Chidaneh.com placeholder image

چگونه مهم ترین تجهیزات آشپزخانه تان را انتخاب کنید

به قلم: مژگان احمدی

خرید لوازم و تجهیزات آشپزخانه به نوعی سرمایه گذاری بلند مدت محسوب می شوند و باید در خرید آن ها دقت کافی را داشت، چرا که اشتباه در انتخاب آن ها علاوه بر هزینه اضافی، کارآیی آشپزخانه شما را نیز تحت تاثیر قرار می دهد. پس اگر می خواهید در انتخاب تجهیزات آشپزخانه تان حرفه ای عمل کنید و برای دکوراسیون داخلی آن وسائل مناسبی تهیه کنید با این مطلب از چیدانه همراه باشید تا به شما بگوییم برای خرید هر کدام از این تجهیزات به چه نکاتی باید توجه کنید.  هم چنین با هم نکته هایی در طراحی آشپزخانه که نباید از آنها غافل شد را هم بررسی می کنیم.

لوازم و تجهیزات آشپزخانه زیبا

قدم اول برای انتخاب تجهیزات آشپزخانه مناسب، شناختن یک شرکت معتبر در این زمینه است، گروه لوازم خانگی کن یکی از معتبرترین و نام آشنا ترین شرکت های تولید لوازم و تجهیزات آشپزخانه است. این گروه، در راستای تامین آرامش، آسایش و ایمنی هم میهنان عزیز و همچنین سایر کشورهای جهان، تامین تمامی تجهیزات آشپزخانه را برای داخل و خارج از کشور هدفگذاری کرده است. گروه لوازم خانگی کن اقدام به تامین محصولاتی مدرن و متفاوت در تجهیزات آشپزخانه نموده است که کار خود را با ارائه ی سینک های آشپزخانه ی گرانیتی و شیر آلات آشپزخانه ای تمام استیل 304 آغاز کرده و گارانتی 50 ساله را برای شیرآلات استیل خود در نظر گرفته است تا قلب خانه ی ایرانی را به امن ترین و آسوده ترین محل آن تبدیل کند. 

بالسا
استفاده از هود های زاویه دار در آشپزخانه

هود

هود آشپزخانه وسیله ایست برای مکش بو ،دود و چربی معلق در هوا حاصل از پخت پز که بالای اجاق گاز کار گذاشته می شود. هود ها انواع مختلفی دارند، مثل هود های زیر کابینتی، هود های شومینه ای و هود های زاویه دار. اولین نکته ای که باید در خردی هود ها مد نظرقرار دهید، میزان مکش بو و صدای تولیدی آن است. عکس بالا یکی از هود های زاویه دار که توسط گروه لوازم خانگی کن طراحی شده است را نشان می دهد.

هوود های مستطیل شکل و معمولی  در اشپزخانه

برای سنجش میزان صدای هود آشپزخانه دور اول ،دور دوم و نهایتا دور سوم می تواند معیاری برای میزان صدای هود باشد ،دور چهارم و دور پنجم که دورهای آخر و مکش با شدت بالاست نمی تواند معیار مناسبی برای سنجش صدای هود باشد زیرا صدای زیادی تولید می شود. گروه لوازم خانگی کن هود هایی را با قدرت مکش عالی با حداقل سر و صدا، در مدل های مختلف تولید کرده است که بسیار برای استفاده در آشپزخانه ها مناسب است.

مطلب پیشنهادی : بهترین مکان برای وسایل برقی کوچک در آشپزخانه

استفاده از گازهای رو کاردر آشپزخانه

اجاق گاز

یکی از وسائلی که بی شک در همه خانه ها وجود دارد ، اجاق گاز است.اجاق گاز وسیله ای است که بیشتر از دیگر وسائل منزل و در اکثر ساعات شبانه روز مورد استفاده قرار می گیرد و استفاده از آن هم مختص خانم های خانه دار نبوده وسایر اعضای خانواده نیز کم و بیش ودر مواقع لزوم از اجاق گاز استفاده می نمایند. امروزه انواع مختلفی از گازها به بازار آمده است که کار را برای طراحان دکوراسیون داخلی راحت تر کرده اند، نسل جدید اجاق گازها که به گازهای تو کار معروف هستند، یکی از بهترین انواع تولید شده هستند، چرا که هم جای کمتری را در اشپزخانه اشغال می کنند و هم مصرف بهینه تری دارند. گروه لوازم خانکی کن اجاق گازهایی را با همین مشخصات تولید کرده است که شما می توانید از خرید آن ها کاملا مطمئن باشید.

مطلب پیشنهادی : اسرار خانه داری برای تمیز کردن و نگهداری از اجاق گاز

سینک های ظرفشویی معمولی درآشپزخانه های ایرانی

سینک 

بعد از اجاق گاز به طبع سینک ظرفشویی پرکاربرد ترین عنصر آشپزخانه است. سینک ها از نظر جنس و طرح دارای انواع مختلفی هستند، از نظر جنس سینک ها معمولا به سه دسته تقسیم می شوند، سینک های استیل، سینک های شیشه ای، سینک های گرانیتی. انتخاب جنس سینک ها رابطه مستقیمی با مواد و مصالح استفاده شده در آشپزخانه شما دارد، سینک ها باید با آشپزخانه شما هماهنگ باشد. در عکس بالا نمونه ای از سینک های تولید شده توسط گروه لوازم خانگی کن را می بینید که تطابق زیادی با آشپزخانه های ایرانی دارند. 

استفاده از رنگ سفید د طرایحی دکوراسیون داخلی اشپزخنه

اما به طور کلی اگر بخواهیم نقاط قوت و ضعف سینک ها را بررسی کنیم باید بگوییم که بهترن جنس برای سینک، استیل آن هم از نوع ضد خش آن است، چرا که این نوع سینک ها خط و خش کمتری را به نسبت دیگر انواع سینک نشان می دهند و به طبع تمیز کردن آن ها هم کار راحتی است. گروه لوازم خانگی کن با سال ها سابقه درطراحی لوازم و تجهیزات آشپزخانه می تواند گزینه مناسبی باشد برای شما تا بتوانید با خیال راحت لوازم و تجهیزات آشپزخانه تان را تهیه کنید، عکس بالا یکی دیگر از سینک های طراحی شده توسط این گروه را به شما نشان می دهد.

مطلب پیشنهادی :

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه