visibility 19302 today 1400/9/2

آینه کاری دکوراتیو، از مدرن تا کلاسیک!

نور، روشنایی، آینه و انعکاس آن‌ها در هم، حس رضایتی توام با دلربایی را به همراه دارد. استفاده از آینه‌ها از زمان‌های دوردست در اکثر رسم و رسوم‌ها رایج بوده است. ایرانی‌ها نور، آب و آینه را روشنایی می‌دانند به همین دلیل است که در گذشته هنر آینه کاری در معماری سنتی ایرانی جایگاه ویژه‌ای داشته است. اما این هنر به مرور زمان ماهیت جدیدی به دست آورده و به یکی از نمادهای دکوراسیون داخلی تبدیل شده است و همچنین گامی جلوتر نهاده‌ایم و استفاده از آینه را در قسمت‌های مختلف خانه و یا دیگر فضاهای بسته استفاده کرده‌ایم، با ما باشید تا که دراین مقاله با کمک صنایع شیشه و آینه آگاهی، از کاربرد های آینه سخنی تازه بگوییم.

آینه‌های دکوراتیو جزو بهترین وسایل دکواتیو برای تزئین یک خانه می توانند به حساب آیند. بنابراین برای داشتن خانه‌ای مدرن و شیک؛ سعی کنید از آینه کاری دکوراتیو استفاده نمایید. امروزه دکوراسیون داخلی خانه از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است، اکثر افراد عادی و معماران و طراحان داخلی به دنبال تغییرات جدید و متفاوت برای طراحی دکوراسیون داخلی هستند تا تجسمی از زیبایی و شکوه را به بیننده منتقل کنند، یکی از راه‌های انتقال خلق این زیبایی برای افراد، استفاده از آینه کاری دکوراتیو در خانه‌ها است. 

مطالب مرتبط: اجرای آینه دکوراتیو، انواع مدل های جدید و تکنیک نصب روی دیوار

blog post

زیباترین آینه‌های دکوراتیو پازلی

انواع آینه کاری دکوراتیو

آینه‌های دکوراتیو به صورت آماده در قسمت‌های مختلف خانه قابل نصب هستند و هر زمان که در فکر جابه‌جایی و یا تغییر دکوراسیون کوچکی بودید می‌توانید آن‌ها را به دیگر قسمت‌های خانه منتقل کنید. این آینه‌ها چند دسته تقسیم می‌شوند:

  1. انواع آینه‌های دکواتیو که در طرح‌های چند تکه دایره‌ای شکلی هستند که می‌توانند در کنار هم قرار بگیرند و نحوه قرارگیری آن‌ها از نظر فاصله و نحوه چیدمان می‌تواند متناسب با سلیقه شخصی شما باشد.
  2. آینه‌های دکوراتیو مستطیلی شکل که در ابعاد کوچک و بزرگ، کوتاه و بلند هستند و با قرارگیری‌شان در کنار هم تجللی از زیبایی و شکوه را با خود به همراه دارند
  3. و اما نوع دیگر این آینه ها به صورت گسترده و وسیع‌تر و کاملا متفاوت به کار می‌روند. از آن‌ها می‌توان در قسمت‌هایی از خانه استفاده کرد که می‌خواهیم فضای بیش‌تری اشغال شود که چشم‌ها را به خود خیره کنند.

مطالب مرتبط: آینه کاری سنتی روی دیوار، خلاقیت هنرمندان ایرانی را می‌بینید!

blog post

مدل‌های جدید آینه‌های دکوراتیو پازلی

این آینه‌های دکوراتیو، برای قسمت‌های مختلف قابل اجرا هستند به عنوان مثال دیوارهای پذیرایی را می‌توان آینه کاری کرد که در عین مدرن بودن زیبایی بسیاری به خانه شما خواهد بخشید و یا اگر محیط های پر زرق و برق برای شما جذاب است می توانید قسمت های خاصی از خانه را آینه کاری کنید به عنوان مثال بالای میز ناهارخوری را با طرح های مختلف مثل طرح لوزی و یا هرگونه طرح های منحنی که سلیقه ی شما را می خواند.

اگر بخواهیم از دیگر قسمت ها بگوییم بهتر است بالای شومینه را از یاد نبریم زیرا ترکیب آینه های دکوراتیو با پتینه طرحی خاص به خانه ی شما هدیه می دهد.این آینه ها در طرح های مختلف هندسی مانند لوزی، مربع ، مستطیل و دیگر طرح های منحنی به کار می روند.  

مطالب مرتبط: آینه پنجره ای، مدلی متفاوت در دکوراسیون

blog post

مدل‌های جدید آینه‌های دکوراتیو پازلی

آینه کاری دکوراتیو در دکوراسیون داخلی   

آینه‌های دکوراتیو به شما کمک می‌کنند تا بتوانید دکوراسیون خانه را همان گونه که مدنظر دارید زیبا و شیک طراحی کنید. آینه‌ها برای زیباسازی دکوراسیون داخلی شیک، مدرن و کلاسیک نشان دادن فضای اطراف خود نقش بسیار مهمی را ایفا می‌کنند. یکی از ویژگی‌های مهم آینه این است که نور را در فضای خانه منعکس می‌کند در نتیجه باعث افزایش روشنایی می‌شود. پس، می‌تواند بهترین گزینه برای خانه‌های کوچکی باشد که امکانات و یا شرایط مهیا کردن نور را به حد کافی ندارند. از نکات مثبت این آینه‌ها، می‌توان به رنگ‌های مختلف آن‌ها اشاره کرد که در رنگ های طلایی، مسی، برنز و نقره‌ای قابل استفاده هستند. 

  • آینه‌کاری مدرن در دکوراسیون نشیمن، راه‌حل مناسبی برای بزرگ‌تر نشان دادن محیط است که باعث افزایش روشنایی محیط نیز می‌شود.
  • با آینه کاری دیوار پذیرایی، انعکاسی که از نورهای مصنوعی توسط آینه‌ها ایجاد می‌شود، تاثیر فوق‌العاده‌ای در فضا دارد.
  • آینه کاری دکوراتیو برای شومینه به عنوان یک نقطه کانونی، مکمل خوبی برای دکوراسیون داخلی پذیرایی هستند.
  • استفاده از آینه در راهرو و ورودی، علاوه بر اینکه نقش کاربردی در فضا دارد، در تزئین فضای راهرو و بزرگ‌تر نشان دادن فضای ورودی نیز موثر است.
  • در اتاق خواب‌ها، کنار آینه میز آرایش، همیشه نیاز به آینه‌های قدی بزرگ حس می‌شود که آینه‌کاری دیوارها می‌تواند گزینه مناسبی باشد.

blog post

مدل‌های جدید آینه‌های دکوراتیو پازلی

اگر به دنبال یک دکوراسیون شیک هستید و می خواهید از آینه برای تزئین خانه ی خود استفاده کنید پیشنهاد ما این است که از آینه های دکوراتیو استفاده کنید زیرا این آینه ها را هرطوری که بخواهید می توانید جایگزاری کنید، و البته یک پیشنهاد ویژه برای اینکه زیبایی این آینه ها بیشتر به چشم آید از نورپردازی برای اطراف خانه استفاده کنید. نورپردازی در همه جای منزل باعث می شود فضایی زیبا و شیک ایجاد شود که توجه همه را به خود جلب کند.        

blog post

مدل‌های جدید آینه‌های دکوراتیو پازلی

راهنمای خرید آینه های دکوراتیو 

آینه‌های دکوراتیو در مدل‌ها و اندازه‌های مختلفی ساخته شده‌اند. اگر قصد دارید از این آینه‌ها برای قرار دادن در دکوراسیون اتاق پذیرایی استفاده کنید سعی کنید از مدل‌های بزرگ این آینه‌‎ها استفاده کنید، زیرا استفاده از آینه‌های بزرگ بالای مبلمان خانه باعث جلب توجه همه شده و محیط خانه را زیبا و شیک می‌کند. 

استفاده از آینه در فضای کوچک، باعث بزرگ‌تر جلوه دادن آن می‌شود. اگر آینه در جای مناسبی از خانه نصب شود و زاویه انعکاس نور برای آن فراهم شده باشد، حس روشنایی بیش‌تری در فضا ایجاد خواهد شد.

با اضافه نمودن یک یا چند آینه در اشکال مختلف به فضای اتاق می‌توان میزان بازتاب نور را چند برابر کرد.                                       

برای طراحی و اجرای انواع آینه‌های دکوراتیو مجلل می‌توانید با کارشناسان صنایع شیشه و آینه آگاهی در ارتباط باشید.

 

ساناز بهبودی*
نویسنده: ساناز بهبودی*

نویسنده و کارشناس تولید محتوا در تیم تحریریه چیدانه، فارغ التحصیل کارشناسی معماری از دانشکده معماری و شهرسازی سوره و دانشجوی ارشد طراحی شهری، علاقه‌مند به فعالیت در حیطه طراحی معماری و طراحی داخلی آشنا به امور کامپیوتری و نرم افزارهای معماری مسلط به زبان انگلیسی

more_horiz
مطالب پیشنهادی
آینه کاری مدرن برای دکوراسیون منزل دلباز و روشن

آینه کاری مدرن برای دکوراسیون منزل دلباز و روشن

عکس مدل آینه کاری دیوار، هر فضا طرح خودشو می‌خواد!

عکس مدل آینه کاری دیوار، هر فضا طرح خودشو می‌خواد!

اجرای آینه دکوراتیو، انواع مدل های جدید و تکنیک نصب روی دیوار

اجرای آینه دکوراتیو، انواع مدل های جدید و تکنیک نصب روی دیوار

کسب و کارها پیشنهادی
آسیا چمن certificate
آسیا چمن

آسیا چمن

روفرشی دورکشدار اسکور certificate
روفرشی دورکشدار اسکور

روفرشی دورکشدار اسکور

مبلمان چوب خط certificate
مبلمان چوب خط

مبلمان چوب خط

نظرات (0)

برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 تا 17 پاسخگوی شما هستیم 021-23051173 support_agent