visibility 7659 today 1398/4/28

گیاهان چهار فصل باغچه ای، حیاط سبز پر از گلدان در خانه علیرضا!

نگهداری از گیاهان آپارتمانی جسارت خاصی می خواهد که همه افراد زیر بار مسئولیت و نگهداری از این موجودات زنده نمی روند. خصوصا زمانی که تعداد گیاهان و گلدان ها بیشتر می شود، توجه و مراقبت نیز بیشتر شده و می تواند زمان و هزینه زیادی را نیز بر دوش شما بیندازد. با وجود سختی ها و رسیدگی هایی که برای نگهداری از گیاهان خانگی به وجود می آید، فقط کافی است یک بار به سراغ آب دادن به گلدان ها بروید تا برای همیشه عاشق باغبانی و کار با گیاهان شوید. در این مطلب از تور سبز، می خواهیم حیاط سبز خانوادگی علیرضا ثقفی در تهران را معرفی کنیم که با عشق و علاقه زیادی از گیاهان باغچه ای و گلدان های سبز خود مراقبت می کند.

blog post

گیاهان خانه من

خانه سبز علیرضا در یک نگاه  

  • تعداد گیاهبان های خانه: یک نفر
  • شغل فرد مورد نظر: معمار
  • موقعیت شهر: تهران/ محله: خیابان بهار شمالی
  • متراژ محدوده نگهداری گیاهان: حیاط حدود 60 متر مربع
  • تعداد گلدانها: حدود 55 گلدان
  • مدت زمان حضور گیاهان در خانه: 6 سال

blog post

گیاهان خانه من

در خانه ما پدر و برادرم زمان زیادی برای رسیدگی به گیاهان ندارند و مادرم هم گاهی فقط در حد یک آبپاشی کمک می کند و تقریبا خودم همه کارهای مربوط به نگهداری از گیاهان را انجام می دهم.

blog post

گیاهان خانه من

حیاط خانه ما حدود 60 متر مربع فضا دارد ولی قسمتی که گلدان ها در آن نگهداری می شود، حدود 7 متر مربع است. اخیرا مقداری فضای حیاط را خلوت کردم و چند عدد از گلدان ها را به اقوام و فامیل داده ام. در حیاط خانه ما بدون در نظر گرفتن باغچه، حدود 55 گلدان قد و نیم قد وجود دارد که تنوع گونه های آنها حدود 23 یا 24 مدل مختلف است.

blog post

گیاهان خانه من

ما برای مدت 6 سال است که در این خانه زندگی می کنیم. بسیاری از گیاهان مثل گندمی، کاکتوس ها، برگ بیدی بنفش ها، و گل ناز از روز اول با ما بودند و برخی دیگر جدیدتر و به مرور زمان به حیاط اضافه شدند.

مطلب پیشنهادی: مراقبت از گیاهان آپارتمانی را پشت گوش نیندازید، 10 دلیل قاطع!

blog post

گیاهان خانه من

نام مرکز تولیدی یا فروشگاهی که گیاهان و وسایل باغبانی را تهیه می کنید چیست؟

من معمولا هر سال بهار چند گلدان گل شمعدانی می خرم چون متاسفانه با وجود رسیدگی زیاد تا تابستان بیشتر دوام نمی آورند. ولی از بقیه گیاهان فقط یک عدد تهیه کردم و سپس تکثیر شدند. یا حتی از فرد آشنایی قلمه اش را گرفتم و سپس بزرگ شدند. مثلا شفلرای تک رنگ حدود 3 سال زمان برده است تا به این اندازه برسد. گندمی ها هم یک گلدان کوچک بوند و حالا بزرگ شده اند.

معمولا بهار به بهار سری به باغ گل رضوان (اتوبان رسالت) یا باغ گل محلاتی می زنم تا ببینم چه گیاهانی دارد. برای کود و گلدان هم به همان گلخانه ها سر می زنم.

blog post

گیاهان خانه من


برای نگهداری گیاهان آپارتمانی از چه وسایل باغبانی استفاده می کنید؟

بیلچه، اسپری، آب پاش بزرگ، پودر تقویتی

مطلب پیشنهادی: ابزار باغبانی، 8 وسیله برای باغبان های تازه کار!

blog post

گیاهان خانه من

نام گیاهان حیاط خانه خود را به ما بگویید.

گیاه گندمی ابلق و ساده، گیاه شلفرای ابلق و ساده، برگ بیدی بنفش، گونه ای برگ بیدی کرک دار، پوتوس، گیاه قاشقی(پپرومیا)، گل ناز، سرخس، نخل اریکا، نخل مرداب، گل عبایی تیره، شمعدانی ایرانی، پیچ و مینیاتوری، دراسنا کامپکت، فیلودندرون سبز، لیندا، گل کاغذی (دو رنگ)،  5 نوع مختلف کاکتوس که برای مادرم هستند و من متاسفانه علاقه ای به این گونه ندارم. البته چند گیاه دیگر هم در حیاط خانه ما وجود دارد و متاسفانه اسم آنها را نمی دانم.

blog post

گیاهان خانه من

البته برخی از گیاهان من مثل پوتوس، لیندا و چند گیاه دیگر آپارتمانی هستند، ولی من آنها را در حیاط نگهداری می کنم. در فصل سرما به دلیل آنکه این گیاهان آپارتمانی عادت و تحمل سرمای زیاد را ندارند، مجبور شدم برایشان یک گلخانه درست کنم تا دوام بیاورند و زنده بمانند.

مطلب پیشنهادی: انواع گیاهان گلخانه ای را در حیاط منزل خود داشته باشید!

blog post

گیاهان خانه من

تجربه چه کسانی برای مراقبت و تکثیر شما را یاری کرده است؟

مادر بزرگ هایم، تعدادی از دوستان که اهل گل و گلدان و نگهداری از گیاهان هستند و جستجوی اینترنتی که از همه موارد مفیدتر بوده است.

blog post

گیاهان خانه من

توصیه اصلی شما برای نگهداری گیاهان چیست؟

به نظرم بهتر است در یک زمان مشخص روی مدل و گونه خاصی تمرکز نکنیم و مجبور شویم هر سال آن را بخریم خرابش کنیم،. بهترین روش این است که تست کنیم و ببینیم در فضای داخلی خانه یا فضای بیرونی مثل حیاط یا بالکن با توجه به توانایی ما و شرایط موجود چه گیاهانی را می توانیم نگهداری کنیم. هر گیاهی را که می توانیم برتی مدت طولانی تری سالم و زنده نگهداریم، به سراغ آن برویم.

توصیه دیگری که به نظر من اهمیت بسیاری دارد و البته شاید فقط برای من مهم باشد، این است که گلدان پلاستیکی را حذف کنیم و فقط گلدان سفالی بخریم. به این صورت هم پلاستیک کمتری مصرف کرده و هم از گلدان های سفالی زیبایی استفاده کردیم که هم حس بهتری دارد و هم گیاه رو با بهتر نگه می دارد.

مطلب پیشنهادی: انواع گلدان، بیا ببینیم کدوم به دکوراسیون تو میاد!

blog post

گیاهان خانه من

در آخر اگر از حیوان خانگی نگهداری می کنید، باید به این نکته دقت کنید که چه گیاهی ا به فضای داخلی خانه می آورید. بسیاری از گیاهان آپارتمانی برای سگ و گربه مضرر هستند و ممکن است برای سلامت آنها خطرساز شوند.

مطلب پیشنهادی: گیاهان آپارتمانی سمی، برای حیوانات خانگی چی خطرناکه؟

تصاویر گیاهان فضای سبز خانه معرفی شده توسط صاحب خانه تهیه است. شما هم می توانید عکس های باغچه کوچک خانه تان را از طریق شبکه های اجتماعی با چیدانه به اشتراک بگذارید یا برای طراحی حیاط خانه و ویلای خود به بخش ثبت درخواست مراجعه کنید.

نویسنده:

کارشناسی ارشد طراحی محیط زیست- دانشگاه تهران معماری داخلی- پردیس هنرهای زیبا عضو تیم تحریریه چیدانه و مجله منزل

more_horiz
مطالب پیشنهادی
کود دادن به گیاهان خانگی، می توانید به سلامت گیاه خود کمک کنید!

کود دادن به گیاهان خانگی، می توانید به سلامت گیاه خود کمک کنید!

گیاهان چهار فصل باغچه ای، حیاط سبز پر از گلدان در خانه علیرضا!

گیاهان چهار فصل باغچه ای، حیاط سبز پر از گلدان در خانه علیرضا!

عمارت روبرو،وعده‌گاه هنرمندان

عمارت روبرو،وعده‌گاه هنرمندان

کسب و کارها پیشنهادی
گالری فرش یاس certificate
گالری فرش یاس

گالری فرش یاس

آریا پنل certificate
آریا پنل

آریا پنل

طرح پردازپایا certificate
طرح پردازپایا

طرح پردازپایا

نظرات (0)

برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 تا 17 پاسخگوی شما هستیم 021-23051173 support_agent