visibility 6290 today 1398/6/17

ایده روف گاردن، بام سبز پر طراوت در پروژه شهرک غرب

 روف گاردن یا بام سبز یکی از مدرن ترین فضاهای شهری است . زندگی در شهر و محیط های آپارتمانی انسان را از طبیعت و محیط های سبز دور کرده و به واسطه کوچک شدن تراکم های ساختمانی دیگر آن حیاط های سرسبز و بزرگ را نمی توان در آپارتمان های مدرن مشاهده کرد . روف گاردن بهترین پیشنهاد در زندگی شهری کنونی است تا بتوان  منظر بصری حیاط های گدشته و تاثیر روانی آرامبخش آن هارا در زندگی انسان امروزه داشت.

روف گاردن ها به دلیل محل اجراشان که بر روی بام است باید به صورتی اصولی و طراحی شده اجرا گردند تا علاوه بر ایجاد کالبدی زیبا بر روی بام ، در عملکرد بام و ساختمان خللی ایجاد نکنند . طراحی و اجرای صحیح روف گاردن موجب می شود این فضا در هر کاربری ، مسکونی ، تجاری ، اداری ، کافه و رستوران ، انتخاب اول افراد گردد و لحظاتی ماندگار و دلپذیر را برای آنان به وجود آورد .

برای آشنایی بیشتربا شیوه طراحی و اجرای اصولی روف گاردن ، چیدانه پروژه ای موفق را از شرکت مهرآداک به شما معرفی می کند تا با بررسی ابعاد متفاوت آن اطلاعاتی مفید از روف گاردن به دست آورید.

blog post

طراحی و اجراي روف گاردن

مشخصات پروژه روف گاردن شهرک غرب:

  • نام پروژه : شرکت توربین ماشین خاورمیانه
  • موقعیت : تهران ، شهرک غرب
  • تیم طراحی : شرکت مهرآداک
  • معمار مسئول : مهندس فرزانه هاشمی
  • تاریخ شروع پروژه : 1397
  • نوع ساختمان : اداری
  • کارفرما : آقای جلالی

طراحی روف گاردن با کاربری متفاوت!

روف گاردن ها به طور معمول برای آپارتمان های مسکونی، فضا های تجاری، کافه ها و رستوران ها مورد استفاده قرار می گیرند؛ اما یکی از بهترین موارد کاربردی آن ها در فضاهای اداری و محیط کار است. محل کار عموما فضایی ساکن و متمرکز است که در نتیجه کاربری آن شکل گرفته از این رو بهتر است برای ایجاد تنوع در این محیط از فضای سبز و طبیعت کمک گرفت. روف گاردن بهترین ایده برای به دست آوردن چنین فضایی در محیط های اداری است. کارکنان در روف گاردن ساعاتی آرام را سپری میکنند و از این رو کیفیت کاری آن ها بالاتر می رود. روف گاردن برای شرکت های بین المللی که مهمانانی از دیگر کشور ها دارند نیز مکانی مناسب برای پذیرایی از آن ها است و همینطور به واسطه طراحی و ظاهر زیبا روف گاردن جلوه بصری فراوانی را به وجود می آورد. گروه مهر آداک نیز توانسته با این رویکرد در پروژه روف گاردن یک شرکت بین المللی، طراحی خاص و کاربردی را پیشنهاد دهد.

blog post

طراحی و اجراي روف گاردن


روف گاردن را اصولی طراحی و اجرا کنید!

روف گاردن نیازمند طراحی مهندسی شده است تا بتواند کاربری خود را به خوبی انجام دهد . در پروژه روف گاردن شهرک غرب با توجه به نیاز های کارفرما و طراحی در نظر گرفته شده ، چندین اصول تاسیساتی و فنی رعایت شده که تمامی آن ها در ایجاد منظر زیبا و کالبد نهایی متاثر بوده است .

ایده روف گاردن با طراحی متفاوت آب روها

یکی از مهم ترین ابعاد اجرا روف گاردن طراحی مناسب آب رو ها است . روف گاردن فضایی همراه با گیاهان متعدد است که این موضوع آبیاری آن ها به شیوه ای که در کاربری آن اختلالی ایجاد نکند ، موجب می شود . مهندس طراح شرکت مهر آداک برای حل این موضوع با ایجاد آب رو هایی قرار گرفته بر زیر فلاور باکس ها و دیگر گیاهان قرار گرفته در روف گاردن لوله کشی ای اصولی را پدید آورده تا علاوه بر آبیاری گیاهان این سیستم در معرض دید نباشد و ظاهر روف گاردن را حفظ کند.

مطلب پیشنهادی : طراحی بام سبز، 20 مدل روف گاردن در ساختمان های ایرانی !

blog post

طراحی و اجراي روف گاردن

 

طراحی روف گاردن با به کار گیری متریال های ساده اما کاربردی

برای طراحی این روف گاردن از متریال های شناخته شده ای استفاده شده و برند خاصی در آن بکار نرفته است. این موضوع را می توان نقطه قوت این پروژه دانست زیرا طراح توانسته با استفاده متریال هایی که به چشم افراد شناخته شده است و هزینه ای به صرفه تر محیطی جذاب را خلق کند. چوب متریالی محبوب برای بیشتر افراد است که بکارگیری آن در این پروژه انتخابی هوشمندانه در جهت اجرای نیاز کارفرما و هدف کلی پروژه بوده است. ترمووود چوبی فرآوری شده است که در مقابل عناصر آب و هوایی مقاومت خوبی از خود نشان داده و به دلیل ظاهر زیبا انتخاب اصلی برای اجرای روف گاردن در این پروژه بوده است. طراح توانسته ترموود را با خلاقیت خود و با اجرایی با کیفیت در روف گاردن به نمایش دهد.

blog post

طراحی و اجراي روف گاردن

 

روف گاردن، فضایی برای تمامی فصول

فضا باز روف گاردن موجب می شود که در فصل های گرم نیز محل استراحت افراد باشد. در زمستان روف گاردن به دلیل باز بودن امکان استفاده کمتری را دارد و از این رو باید راه حلی مناسب برای آن پیدا کرد. شرکت مهرآداک برای این موضوع راه حلی دو جانبه اندیشیده است. قرار دادن شومینه در مرکز روف گاردن هم گرما را به محیط  می افزاید و هم به موجب محل قرارگیری اش که در مرکز است تبدیل به نقطه مرکزی و توجه در فضا می گردد. این موضوع به دلیل طراحی زیبا شومینه آن را به عنصر اصلی محیط تبدیل کرده و زیبایی آن را به دیگر بخش های روف گاردن نیز منتقل می کند. ایده مناسب طراح توانسته دما مناسب در فصل سرما و زیبایی کالبدی را با اجرا یک شومینه در روف گاردن ایجاد کند. 

طراحی حساب شده روف گاردن، فضا را به شما معرفی می کند!

یکی دیگر از نقاط فوت این پروژه طراحی متفاوت مسیر های حرکتی آن است . طراح با قرار دادن تایل هایی چوبی و نورپردازی شده مسیر حرکت و نشستن را به مهمان نشان داده و این هوشمندی باعث شده فرد جایگاه خود را به راحتی پیدا کند و در مسیر حرکتی خود گنگ نشود . این مسیر های حرکتی تعبیه شده بواسطه نورپردازی اعمال شده ، را خلق کرده که باعث می شود افراد از آن لذت برده و ساعات بیشتری را در آن سپری کنند .

 

blog post

طراحی و اجراي روف گاردن

ترکیب آلاچیق و روف گاردن، خلق فضایی برای آرامش!

روف گاردن محیطی برای استراحت و آرامش است و ایجاد فضایی مختص به نشستن در آن همانند آلاچیق، آن را رضایت بخش تر می کند. در طراحی روف گاردن پروژه شهرک غرب، آلاچیق در بخش اصلی روف گاردن و پس از ورودی آن قرار گرفته، شومینه در میان آن و مبل هایی راحتی در اطراف آن تعبیه شده است. نورپردازی این بخش به نقطه قوت آن بدل شده و باعث شده چه در روز و چه شب فضایی روشن را در روف گاردن خلق کند. علاوه بر آلاچیق ، بخش هایی دیگر نیز در روف گاردن قرار گرفته که تنها کاربری آن را معطوف به آلاچیق نمی کند. قرار دادن سایه بانی به همراه میز و صندلی مکانی دنج را برای صرف غذا به وجود آورده که روف گاردن را تبدیل به مکانی با کاربری های متفاوت کرده است.

blog post

طراحی و اجراي روف گاردن

 

نزدیکی انسان به طبیعت با زندگی شهری کمی دشوار شده است اما می توان با استفاده از راه حل هایی همچون اجرا روف گاردن حیاطی کوچک و دلنشین را در آپارتمان های امروزی ایجاد کرد و علاوه بر آن مکانی دنج را برای پذیرایی از مهمانان پدید آورد.

"شرکت مهرآداک با ارائه بهترین خدمات در زمینه طراحی و اجرای روف گاردن با بهترین ایده ها می تواند همراه شما در خلق روف گاردن رویایی شما باشد"

مطالب پیشنهادی : 

سارینا بلوچی
نویسنده: سارینا بلوچی

عضو تیم تحریریه وب سایت چیدانه فارغ التحصیل کارشناسی معماری دانشگاه سوره دانشجو کارشناسی ارشد مطالعات معماری دانشگاه تهران

more_horiz
مطالب پیشنهادی
ایده روف گاردن، بام سبز  پر طراوت در پروژه شهرک غرب

ایده روف گاردن، بام سبز پر طراوت در پروژه شهرک غرب

مزایای روف گاردن، چرا باید بام خانه را سبز کنیم؟

مزایای روف گاردن، چرا باید بام خانه را سبز کنیم؟

طراحی روف گاردن مدرن، تبلور رویایی زیبا بر ساختمان‌های شهر

طراحی روف گاردن مدرن، تبلور رویایی زیبا بر ساختمان‌های شهر

کسب و کارها پیشنهادی
کابینت پرشین certificate
کابینت پرشین

کابینت پرشین

طراحان دکور هنرمند certificate
طراحان دکور هنرمند

طراحان دکور هنرمند

خانه گل نیلوفر certificate
خانه گل نیلوفر

خانه گل نیلوفر

نظرات (0)

برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 تا 17 پاسخگوی شما هستیم 021-23051173 support_agent