تبلیغات
چوب و هنر E E رومانته F فارست
امتیاز: 0.0 0 نظر | ثبت نظر

8 شهریور 1398

طراحی زیرزمین مسکونی، می تونه بهترین خانه دنیا بشه!

شما از چیدانه پرسیده اید:


  • به علت شرایط پیش آمده، از یک خانه ی پر نور و بزرگ به یک خانه ی زیر همکف ۶۹ متری، نقل مکان کرده ایم (مستأجر هستم) که فقط یک پاسیو با دیوار سیمانی تهویه ی آن است. چه کار کنم تا با کمترین هزینه ی ممکن، دلباز شود؟


چیدانه به شما پاسخ می دهد:

  • اصلاً ناراحت نباشید که خانه ی شما زیر همکف قرارگرفته؛ خانه ی شما چیز زیادی از بقیه کم ندارد! بلکه یک منبع نور طبیعی و دل باز دارد که اگر کمی به آن توجه و رسیدگی کنید، اصلاً فراموش می کنید که خانه، پنجره ندارد! 

اما چطور باید زیرزمین را به واحد مسکونی تبدیل کنیم؟!

پاسیو

 قدم اول طراحی زیرزمین مسکونی؛ خلوت کردن!

متاسفانه پاسیوها در بسیاری موارد به چیزی شبیه انباری تبدیل می شوند؛ از شیشه های مربا و ترشی گرفته تا تیر و تخته های اضافی! اولین قدم مهم، خالی کردن پاسیو از هرگونه وسیله و ابزار اضافی است، حتی اجازه ندهید یک میخ هم به دیوار بماند!

رنگ امیزی دیوارها

 قدم دوم طراحی زیرزمین مسکونی؛ رنگ آمیزی

حالا نوبت رنگ آمیزی است. با مالک خانه هماهنگ کنید و با یک قلمو و یک سطل رنگ سفید (تاکید می کنم حتما رنگ سفید)، دیوارهای سیمانی را رنگ کنید. مطمئنم صاحبخانه هم، از این اقدام شما استقبال خواهد کرد!

رنگ امیزی دیوارها

مزایای رنگ آمیزی در طراحی زیرزمین مسکونی

مزیت اول

به ما نگفتید ابعاد پاسیوی شما چقدر است، اما حدس می زنم مساحت آن بیشتر از ۲ متر مربع نباشد؛ پس این کار هزینه ی زیادی برای شما در پی نخواهد داشت؛ اما رنگ و بوی نویی به فضای شما می بخشد و با بازتاب فوق العاده ی نور ورودی از پاسیو، روشنایی منزل تان را چندین برابر خواهد کرد. 

رنگ امیزی دیوارها

مزیت دوم

حتی اگر خیلی هم در رنگ آمیزی مهارت ندارید، اصلا نگران نباشید؛ چون دیوار سیمانی و دارای برجستگی و فرورفتگی است، سختی و ظرافت نقاشی دیوارهای صاف و صیقلی را نداشته و نتیجه در هر صورت مطلوب خواهد بود!  

مطلب پیشنهادی: ایده هایی برای طراحی پاسیو به سبک ایرانی 

قدم سوم طراحی زیرزمین مسکونی؛ معجزه ی آینه ها را دست کم نگیرید! 

اگر هنوز راضی نشده اید و باز هم نور طبیعی می خواهید، از آینه ها کمک بگیرید. می توانید یکی از دیوارهای پاسیو را با یک آینه ی قدی بپوشانید، و روشنایی بیشتر محیط را نظاره گر باشید.

مزیت نصب آینه

خوبی این کار این است که می‌توانید هنگام اسباب‌کشی به منزل جدید، آینه را به راحتی باز کرده و در دکوراسیون منزل جدید تان از آن استفاده کنید، اگر هم خواستید می توانید از آینه های دکوراتیو با اشکال و ابعاد متنوع تر استفاده کنید، اما به این نکته توجه داشته باشید که هر چه آینه، سطح پوشش وسیع تری داشته باشد، طبیعتاً بازتاب نور بیشتری هم خواهد داشت.

قدم چهارم طراحی زیرزمین مسکونی؛ یک کف سازی خوب!

کف پاسیو را هم می‌توانید با سنگ های رودخانه ای سفید با سایز متوسط پر کنید، که هزینه ی چندانی برایتان نخواهد داشت اما زیبایی پاسیو را دو چندان خواهد کرد. یک درخت تزیینی نه چندان بلند هم در مرکز آن قرار دهید و از زیبایی اش لذت ببرید.

مطلب پیشنهادی: 7 کفپوش مناسب برای حیاط و فضای سبز!

قدم پنجم؛ اکسیژن و تازگی را به خانه دعوت کنید!

حالا نوبت طراوت بخشیدن به این اتاقک سفید رنگ، شده. این کار را می توانید با قرار دادن چند گلدان از گیاهان سبز انجام دهید. هنگام خرید حتما به میزان نور مورد نیاز هر کدام از گیاهان توجه کنید. نه تنها گیاهان، بلکه زیبایی گلدان هایشان را هم مد نظر داشته باشید و آنها را از رنگ های شاد و پر انرژی انتخاب کنید.

گیاهان سبز

گلدان ها را هم می توانید به صورت آویز روی دیوارها نصب کنید و یا آنها را روی استند های فلزی یا چوبی قرار دهید. البته  دقت کنید که به هیچ وجه در بکارگیری آنها زیاده‌روی نکرده و از بیش از ۲-۳ گونه ی متفاوت تجاوز نکنید؛ چرا که تنوع بیش از اندازه، موجب شلوغی و کوچک تر دیده شدن فضا خواهد شد. 

مطلب پیشنهادی: پاسیو ها ی جذاب با طراحی مینیمالیستی 

پاسیوهای زیبا در تورهای خانه گردی چیدانه!

خانم ساجدی در خانه ی قرمز و سبز دلنشین خود، یک پاسیوی دنج و آرام دارد که با قرار دادن یک میز و صندلی چوبی و گلدان های زیبا ، گرمی و صمیمیت خاصی به آن بخشیده.

دفتر معماری پیرامون هم در طراحی پاسیوی آپارتمان مسکونی ملک، خلاقیت خوبی به خرج داده و در کفسازی آن از کاشی های شیشه ای آبی استفاده کرده که با قدم گذاشتن روی آنها احساس می کنید بر آبی آرام دریا قدم نهاده اید!

 

اکنون که با نمونه های پاسیو آشنا شدید و دریچه ی ورود نور خورشید را به داخل خانه آماده کردید، گام بعدی پرداختن به جزئیات داخل خانه است...

دیزاین زیرزمین، یک خانه مینیمالیستی پر از آرامش بسازید!

 راه نور را باز کنید

هیچ یک از اثاثیه را مقابل نورگیر قرار ندهید تا سد راه ورود نور به خانه نشوند. استفاده از پرده را برای این نورگیر شیشه ای توصیه نمی کنم؛ باید تا حد امکان کاری کنید که فضای نورگیر و داخل اتاق یکپارچه دیده شوند و هیچ مزاحمتی برای ورود نور وجود نداشته باشد. 

مطلب پیشنهادی: آتریوم و تاثیر آن در معماری داخلی

چیدمان

دیزاین زیرزمین، پیچیدگی و جزئیات ممنوع! 

تا جایی که می توانید از تعدد وسایل و به کار بردن لوازم پر جزئیات خودداری کنید تا آرامش و سادگی، حس خوشایند یک خانه ی دوست داشتنی را القا کند.

lighting

نورهای مصنوعی را به کمک نور طبیعی بفرستید!

حتما از نورهای کمکی جهت روشنایی بیشتر فضای داخل استفاده کنید؛ نور هایی نظیر آباژورها و انواع LEDهای پرتابل، تاثیر قابل توجهی خواهند داشت.

این نکته را همیشه به یاد داشته باشید که خانه های بزرگ، لزوما دلباز نیستند؛ همه چیز به ذوق و سلیقه ی شما بستگی دارد!
مطمئن باشید با کمی هنر و ذوق و حوصله، یک خانه زیبا و دوست داشتنی خواهید داشت.

خانه ای که با عشق آراسته شود، زیبایی در همه جای آن موج می زند...سوالات خود را در زمینه ی دکوراسیون از طریق اینستاگرام چیدانه، از متخصصین ما بپرسید و بهترین پاسخ ها را از ما دریافت کنید!

 

مطالب پیشنهادی:
سر بزنگاه، به بالکن و حیاط خلوت تان حال و هوای تازه بدهید!
8 ایده شگفت انگیز برای طراحی حیاط کوچک خانه !
فلاور باکس چوبی، باغچه کوچک منزل شما !
طراحی تراس و بالکن، 7قدم تا زیباترین عصرانه های بهاری!


تبلیغات

نویسنده: نجمه مهران پور

آرشیتکت.. طراحی معماری و دکوراسیون داخلی.. مشاور دکوراسیون و کارشناس محتوا در چیدانه

نشان کردن
  • 1719 بازدید

  • |
  • 0 نظر

  • |
  • 8 شهریور 1398

کسب و کار و شرکت های پیشنهادی
طراحان دکور هنرمند طراحان دکور هنرمند
40 نمونه کار

تلفن: 09121450125
گروه طرح و ساخت کهن گروه طرح و ساخت کهن
17 نمونه کار

تلفن: ٠١١٣٣١١۴۶١١
دکوراسیون داخلی آرت لند دکوراسیون داخلی آرت لند
6 نمونه کار

تلفن: 021۲۲۰۶۹۸۹۰
فروشگاه اینترنتی دکووال  decowall فروشگاه اینترنتی دکووال  decowall
31 نمونه کار

تلفن: 021۸۸۰۵۲۸۶۴
شرکت معماری دکوطرح شرکت معماری دکوطرح
28 نمونه کار

تلفن: ٠٢١٢٢١٧٢٠٦٨
نظرات
نظری ثبت نشده است
ثبت نظر
استفاده از این خدمات کاملا رایگان است ثبت سفارش
از شنبه تا چهارشنبه ساعت ۹ تا ۱۷ پاسخگوی شما هستیم.
021-23051173