Chidaneh.com placeholder image

7 روش آسان و ارزان برای تمیز کردن هر چیزی در خانه

به قلم: تحریریه چیدانه

خانه داری: پاکیزگی یکی از نکات مهم خانه داری است. همانند موضوعات دیگر برای پاکیزه نگه داشتن وسایل منزل نیز همیشه راه های میانبری هست که به سادگی می توان لایه ی آلودگی را از چهره ی دکوراسیون منزل زدود. چیدانه در این مطلب می خواهد 7 ترفند را به شما آموزش دهد که هم در زمان شما و هم در هزینه ی شما صرفه جویی می کند و ظاهر منزل تان را برق می اندازد. با ما همراه باشید…

مبلمان اداری ارگو

وسایل مورد نیاز:

  • جوش شیرین
  • سرکه
  • گردو
  • نوشابه
  • پاک کننده ی سطوح چندمنظوره

​مطلب پیشنهادی: خانه خود را با شوینده های خانگی برق بیاندازید!

1. لوازم پارچه ای را به محض اینکه لکه دار شدند تمیز کنید تا لکه بر روی آنها باقی نماند. بعضی از لکه ها با نفت تمیز می شوند.

2. برای زدودن لکه های مختلف ابتدا دستورالعمل چگونگی پاک کردن آنها را چک کنید. برای لکه های مختلف راه های متفاوتی وجود دارد. مثلا شما پیش از این با نحوه ی تمیز کردن وسایل برقی کوچک در چیدانه آشنا شده اید.

3. مواد شوینده ی خود را محدود کنید. شما می توانید تقریبا هر چیزی را با پاک کننده های چند منظوره تمیز کنید، مثلا پاک کننده ی مخصوص شیشه و فلز.

4. از محصولات طبیعت دوست استفاده کنید. با استفاده از روش های سنتی نیز می توانید به همان پاکیزگی با روش های جدید دست پیدا کنید. حتما لازم نیست از محصولات مصنوعی جدید استفاده کنید.

مطلب پیشنهادی: جادوی مواد طبیعی در تمیز کردن وسایل برقی آشپزخانه

5. تقریبا هر چیزی با جوش شیرین تمیز می شود: دندان، لکه ی چایی و قهوه در ته فنجان و لباس های چرک. جوش شیرین یک گزینه ی عالی است چون هم ارزان است و هم استفاده از آن آسان است.

6. مواد خام خانگی مانند سرکه، جوش شیرین، نمک و نوشابه از جمله بهترین شوینده ها هستند. مثلا یک لیوان نوشابه تمیز کننده ی مناسبی برای توالت است.

مطلب پیشنهادی: ۹ راه حل های اقتصادی برای استفاده دوباره از وسایل دور ریختنی!

7. دانه های آجیل مانند گردو برای پوشاندن خراش های میز یا مبلمان چوبی بسیار کاربردی هستند. دانه ی آجیل را بر روی خراش بمالید و و با یک پارچه آن را تمیز کنید.

شما می توانید سوالات خود در زمینه ی دکوراسیون داخلی و نکات خانه داری را در بخش مشاوره دکوراسیون چیدانه مطرح کنید. مخاطب های چیدانه و همکاران ما در بخش اهالی فن تا آنجا که بتوانند تجربیات خود را در اختیار شما قرار می دهند.

در این رابطه بیشتر بخوانید:
۶ راه حل ساده برای تمیز کردن اتو
خانه داری و تمیز کردن منزل به سرعت برق و باد
تمیزکاری و مرتب کردن خانه با وجود بچه های شلوغ!
اسرار خانه داری برای تمیز کردن و نگهداری از اجاق گاز

منبع: eHow | مترجم: فاطمه افشاریان | تحریریه چیدانه

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه