visibility 1814 today 1397/6/7

نگهداری از حیوانات خانگی در آپارتمان، 7 پیشنهاد دکوراسیونی!

هر کسی که از حیوانات خانگی و خاصه گربه ها و سگ ها در منزل خود نگهداری می کند این را می داند که هر کدام از آنها تبدیل به یکی از اعضای خانه می شود و باید به دنبال آن، شرایط و شاید تغییراتی را هم در خانه برای او ایجاد کرد تا زندگی راحت تری داشته باشد و آسایش خود افراد نیز حفظ شود. از این تغییرات می توان به تعیین فضای خوردن غذا و خواب به طور مشخص مثال زد که باعث می شود حیوان خانگی شما بر اساس نیاز خود به سراغ هر کدام از این بخش ها برود و شما هم خیالتان از بابت آسایش و رفع نیازهای او راحت باشد. یکی از راه هایی که می توانید این فضای راحت را برای خود و حیوان خانگی تان فراهم کنید آن است که به معماری و طراحی داخلی منزل خود دست بزنید و یک سری تغییراتی را در آن اعمال کنید. در این مطلب از وب سایت چیدانه همراه ما باشید تا با هم به سراغ 6 راه نگهداری از حیوانات خانگی در آپارتمان برویم و در این رابطه کمی صحبت کنیم.

حمام مناسب حیوانات خانگی

دوش حمام برای سگ و گربه در دکوراسیون منزل

بسیاری از افراد ترجیح می دهند که حیوانات خانگی خود را برای حمام کردن به آرایشگاه ها و افرادی که متخصص این کار هستند بسپارند، این در حالی است که خیلی ها هم دوست دارند که این کار را خودشان و در خانه انجام دهند. برای اینکه فضای حمام کردن سگ و گربه را مهیا کنید باید جایی با ارتفاع و دسترسی مناسب ایجاد کنید تا فرایند استحمام به خوبی صورت بگیرد. این کار کمک می کند که ایمنی سگ شما بیشتر شده و در نتیجه شما هم سختی کمتری بکشید. پیشنهاد ما این است که سکویی با ارتفاع مناسب آماده کنید و دیواری با ارتفاع نیمه در اطرافش قرار دهید. این کار می تواند به خشک نگه داشتن کف زمین حمام شما هم کمک کند. اگر می خواهید میزان خیس شدن فضای حمام در حین شستشوی سگ و گربه تان را به حداقل برسانید می توانید دوش شستشو را به لاندری انتقال دهید.

مطلب مرتبط: موی حیوانات خانگی را به راحتی از سطوح مختلف پاک کنید!

نگهداری از حیوانات خانگی در آپارتمان

ظرف غذای کشویی در دکوراسیون آشپزخانه

ظرف غذا و ظرف آب جزء لوازم واجب و ضروری در خانه هایی است که حیوان خانگی دارند. مسئله ای که در این رابطه وجود دارد این است که خیلی از افراد ترجیح می دهند آنها را بعد از مصرف سگ و گربه شان بپوشانند تا میکروب و گرد و خاک نگیرد. پیشنهاد ما این است که در پایین یکی از کابینت هایتان فضایی مثل کشو ایجاد کنید تا ظرف های غذای حیوانات خانگی دوست داشتنی خود را در آنها قرار دهیدY دقیقا مثل این تصویر! این کار می تواند به تمیزتر بودن فضای اطراف هم کمک بسیاری کند.

مطلب مرتبط: طراحی منحصربه‌فرد برای دوستداران حیوانات خانگی

محل رفت و آمد حیوانات خانگی

درب رفت و آمد برای حیوانات خانگی

وقتی صحبت از درهایی برای رفت و آمد حیوانات خانگی می شود غالبا بیشتر ما تصوری از آن مربع های کوچک پلاستیکی ای داریم که پایین درها قرار می گرفتند. بهتر است حالا دست به کارهای جدیدتری بزنید و درهای کوچکی مانند در ورودی برایشان تعبیه کنید. نمونه آن را هم می توانید به خوبی در این تصویر مشاهده کنید. درهای ورودی ای که امروزه برای حیوانات خانگی ساخته می شوند به مراتب از نمونه های قبلی بزرگ تر هستند و شباهتشان با در ورودی اصلی خانه باعث یکپارچه شدن منظره و نمای خانه می شود.

مطلب مرتبط: چگونه حیوانات خانگی را در منزل نگهداری کنیم؟

جای خواب سگ و گربه

جای خواب برای حیوانات خانگی

احتمالا شما هم باید موافق باشید که ایجاد فضاهایی جداگانه برای هرکدام از حیوانات خانگی می تواند راحتی بیشتری در زمان خواب برایشان فراهم آورد. شما می توانید با تکیه بر فضاهایی مشخص که تمامی نیازهای حیوانات شما را فراهم کند زندگی راحت تر و در عین حال امن تری برایش ایجاد نمایید. همانطور که در این تصویر نیز به خوبی مشاهده می کنید شما می توانید با ساخت فضاهایی تفکیک شده مثل این فضا، پناهگاهی امن برای حیوان خانگی خود ترتیب دهید.

مطلب مرتبط: خانه‌ای دنج و راحت برای حیوانات خانگی در دکوراسیون داخلی

آبخوری حیوانات خانگی

استفاده از آبخوری در طراحی فضای سبز

در فصل تابستان احتمالا شما زمان بیشتری از شبانه روز خود را در فضای سبز و حیاط منزل خود سپری می کنید و قاعدتا سگ و یا گربه تان نیز همراهتان خواهد بود. در این شرایط باید از بابت برطرف شدن تشنگی حیوان خانگی عزیزتان نیز خاطر جمع باشید. همانطور که در این تصویر مشاهده می کنید شما می توانید با در نظر گرفتن یک حوضچه محکم در زیر شیر آب، فضایی مناسب برای نوشیدن آب را ایجاد کنید. سعی کنید ارتفاع این کاسه را به حدی تنظیم کنید که دسترسی حیوان خانگی تان به خوبی صورت گیرد.

مطلب مرتبط: دور نگهداشتن گربه ها از باغچه، خاک بازیشون و دردسراش!

افزایش ایمنی برای حیوانات خانگی

ایمنی برای حیوان خانگی

ممکن است خانه شما شرایطی داشته باشد که مجبور شوید ایمنی را برای حیوان خانگی تان افزایش دهید. همانطور که در این تصویر نیز مشاهده می کنید ایجاد دروازه ای این چنین ی تواند رفت و آمدها را بیشتر کنترل کند، درواقع شما می توانید فضا و بخشی را که حیوان خانگی تان هست را از سایر قسمت ها جدا کنید. باید گفت که چنین دروازه هایی بهتر است قابل جا به جایی باشند که کارتان را راحت تر نمایند. شما می توانید با سفارش دادن دروازه ای با طرح مورد نظر و بر اساس ایعاد اتاق و دروازه در به خواسته خود دست یابید.

مطلب مرتبط: نگهداری از حیوانات خانگی در آپارتمان، این عشق تقدیم به شما!

blog post

فروش لوازم جانبی حیوانات خانگی

نگهداری از حیوانات خانگی در آپارتمان

تمامی این گزینه ها فقط راه هایی پیش روی شما هستند که مختارید هر کدام را انتخاب کنید، ولی باید این را هم بگوییم که در زمانی که حیوان خانگی ای در خانه دارید با دنیایی جدید رو به رو خواهید شد که می تواند به شما کمک کند که این تغییرات را به سایر فضاها و بخش های منزلتان نیز انتقال دهید؛ از مبلمان گرفته تا طظراحی داخلی خانه و... . زندگی شما با آن چهارپای د,ست داشتنی سرشار از لذت خواهد شد. 


منبع: freshome | مترجم: طلوع حقیقت | تحریریه چیدانه

نویسنده:

کارشناسی زبان و ادبیات فارسی- دانشگاه شهید بهشتی ویراستار مجله منزل مترجم و عضو تیم محتوای چیدانه

more_horiz
مطالب پیشنهادی
نگهداری از حیوانات خانگی در آپارتمان، 7 پیشنهاد دکوراسیونی!

نگهداری از حیوانات خانگی در آپارتمان، 7 پیشنهاد دکوراسیونی!

فضای خواب حیوانات خانگی، بهترین ایده‌ها برای همخونه‌های کوچکمان!

فضای خواب حیوانات خانگی، بهترین ایده‌ها برای همخونه‌های کوچکمان!

1399/11/18 ادامه مطلب
گیاهان مضر برای حیوانات خانگی، باید مراقبشون باشیم!

گیاهان مضر برای حیوانات خانگی، باید مراقبشون باشیم!

کسب و کارها پیشنهادی
شرکت معماری نوین certificate
شرکت معماری نوین

شرکت معماری نوین

آقای فرش certificate
آقای فرش

آقای فرش

استوديو معماري مديراد دکتر سما مدير و مهندس رزا راد certificate
استوديو معماري مديراد دکتر سما مدير و مهندس رزا راد

استوديو معماري مديراد دکتر سما مدير و مهندس رزا راد

نظرات (0)

برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 تا 17 پاسخگوی شما هستیم 021-23051173 support_agent