دکوراسیون آشپزخانه کوچک، چه رنگی باشه بهتره؟

مدتی پیش یکی از مخاطبان خوب وب سایت چیدانه سوالی را مطرح کرده بودند و از ما خواستند که در طراحی دکوراسیون آشپزخانه شان کمک کنیم، به همین دلیل هم در این مطلب از وب سایت چیدانه تصمیم داریم به بحث مشاوره دکوراسیون بپردازیم و کمی در رابطه با دکوراسیون آشپزخانه کوچک صحبت کنیم، پس با ما همراه باشید.

blog post

خانه بازسازی شده خانم دلیران

سوال مخاطب:

«آشپزخانه منزل ما در ابعاد 5*3 هستش. از سمت 5 متر به سمت حیاط پنجره داره و هم چنین اپن نداره. پیشنهاد شما برای رنگ سرامیک، کف، دیوار و کابینت چه رنگی هست؟»

پاسخ چیدانه:

طبیعتا یکی از اصول مهم در چیدمان و دکوراسیون آشپزخانه انتخاب رنگ مناسب است. رنگ درستی که در فضا و دکوراسیون مورد استفاده قرار بگیرد می تواند تاثیرات بسیاری را در افزایش کاربری محیط، بهبود ضعف های فضا، به تعادل رساندن محیط، زیبایی بصری و... داشته باشد. این موضوع در رابطه با دکوراسیون آشپزخانه کوچک نیز کاملا صدق می کند. پس تا انتهای مطلب همراه ما باشید تا کمی بیشتر در رابطه با رنگ در دکوراسیون آشپزخانه بپردازیم.

blog post

عکاسی تور خانه گردی

رنگ دیوار در دکوراسیون آشپزخانه کوچک

دیوار آشپزخانه بهترین فضا برای تجربه رنگ های متفاوت است. از آنجایی که بخش زیادی از سطح دیوار را کابینت ها پوشش می دهند دست شما برای انتخاب رنگ دیوار باز است، چرا که هر چه که باشد رنگ کابینت می تواند تا حدودی آن را به تعادل برساند. توصیه ما این است که تا جای امکان به سراغ رنگ های تیره نروید، چرا که این رنگ ها می توانند فضا را کوچک تر نشان داده و حتی ارتفاعشان را نیز کاهش دهند، اما اگر به دنبال کابینت هایی با رنگ روشن هستید می توانید در انتخاب رنگ دیوار آشپزخانه تان کمی شیطنت به خرج دهید و طیف رنگی متنوعی را انتخاب کنید. در این میان اگر تصمیم دارید که رنگ دیوار را ساده و روشن انتخاب کنید، استفاده از کاشی بین کابینتی می تواند در ایجاد تنوع در فضا و دیوار به کمک شما بیاید.

blog post

آشپزخانه کوچک سفید

توصیه ما این است که برای دیوار نزدیک گاز آشپزخانه تا جای ممکن از رنگ سفید یا رنگ های بسیار روشن استفاده نکنید تا لکه های روغن و مواد غذایی بر روی آنها خودنمایی نکند، به همین دلیل هم در این قسمت از دکوراسیون آشپزخانه نیز می توانید از کاشی بین کابینتی و یا رنگ دیواری استفاده کنید که به راحتی بتوان آن را تمیز کرد.

مطلب مرتبط: دکوراسیون آشپزخانه کوچک با ایده های بزرگ

blog post

خانه بازسازی شده خانم دلیران

انتخاب کفپوش آشپزخانه

مخاطب عزیز وب سایت چیدانه در شرح شرایط دکوراسیون آشپزخانه خود به وجود پنجره اشاره کردند و این یعنی نور طبیعی کافی به فضا می رسد. با توجه به این موضوع شما می توانید در برخی از قسمت ها به سراغ رنگ هایی به جز سفید یا سایر رنگ های خیلی روشن نیز بروید. در رابطه با انتخاب رنگ کف آشپزخانه و کفپوش آشپزخانه قبل از هرچیز کیفیت کفپوش مد نظر قرار می گیرد، بنابراین پیش از هر چیز بهتر است که مطلب « کفپوش آشپزخانه، می دونی یه انتخاب درست چه ویژگی هایی داره؟ » را به خوبی مطالعه کنید تا در انتخاب کفپوش آشپزخانه تان راحت تر باشید.

اما در رابطه با رنگ کفپوش آشپزخانه کوچک به طور کلی باید گفت که انتخاب رنگ های روشن هوشمندانه تر است، چرا که این رنگ ها می توانند در انعکاس نور به محیط تاثیر بسیاری بگذارند و آن را روشن تر و البته بزرگ تر جلوه دهند، اما با توجه به شرایطی که در خانه این مخاطب وجود دارد و نور کافی در جریان است، می توان از کفپوش هایی با رنگ متوسط نیز استفاده کرد و لزوما به سراغ رنگ های سفید و یا کرم نرفت، اما یادتان باشد که انتخاب کفپوش تیره برای دکوراسیون آشپزخانه کوچک، تمامی انرژی شما را برای بزرگ تر نشان داده آن هدر خواهد داد، چرا که کف آشپزخانه با توجه به مساحت خود تاثیر بسیار زیادی در عمق بخشیدن به محیط دارد.

blog post

دکوراسیون داخلی آشپزخانه و کابینت آشپزخانه

اگر خانه شما قدیمی است و یا به هر دلیل دیگری تصمیم دارید که خودتان تغییراتی را در دکوراسیون آشپزخانه و رنگ کفپوش آشپزخانه ایجاد کنید می توانید با مطالعه مطلب « تغییر دکوراسیون مقرون به صرفه با رنگ آمیزی کف! » ایده ها و راهکارهای خوبی را یاد بگیرید و از آنها استفاده کنید.

مطلب مرتبط: 8 ایده برای بزرگ نمایی آشپزخانه های کوچک

blog post

دکوراسیون آشپزخانه کوچک

رنگ کابینت در دکوراسیون آشپزخانه

کابینت آشپزخانه از نظر بصری اولین سطحی از دکوراسیون آشپزخانه است که چشمان شما با آن برخورد می کند، به همین دلیل هم انتخاب رنگ آن بسیار حساس و مهم است. به طور کلی برای دکوراسیون آشپزخانه کوچک، همان طور که پیش از این نیز اشاره شد، انتخاب رنگ روشن هوشمندانه ترین کار است، اما این رنگ باید با توجه به سایر بخش های فضا انتخاب شود، برای مثال اگر شما برای رنگ کفپوش و همین طور دیوار آشپزخانه تان به سراغ رنگ های روشنی مثل سفید یا کرم رفته اید، حالا می توانید در انتخاب رنگ کابینت آشپزخانه تان راحت تر عمل کرده و رنگ های متنوع تری را داشته باشید، اما قبل از انتخاب رنگ مناسب باید با مطالعه مطلب « بهترین کابینت آشپزخانه کوچک کدام است؟ » بدانید که اصلا چه نوع کابینتی برای آشپزخانه کوچک مناسب است. 

blog post

دکوراسیون آشپزخانه کوچک

به طور کلی انتخاب رنگ روشن به خصوص در رابطه با کابینت، نور را در فضا به گردش در می آورد و با کمک خطای چشمی، فضا را بزرگ تر نشان می دهد، اما اگر احساس می کنید که رنگ روشنی مثل سفید می تواند فضا را کسل کننده و بی روح کند، توصیه ما این است که به سراغ وسایلی با رنگ های متنوع تر بروید و یا آن که کابینت ها را به صورت ترکیبی رنگ آمیزی کنید. این یعنی مثلا برای سطح رویه کانتر از رنگ سفید کمک بگیرید و برای بدنه کابینت به سراغ رنگ هایی مثل سبز نعنایی، طوسی روشن، لیمویی و... بروید و بعد هم با توجه به رنگی که انتخاب کرده اید سایر بخش های دکوراسیون آشپرخانه تان را نیز چیدمان کنید. راه حل دیگری هم که وجود دارد آن است که مثلا کابینت های بالایی را به رنگ سفید در آورید و برای رنگ کابینت های پایینی از رنگ های روشن متنوع تری استفاده کنید.

مطلب مرتبط: دکوراسیون آشپزخانه کوچک با کابینت های ایده آل من!

blog post

عکاسی از خانه آوا و محمد

توصیه ما این است که قبل از انتخاب رنگ کابینت آشپزخانه تان حتما مطلب « رنگ آمیزی کابینت آشپزخانه، 11 اشتباه که مرتکب می شوید! » را به طور کامل مطالعه کنید. اگر هم تصمیم دارید که رنگ کابینت های فعلی تان را تغییر دهید مطلب « چگونه کابینت رنگ کنیم؟ با یک اسپری معجزه کنید!» می تواند به کمک شما بیاید. 

شما می توانید این مطالب را نیز مطالعه کنید:

 

نویسنده:

کارشناسی زبان و ادبیات فارسی- دانشگاه شهید بهشتی ویراستار مجله منزل مترجم و عضو تیم محتوای چیدانه

more_horiz
مطالب پیشنهادی
روتختی دست دوز، ببین که بعدا پشیمون نشی!

روتختی دست دوز، ببین که بعدا پشیمون نشی!

رنگ آشپزخانه کوچک، با 11 ایده!

رنگ آشپزخانه کوچک، با 11 ایده!

1399/11/26 ادامه مطلب
یخچال رنگی، چه مارکی و چه مدلی خوشگله؟

یخچال رنگی، چه مارکی و چه مدلی خوشگله؟

1399/11/27 ادامه مطلب
کسب و کارها پیشنهادی
آقای فرش certificate
آقای فرش

آقای فرش

بازسازی و دکوراسیون داخلی طامو دیزاین certificate
بازسازی و دکوراسیون داخلی طامو دیزاین

بازسازی و دکوراسیون داخلی طامو دیزاین

تابلوهای دکوراتیو پاپ آرت certificate
تابلوهای دکوراتیو پاپ آرت

تابلوهای دکوراتیو پاپ آرت

نظرات (0)

برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 تا 17 پاسخگوی شما هستیم 021-23051173 support_agent