هر گوشه ای از دکوراسیون داخلی منزل تان که خواستید استفاده کنید، همچنین اگر به دنبال ایده های کوچک برای تغییر دکوراسیون داخلی منزل و مغازه خود، متناسب با شرایط آن هستید می توانید سوالات خود را در بخش مشاوره دکوراسیون چیدانه با ما، کارشناسان و اهالی فن چیدانه در میان بگذارید.

اگر قصد تغییر دکوراسیون منزل و مغازه ، ساخت آپارتمان یا ویلا، بازسازی یا تغییر دکوراسیون خانه خود را دارید یا به دنبال افراد حرفه ای برای انجام این کار می گردید به اهالی فن چیدانه مراجعه کنید. در آنجا می توانید تصاویر مربوط به افراد یا شرکت های مختلف را ببینید و نمونه کارهای قبلی آنها را بررسی کنید. مناسب ترین افراد را با توجه به بودجه و نیاز هایتان در اهالی فن چیدانه بیابید.

مطالب پیشنهادی: دیوارهای بی نظیر با رنگ و نقاشی های ساده و ارزان!
با آینه های شکسته دکوراسیون دیوار منزل خود را زیبا کنید!
با چمدان های قدیمی زیباترین سبد های پیک نیک را بسازید!
ظروف پارچه ای زیبا و ارزان بسازید!

منبع: ehow | مترجم: شمیم آقازاده | تحریریه چیدانه

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران
sara_B در تاریخ 17 تیر 1394
Jaleb bod,merC
shamim در تاریخ 21 تیر 1394
خواهش می کنم، سپاس از توجه و همراهی شما

ثبت دیدگاه