آشپزخانه به رنگ آبی، با این 4 ایده شدنیه!

رنگ آبی در همه جا وجود دارد، از آسمان تا دریا. شاید برای همین است که لطافت و آرامش را به خود به همراه می آورد. مگر می شود خانه ای آبی داشت و از زندگی در آن لذت نبرد؟ و یا دیواری را به رنگ آبی رنگ آمیزی کرد و از آرامشش بی نصیب بود؟ این رنگ هیچ محدودیتی در خانه ندارد و برای هر فضا یک اثر خاص خلق می کند. البته نمی دانم چرا ما ایرانی ها برای فضاهایی مثل آشپزخانه کم تر از رنگ ها استفاده می کنیم، اما دلیلش هر چه که هست می خواهم با این مطلب نظر شما را کاملا تغییر دهم. 8 نمونه آشپزخانه آبی و پر ایده را برایتان انتخاب کرده ام تا بگویم چگونه این آرامش را به قلب خانه تان بیاورید. 

آشپزخانه آبی

کابینت و دیوار آشپزخانه آبی

در این ایده کابینت ها با دیوارهای آشپزخانه به رنگ آبی ست می شوند. اگر به تصویر اول توجه کنید می بینید که رنگ کابینت با کاغذ دیواری در یک تنالیته نزدیک بهم انتخاب شده و یک فضای یک دست را به وجود آورده اند. در کنار آن ها جزییات مانند دسته کابینت یا سینک به رنگ طلایی انتخاب شده که فضایی کلاسیک و لوکس را به نمایش می گذارد. بر عکس در تصویر دوم، آبی کنار سفید نشانده شده و کاغذ دیواری ترکیبی از هر دو را دارد. این که شما به چه میزان رنگ آبی به کار ببرید به ابعاد و اندازه آشپزخانه، نور و تیره و روشن بودن رنگ آبی تان بستگی خواهد داشت.

مطلب پیشنهادی : دکوراسیون آشپزخانه 2017، پانزده مد پرطرفدار!

دکوراسیون آشپزخانه آبی

گاز و هود آبی

یکی از ایده های بسیار خاص این است که برای زمینه آشپزخانه یک رنگ خنثی مانند سفید در نظر گرفته و یک یا دو عنصر را به رنگ آبی انتخاب نمایید. این کار جذابیت بسیار زیادی را در فضا به وجود می آورد. همان که در تصویر بالا می بینید گاز و هود دقیقا به همین روش در دکوراسیون آشپزخانه به کار رفته و بین کابینت های سفید خودنمایی می کنند. الیته این آشپزخانه دارای یک سبک خاص دکوراسیون است اما هم نشینی خوب رنگ آبی و زرد به این خاص بودن کمک زیادی کرده است. ایده دیگری که می توان از این طراحی برداشت کرد، استفاده از رنگ آبی بسیار ملایم و روشن در کف آشپزخانه است.

مطلب پیشنهادی : 10 ایده برای طراحی دکوراسیون آشپزخانه های نقلی

دکوراسیون آشپزخانه آبی

دکوراسیون آشپزخانه آبی

جزیره آبی

این کار بیش تر برای کسانی که در دکوراسیون و طراحی شان محتاط هستند و می خواهند رنگ های خاص را به میزان محدود به کار ببرند مناسب است. معمولا برای این کار جزیره یا اپن آشپزخانه به رنگ آبی انتخاب می شوند که یک نقطه کانونی در فضا به وجود می آورند. این ایده در کنار رنگ سفید و چوب هماهنگی و هم نشینی زیادی پیدا می کند. در تصیر بالا، جزیره با هود ست شده و یک آبی ملایم نیز برای دیوارها به کار رفته است.

مطلب پیشنهادی : پربازدیدترین عکس آشپزخانه های ایرانی در چیدانه!

کابینت آشپزخانه آبی

کابینت آشپزخانه آبی

کابینت آشپزخانه آبی

کابینت آبی

این روش یکی از ساده ترین و البته پرکاربرترین روش ها برای به کارگیری رنگ آبی در آشپزخانه است. برای رسیدن به این نتیجه شما سه راه حل پیش رو دارید : اول این که فقط کابینت های بالایی را به رنگ آبی انتخاب نمایید. با این کار آشپزخانه به یک فضای فانتزی و اثر هنری تیدبل می شود. در روش دوم به جای کابینت های بالایی، رنگ آبی را در کابینت های پایینی می بینیم. نتیجه حاصل یک سبک رسمی تر و شیک تر خواهد بود. در نهایت برای سومین روش کل کابینت ها آبی انتخاب می شوند. این ترفند می تواند هم برای سبک های مدرن و هم کلاسیک و وینتیج مورد استفاده قرار بگیرد. فقط باید به این نکته توجه داشته باشید که رنگ آبی را به میزان متعادل به کار بگیرید. 

درباره دکوراسیون آشپزخانه بیش تر بدانید :

منبع : elledecor

گلنار
نویسنده: گلنار

کارشناسی معماری داخلی کارشناسی ارشد معماری داخلی دانشگاه سوره نویسنده وب سایت چیدانه مسئول بخش معماری مجله منزل

more_horiz
مطالب پیشنهادی
آبی کلاسیک، رنگ سال 2020 در خانه شما

آبی کلاسیک، رنگ سال 2020 در خانه شما

رنگ آشپزخانه، از این 6 مد 2018 خبر دارید؟

رنگ آشپزخانه، از این 6 مد 2018 خبر دارید؟

آشپزخانه به رنگ آبی، با این 4 ایده شدنیه!

آشپزخانه به رنگ آبی، با این 4 ایده شدنیه!

کسب و کارها پیشنهادی
تعمیرمبل فدک certificate
تعمیرمبل فدک

تعمیرمبل فدک

مبلیران اصل certificate
مبلیران اصل

مبلیران اصل

گروه تولیدی زرباف certificate
گروه تولیدی زرباف

گروه تولیدی زرباف

نظرات (0)

برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 تا 17 پاسخگوی شما هستیم 021-23051173 support_agent