تبلیغات
F فارست
امتیاز: 0.0 0 نظر | ثبت نظر

27 شهریور 1397

نکات مهم در انتخاب هود آشپزخانه، بهترین مدل کدام است؟

امروزه در مباحث دکوراسیون و طراحی داخلی آشپزخانه، زمانی که از هود صحبت می کنیم زیبایی را در کنار کارایی می گذاریم. در واقع قاطعانه می توان گفت که هود در عین کاربردی بودن نیاز به زیبایی و طراحی متناسب با آشپزخانه نیز دارد. در حال حاضر بهترین برندهای هود در تلاش برای ارائه مدل های زیباتر، قدرتمندتر و سازگارتر با محیط و شرایط آشپزخانه ها هستند. همین امر انتخاب از میان این مدل ها را دشوار کرده است که البته با در نظر گرفتن 6 ویژگی اصلی می توانید بهترین هود آشپزخانه را انتخاب نمایید.

 


انتخاب بهترین هود براساس نوع تهویه

هودها از لحاظ کارکرد معمولا هب دو دسته تقسیم می شوند. دسته اول آن هایی هستند که که فقط نقش هواک را داشته و هوای نامناسب آشپزخانه را از طریق کانال که به بیرون راه دارد، به خارج از خانه منتقل می کنند. اما دسته دوم هوا را به داخل خود کشیده، تصفیه کرده و سپس باز می گرداند. قبل از هر انتخابی شما باید بدانید که دقیقا به کدام نوع احتیج دارید. برای دسته اول باید کانال کشی لازم انجام شده و در صورت امکان پذیر نبودن این کار، ممکن است هزینه زیادی را برای شما در برداشته باشد. معمولا دسته دوم در نوسازی و بازسازی آشپزخانه ها کاربرد بیش تری دارند. 

مطلب پیشنهادی : تهویه آشپزخانه با ۷ مدل هود، بوی غذا حدی داره!

انتخاب بهترین هود بر اساس قدرت مکش

حتما در هنگام خرید هود با واژه قدرت مکش برخورد زیادی داشته اید. شاید یکی از اصلی ترین ویژگی هایی که برتری یک هود را ثابت می کند همین قدرت مکش است. حال برای است که بدانید برای آشپزخانه شما هود با چه قدرتی مورد نیاز است باید یه محاسبه خیلی ساده انجام دهید : معمولا برای این کار ابعاد آشپزخانه به طور مثال 15 متر مربع ) در ارتفاع 3 متری سقف ضرب شده که عددی ( 45 متر مکعب ) به متر مکعب به دست می آید. این عدد همان قدرت مکش هود را به شما نشان می دهد. یعنی برای آشپزخانه ای با ابعاد 15 متر مربع، هود با حداقل قدرت مکش 450 m3/h باید انتخاب شود. البته معیارهای دیگری نیز مانند اپن بودن آشپزخانه در این محاسبه دخیل خواهند بود که در این صورت انتظار می رود که حدود 20 درصد افزایش قدرت برای هود در نظر گرفته شود. 

مطلب پیشنهادی : بهترین هود آشپزخانه، هوشمند انتخاب کنید!

تاثیر سرعت مکش در انتخاب بهترین هود

سرعت مکش در مدل های مختلف متفاوت بوده و درجه های گوناگونی نیز دارد. در مرحله اول بهتر است مدلی را انتخاب کنید که امکان تنظیم سرعت را به شما بدهد. اما این که از چه سرعتی استفاده کنید بستگی به استفاده و نوع آشپزی شما خواهد داشت. البته این نکته ار فراموش نکنید که سرعت بیش تر صدای بیش تری نیز تولید می کند. 

مطلب پیشنهادی : انتخاب و خرید هود مناسب برای آشپزخانه

کم صداترین هود

مهم ترین عنصری که هرگز نباید نادیده گرفته شود صدای هود است. زیرا می تواند به مرور زمان برایتان غیر قابل تحمل شود. البته تا به امروز مدلی که واقعا بدون صدا باشد طراحی و ساخته نشده است اما در بین برندهای موجود می توانید کم صداترین را انتخاب نمایید. 

مطلب پیشنهادی : نکاتی برای تمیز کردن هود آشپزخانه

نکات مهم در انتخاب هود آشپزخانه

انتخاب هود با ابعاد هود مناسب

اندازه هود بستگی به نوع اجاق گاز شما دارد به این معنا که نباید از صفحه گاز کوچک تر باشد. با این حال، یک استثنا وجود دارد و آن این که برای آشپزخانه های کوچک می توان از هود های کوچک نیز استفاده کرد. به این نکته دقت داشته باشید که ابعاد هود تاثیری بر قدرت آن ندارند اما به طور کلی نباید از 70 سانتی متر کوچک تر باشند.  

مطلب پیشنهادی : تمیز کردن هود آشپزخانه در کمترین زمان ممکن

نکات مهم در انتخاب هود آشپزخانه

سبک هود مناسب آشپزخانه

همان طور که در ابتدای مطلب اشاره کردم، امروزه زیبایی و کارآیی هود در کنار هم قرار گرفته اند. بنابراین توجه به زیبایی از قدرت و بازدهی آن کم نمی کند. اما قبل از انتخاب بهتر است دکوراسیون آشپزخانه تان را بررسی کرده و ببینید کدام مدل هود هم خوانی بیش تری با آن محیط دارد. به طور مثال باید مدل شیشه ای انتخاب کنید یا استیل، مخفی یا شومینه و .... . البته امروزه می توانید طرح های بسیار خاصی نیز در بازار بیابید که منحصر به فرد هستند. 

مطلب پیشنهادی : چطور از لکه چربی روی هود خلاص شوم؟

نکات مهم در انتخاب هود آشپزخانه

گزینه های دیگر برای بررسی قبل از خرید

به غیر از موارد گفته، ویژگی های دیگری نیز وجود دارند که جز امکانات فرعی یک هود محسوب یشوند. چراغ های LED، کنترل های الکترونیکی، سنسورهای حرارتی، کنترل از راه دور و ... در همین دسته قرار دارند. نکته آخری که باید حتما توجه داشته باشید این است که نصب هود با هر طرح و مدلی، بیاید با دقت بالا انجام گیرید. زیرا در صورت وجود اشکال، بازدهی آن کاهش خواهد یافت. 

محصولات اهالی فن چیدانه را حتما مشاهده نمایید : 

نویسنده : گلنار صفدریان | تحریریه چیدانه

تبلیغات

نویسنده: گلنار صفدریان

کارشناسی معماری داخلی کارشناسی ارشد معماری داخلی دانشگاه سوره نویسنده وب سایت چیدانه مسئول بخش معماری مجله منزل

نشان کردن
  • 1821 بازدید

  • |
  • 0 نظر

  • |
  • 27 شهریور 1397

کسب و کار و شرکت های پیشنهادی
نظرات
نظری ثبت نشده است
ثبت نظر
استفاده از این خدمات کاملا رایگان است ثبت سفارش
از شنبه تا چهارشنبه ساعت ۹ تا ۱۷ پاسخگوی شما هستیم.
021-23051173