visibility 1212 today 1397/10/10

دکوراسیون مطب زیبایی، اینجا خطوط می رقصند!

مطب زیبایی مدیکو در مجتمع پزشکی مدیکو پلاس در خیابان ولیعصر تهران رو به روی خیابان توانیر قرار دارد. پروژه درحال ساخت به گروه معماری بام تحویل داده شد. واحد اداری تحویل داده شده به مساحت 70 متر مربع و شامل دو اتاق و یک فضای انتظار بود که تنها منبع تامین نور طبیعی آن دو پنجره موجود در دو اتاق بود و با توجه به کشیدگی طولی آن از طریق یک پارتیشن (بدون پرسش از استفاده کننده نهایی) به دو فضای مجزا تبدیل شده بود و متاسفانه در طراحی و اجرای پارتیشن جداکننده به عبور نور از پنجره انتهای واحد به فضای پذیرش و انتظار در این سوی واحد توجه نشده بود.

blog post

طراحی و اجرای مطب زیبایی مدیکو

blog post

طراحی و اجرای مطب زیبایی مدیکو

گروه معماری بام درباره روند اجرای پروژه چنین توضیح می دهند: "طی گفتگو با کارفرما و درک نیازهای پروژه شروع به فرایند طراحی و تغییر فرم و تیپولوژی کار کردیم. مسئله اصلی برای کارفرما و تا حد زیادی برای تیم طراحی عبور نور از دیوار جداکننده مابین فضای اتاق پزشک و فضای انتظار بود به گونه ای که ضمن ایجاد احساس تفکیک فضایی (عملکرد) در عین حال فرم مطلوب و خوانایی را برای استفاده کننده ایجاد کند. چالش اصلی در ایجاد عملکرد جداکننده با فرم در دید مابین این دو فضا است که با فرمی منحنی وار همراه با استفاده از گیاه سبز و شیشه های مات شده با خطوط کلی طرح توانستیم بر آن فائق آییم."

blog post

طراحی و اجرای مطب زیبایی مدیکو

در انتخاب رنگ و متریال داخلی با توجه به سادگی مد نظر تیم طراحی از دو رنگ سفید و خاکستری به عنوان رنگ های اصلی زمینه طراحی استفاده شد و رنگ سبز و گردویی نیز برای ایجاد سرزندگی و سبزینگی فضا استفاده شد که احساس تکرار و سادگی فضا که معولاً در کارهای مدرن امری طبیعی است شکسته و احساس مطلوبیت فضایی با ایجاد توازن بصری برای استفاده کننده از فضا تامین شود.

blog post

طراحی و اجرای مطب زیبایی مدیکو

blog post

طراحی و اجرای مطب زیبایی مدیکو

پروژه حاضر تغییر ساماندهی داخل یک مطب زیبایی است به نحوی که فضای انتظار بتواند نورکافی را از طریق پارتیشن جداکننده از اتاق کار پزشک دریافت نموده و در عین حال فرم خوانا و مطلوب و سرزنده ای را برای پزشک و بیمار ایجاد نماید. برای رسیدن به هدف طراحی (که حل مساله نور و فرم مناسب می باشد) و با توجه به فرم ساده پلان واحد از خطوطی منحنی در طراحی پارتیشن و فرم کشیده در طراحی مبلمان استفاده گردید که با قرار دادن باکس های سبز در میان شیارهای چوبی سبزینگی و سرزندگی فضا افزون تر شد.

blog post

طراحی و اجرای مطب زیبایی مدیکو

blog post

طراحی و اجرای مطب زیبایی مدیکو

رویکرد اصلی گروه معماری بام در طراحی و اجرای پروژه با توجه به محدودیت بودجه کارفرما رویکرد مشکل گشایانه با ایجاد مطلوبیت فضایی با کمترین هزینه و بیشترین کارایی و خواناترین و سرزنده ترین فرم بوده است که به گونه ای سیال این مطلوبیت را فراهم کند.

برای دیدن پروژه های دیگر این گروه و تماس با آنها می توانید به پروفایل گروه معماری بام در اهالی فن چیدانه سر بزنید.

گروه معماری بام
نویسنده: گروه معماری بام

گروه طراحی بام با تکیه بر تجربیات تعدادی از فارغ التحصیلان دانشکده های معماری دانشگاه های UBC کانادا و شهید بهشتی تهران که در شرکت های معتبر مشاور معماری و شهرسازی ایران مشغول همکاری بوده اند و در پاسخ به نیازهای رو به گسترش صنعت ساختمان در زمینه معماری و طراحی داخلی در تهران ثبت گردید. این مجموعه اساس فعالیت های خود را در ارائه خدمات فنی و مهندسی با کیفیت بالا و قیمت مناسب و اعتمادسازی متقابل بنا نهاده است. هدف اصلی این گروه طراحی به روز و خلاقانه در عرصه معماری و طراحی داخلی است. ارائه خدمات کارآمد در خصوص طراحی معماری و طراحی داخلی و مشاوره و تامین کالا و همچنین اجرای آن در سطوح مختلف از جمله مراکز صنعتی، مراکز اداری، مطب پزشکان و ساختمان های مسکونی و ... از زمینه های فعالیت این مجموعه است. این گروه طراحی مهمترین هدف خود را استفاده از جدید ترین و با کیفیت ترین و البته اقتصادی ترین محصولات در کنار طراحی های به روز در عرصه معماری و طراحی داخلی می داند تا بدین وسیله به دغدغه سازندگان و مصرف کنندگان صنعت ساختمان و دکوراسیون داخلی پاسخی درخور ارائه دهد. حوزه های فعالیت شرکت - طراحی فاز یک و دو معماری - طراحی و دکوراسیون داخلی - طراحی منظر - مبلمان اداری - نظارت و مدیریت اجرائی پروژه های معماری و دکوراسیون داخلی

more_horiz
مطالب پیشنهادی
طراحی داخلی مطب، پروژه گردی با آلاله + ویدیو

طراحی داخلی مطب، پروژه گردی با آلاله + ویدیو

طراحی داخلی آزمایشگاه بهار، پروژه متفاوت در غرب تهران

طراحی داخلی آزمایشگاه بهار، پروژه متفاوت در غرب تهران

طراحی داخلی مطب زیبایی، اجرای متفاوت در جردن

طراحی داخلی مطب زیبایی، اجرای متفاوت در جردن

1398/10/17 ادامه مطلب
کسب و کارها پیشنهادی
مبلمان مدرن ادوا certificate
مبلمان مدرن ادوا

مبلمان مدرن ادوا

اکسسوری دکوراسیون خانگی تاراکو certificate
اکسسوری دکوراسیون خانگی تاراکو

اکسسوری دکوراسیون خانگی تاراکو

گالری فرش قلی زاده certificate
گالری فرش قلی زاده

گالری فرش قلی زاده

نظرات (0)

برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 تا 17 پاسخگوی شما هستیم 021-23051173 support_agent