Chidaneh.com placeholder image

وسایل غیر ضروری جهیزیه، اینها را نخرید!

به قلم: تحریریه چیدانه

 

آرویج

وقتی زوج جوانی تصمیم به شروع زندگی مشترکشان می گیرند باید برای خانه جدیدشان وسایل اولیه و ضروری ای تهیه کنند، این دقیقا همان کاری است که به خرید جهیزیه معروف است. خرید جهیزیه امروزه آنقدر بزرگ و مهم به شمار می آید که به نوبه خود تبدیل به یکی از دغدغه های پیش از ازدواج شده است. شاید بهتر باشد برای این مسئله به دنبال راهکارهایی باشیم تا به ساده ترین و بهترین حالت از پس آن بر آییم. برای این کار لازم است که در وهله اول از وسایل غیر ضروری جهیزیه فاکتور بگیریم. در این مطلب از وب سایت چیدانه همراه ما باشید تا شما را با وسایل غیر ضروری جهیزیه آشنا کنیم. پس این مطلب کاربردی را از دست ندهید.

خرید جهیزیه

وسایل غیر ضروری جهیزیه

برای آن که بتوانید بفهمید چه وسایلی ضروری و چه وسایلی غیر ضروری هستند می توانید تصور کنید که قرار است خانه ای با اصلی ترین و ابتدایی ترین وسایل داشته باشید. آیا در چنین خانه ای داشتن لوکس ترین لوسترها و وسایل تزئینی لازم است؟ قطعا اینطور نیست.

خرید جهیزیه عروس

یکی دیگر از مسائلی که می تواند در نخریدن وسایل غیر ضروری جهیزیه به شما کمک کند متراژ خانه است. با توجه به اینکه ابعاد خانه های امروزی غالبا به سمت کوچک تر شدن می روند شما باید بر اساس ابعاد و متراژ خانه دست به خرید بزنید. برای مثال اگر دکوراسیون آشپزخانه شما ابعاد کوچکی دارد طبیعتا خرید یک میز صبحانه خوری برای آن غیر ضروری خواهد بود چرا فضایی برای قرار دادنش نخواهید داشت.

وسایل ضروری برای جهیزیه

راه دیگری هم برای شناخت وسایل غیر ضروری جهیزیه وجود دارد. اگر در خانه ای اجاره ای زندگی می کنید و احتمال دارد که برای مثال سال بعد در آن سکونت نداشته باشید بهتر است به فکر وسایل غیر ضروری نباشید مثلا ممکن است خانه ای که اکنون در آن زندگی می کنید دو خوابه باشد و شما نیز وسایل نسبتا زیادی برای اتاق خواب دوم خریداری کنید، اما اگر خانه ای که سال بعد به آن انتقال می یابید یک خوابه باشد چه؟

خرید وسایل آشپزخانه برای جهیزیه

خرید چه وسایلی برای جهیزیه غیر ضروری است؟

حالا بیایید با هم به هر کدام از بخش های خانه سری بزنیم. وقتی به سراغ دکوراسیون آشپزخانه می رویم قطعا در می یابیم که وسایلی مثل یخچال، ماشین لباسشویی و اجاق گاز لازم و ضروری هستند و نمی توان آنها را از لیست وسایل ضروری جهیزیه حذف کرد. اما شاید بتوان از تعداد ست قابلمه هایی که می خواهید تهیه نمایید کم کنید و آنها را محدودتر گردانید.

خرید وسایل اتاق خواب برای جهیزیه عروس

حالا به دکوراسیون اتاق خواب سر می زنیم. در این فضا شما به تخت خواب، کمد لباس، میز آرایش و کشوهای پاتختی نیاز خواهید داشت. ولی اگر اتاق خواب شما خود دارای کمد دیواری باشد آیا به نظرتان باز هم نیاز به خرید کمد خواهید داشت؟ پس به همین راحتی می توان چنین وسایل غیر ضروری ای را از جهیزیه حذف کرد.

خرید مبل برای جهیزیه

اگر بخواهیم به دکوراسیون نشیمن بپردازیم باید سلیقه شما را به عنوان یک معیار در نظر بگیریم. اگر از آن دسته افرادی هستید که به دکوراسیون های خلوت و دلباز علاقه دارند شانس آورده اید! در این شرایط شما می توانید با ساده ترین و کمترین وسایل جهیزیه خود را کامل کنید، اما اگر دکوراسیون نشیمن شلوغ را می پسندید باید مراقب باشید تا در دام خرید وسایل غیر ضروری جهیزیه نیفتید. یادتان باشد که شاید خرید یک بوفه بسیار بزرگ، جاگیر و حجیم آنقدرها ضروری نباشد!

خرید جهیزیه ضروری

با توجه به تمامی این مسائل توصیه ما این است که سعی کنید سبک زندگی خودتان را در زمان خرید جهیزیه در نظر داشته باشید. برای مثال اگر خانم خانه شاغل است می توان گفت که خرید زودپز و یا وسایلی از این قبیل می تواند بسیار به کمکش بیاید، اما اگر خانم خانه دار باشد چه؟ قطعا وجود چنین وسایلی در این شرایط مفید نخواهد بود.

خرید مبل نیم ست برای جهیزیه

اگر از آن دسته خانواده هایی هستید که روابط محدودتری دارند و در نتیجه شما قرار نیست مهمان های زیادی داشته باشید بهتر است از تعداد بالای سرویس های ظروف پذیرایی و غذاخوری بکاهید و آنها را محدودتر کنید. حتی شاید بتوان گفت که می شود به جای یک دست مبل به سراغ یک نیم ست زیبا بروید.

لیست لوازم ضروری جهیزیه

سعی کنید خیلی پیرو مد نباشید. بهتر است شما برای خرید جهیزیه تان سلیقه و علایق خود را در نظر داشته باشید تا مد روز! به همین دلیل هم می توانید صرفا با توجه به سلیقه خود، خرید وسایل غیر ضروری جهیزیه را کنار بگذارید. یادتان باشد که لازم نیست همه چیز تمام باشید. شما باید به سبک زندگی و بودجه ای که در نظر دارید دقت کنید و حرف مردم و رسم و رسومات را به طور کلی کنار بگذارید!

لیست لوازم غیرضروری جهیزیه

لیست وسایل غیر ضروری جهیزیه

تا به اینجا سعی کردیم دیدگاهی کلی از وسایل غیر ضروری جهیزیه برایتان ارائه دهیم. حالا بیایید نگاهی جزئی تر به وسایل غیر ضروری جهیزیه داشته باشیم. این وسایل غالبا برای عروس خانم های عزیز اضافی و غیر ضروری هستند (البته مسلما سبک زندگی شما در این موارد تعیین کننده است):

  • بوفه و ویترین
  • چندین سرویس غذاخوری و پخت و پز
  • اجاق گاز فردار
  • میز غذاخوری بیشتر از 6 نفره
  • رخت خواب اضافه برای بیشتر از 2 نفر
  • بیش از 2 فرش
  • پرده والان دار
  • وسایل دکوری جزئی و غیر ضروری
  • یخچال و فریزر جدا

حالا وقت آن می رسد که لیست وسایل جهیزیه خود را بارها و بارها مرور کنید و تا جای ممکن وسایل غیر ضروری اش را خط بزنید. خوش بخت باشید.

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه