آشپزخانه کوچک، 10 وسیله ای که فکر می کنید جا نمیشه!

آشپزخانه: اجازه ندهید که آشپزخانه کوچک شما مانع این شود که سبک و استایل مورد نظر خود را اعمال کنید. با این مطلب همراه باشید تا با کمک ایده هایی برای فضاهای ذخیره کردن وسایل، نشستن و آشپزی کردن و هم چنین با وجود وسایلی بیشتر، بهترین و بیشترین استفاده ممکن را برای فضای آشپزخانه خود قائل شوید.

آشپزخانه چوبی

1- مایکروویو در آشپزخانه کوچک

اگر نمی خواهید با قرار دادن وسایل زیادی در آشپزخانه کوچک خود، فضای آن را درهم و برهم کنید، پیشنهاد ما این است که به جای این کار تا جایی که امکان دارد وسیله های خود را در زیر سطوح قرار دهید. برای مثال این آشپزخانه تنها یک کابینت دارد؛ بنابراین در طراحی این آشپزخانه، مایکروویو را در زیر یکی از کابینت های پایین تر قرار داده اند. با این کار، علاوه بر اینکه صاحب خانه توانایی استفاده بیشتری از سطوح کابینت را دارد، می تواند برای گرم کردن مواد غذایی و یا آب کردن یخ آنها از مایکروویو خود نیز استفاده کند.

مطلب مرتبط: بهترین مکان مایکروویو در دکوراسیون آشپزخانه

رویه کابینت

2- اضافه کردن رویه کابینت 
 

یکی از جوانب موجود در چالش های یک طراح برای استفاده بهینه از فضای آشپزخانه، کسب اطمینان از این مسئله است که آیا اندازه این سطح برای زمانی که می خواهیم غذای خود را درست کنیم کافی هست یا نه؟ در این زمان، بهترین و شسته رفته ترین پیشنهاد، استفاده از رویه کابینت هایی است که قابل اضافه باشند و فضای بیشتری را برای خرد کردن مواد و تهیه غذا ایجاد کنند.

بعضی از اهالی فن چیدانه مدل هایی را ارائه می کنند که در زیر آن سطحی به صورت جداگانه تعبیه شده است و در هنگام استفاده به کمک دستگیره ای به سمت بیرون کشیده شده و هدایت می گردد.

طبقه بندی کابینت

3- طبقه بندی کابینت های آشپزخانه کوچک

با کمک طبقه بندی مناسب بر روی کابینت می توانید بهترین استفاده را از فضاهای خالی آشپزخانه خود داشته باشید. همانطور که در این تصویر می بینید، صاحب خانه در طراحی دکوراسیون آشپزخانه خود طبقه هایی را در دو طرف درب تعبیه کرده است. با کمک این ایده می توانید بهترین دکوراسیون آشپزخانه را داشته باشید.

مطلب مرتبط: ایده هایی برای طبقه بندی در خانه های کوچک

کابینت سوپرمارکت دار

4- قفسه بندی کابینت آشپزخانه کوچک شما

استفاده از قفسه فقط مختص آشپزخانه های خیلی بزرگ نیست و شما نیز می توانید در آشپزخانه کوچک خودتان به بهترین شکل از آنها استفاده کنید. طراح در این دکوراسیون کوچک با قرار دادن قفسه هایی، کارایی دیوارها را به بهترین شکل ممکن افزایش داده است. کابینت باریکی که بر روی دیوار قرار دارد با داشتن قفسه بندی های مناسبی که به سمت بیرون خارج می شود بیشترین فضای قابل استفاده را برای خود ساخته است.

زمانی که درِ این قفسه ها بسته هستند فضا بسیار منظم و مرتب جلوه داده می شود، اما وقتی که آنها را باز می کنید می بینید که چقدر جادار و کارآمد هستند.

یخچال توکار

5- یخچال توکار کابینت

گاهی بیشترین چیزی که در آشپزخانه خود احتیاج دارید یخچالی جادار است. با این حال پیشنهاد ما برای شما استفاده از یخچال توکار کوچکی در زیر کابینت است که پایین تر قرار داده شده و منظره نامناسب و زشتی نیز نخواهد داشت. این یخچال به سمت بیرون کشیده می شود و می تواند بهترین و آسان ترین دسترسی را   در دکوراسیون آشپزخانه شما برای قراردادن وسایل مهیا کند.

مطلب مرتبط: انواع یخچال و فریزر، ننه‌سرمای آشپزخانه من!

اپن آشپزخانه کوچک

6- صبحانه خوری آشپزخانه کوچک

اگر یک آشپزخانه کوچک دارید به این معنا نیست که نمی توانید برای صرف وعده های غذایی خود با خانواده فضای مناسبی داشته باشید. می توانید هوشمندانه عمل کرده و به بهترین شکل محیطی گرم و صمیمی برای خود در نظر بگیرید.

صاحب این خانه در طراحی دکوراسیون این آشپزخانه کوچک هم هوشمندانه عمل کرده و یک تورفتگی در زیر کابینت ها قرار داده تا فضای مناسبی برای نشستن و قرار گرفتن پا به وجود آید. دو چهارپایه ای هم که در زیر این کابینت قرار گرفته در هنگام استفاده بیرون آمده و زمانی هم که نیازی به آنها نیست دوباره سر جای خود قرار می گیرند تا فضایی کافی برای عبور و مرور مهیا گردد. با کمک این چهارپایه ها می توانید طراحی ودکوراسیون آشپزخانه خود را صمیمی تر کرده و با آشپز به گفتگو بنشینید.

مطلب مرتبط: آنچه باید قبل از خرید صندلی اپن آشپزخانه بدانید!

میز ناهارخوری

7- میز ناهارخوری در آشپزخانه کوچک

دکوراسیون آشپزخانه کوچک خود را با قرار دادن میزی هرچند کوچک در گوشه، گرم و صمیمی کرده و به میزبانی بنشینید. پیشنهاد ما به شما استفاده از میزهای گرد و دایره ای است تا حداقل فضا را اشغال کرده و گوشه های آن هم لطمه ای بر بدن شما وارد نکند. ویژگی برتر دیگری که این نوع از میزها دارند این است که انعطاف بیشتری داشته و صندلی های آنها به راحتی قابل قرار گیری هستند.

سعی کنید در انتخاب رومیزی خود نیز دقت کافی را داشته باشید تا در صورت نیاز بتوانید آن را بر روی سطوح بزرگ تری نیز قرار دهید.

مطلب مرتبط: کدام میز ناهارخوری برای دکوراسیون منزل شما مناسب است؟

کابینت جادار

8- کابینت جادار

چه باور کنید چه نه شما می توانید فضاهای بسیار متفاوت و متعددی را در آشپزخانه کوچک خود در نظر گرفته و تعبیه کنید تا با کمک آنها از فضای ذخیره سازی کافی نیز برخوردار شوید. این تصویر به شما نشان می دهد که چگونه با حداکثر استفاده از سانت به سانت آشپزخانه می توان از فضاها بهترین استفاده را داشت. کابینت های بالایی تا سقف کشیده شده و تا نزدیکی کابینت های پایینی نیز می آید.

کابینت های بالایی را به دو قسمت تقسیم کنید. قسمت پایین را مخصوص وسایلی قرار دهید که استفاده بیشتری از آنها می شود و قسمت بالا را نیز مخصوص وسایلی که به ندرت قابل نیاز هستند.

گلدان آشپزخانه

9- گیاهان در آشپزخانه کوچک

کمی از المان های بیرونی مثل گلدان نیز به آشپزخانه کوچک خود اضافه کرده و اگر حس می کنید فضای کافی ندارید، آنها را درون ظروفی مناسب قرار دهید. پیشنهاد ما به شما این است که از میله های پرده استفاده کنید. آنها را در مقابل و یا هم سطح پنجره قرار داده و گلدان ها را بر آنها بیاویزید. با این کار علاوه بر اینکه دسترسی مناسبی نیز به آنها خواهید داشت، گلدان های خود را نیز در معرض نور کافی قرار می دهید.

مطلب مرتبط: ۱۳ گیاه خوراکی برای آشپزخانه منزل شما

سینک آشپزخانه

10- سینک های دوقلو در آشپزخانه های کوچک

با قرار دادن سینک آشپزخانه خود در کابینت های گوشه آشپزخانه، بیشترین و مناسب ترین فضا را برای سینک خود در نظر بگیرید. سینک دوقلو که در گوشه کابینت ها در عکس مشاهده می کنید استفاده ای بهینه از فضا داشته و دو طرف کابینت را نیز خالی نگه می دارد.

با این کار می توانید لوله هایی که در اطراف سینک قرار می گیرند و منظره خیلی بدی دارند را نیز پنهان کنید.

مطلب مرتبط: انتخاب سینک مناسب برای دکوراسیون آشپزخانه

آیا شما هم آشپزخانه کوچکی دارید؟ پس همراه این شرکت ها باشید تا کابینت هایی مناسب دکوراسیون آشپزخانه کوچک خودتان تهیه کنید:

منبع: Houzz |مترجم: طلوع حقیقت | تحریریه چیدانه

نویسنده:

کارشناسی مهندسی معماری از دانشگاه سراسری شیراز - دانشکده هنر و معماری کارشناسی ارشد طراحی داخلی از دانشگاه سوره - دانشکده معماری مدیر محتوا در وبسایت چیدانه نویسنده در مجله منزل

more_horiz
مطالب پیشنهادی
10 ایده‌ی بزرگ برای آشپزخانه های کوچک

10 ایده‌ی بزرگ برای آشپزخانه های کوچک

عکس آشپزخانه رنگی، چه مدلی باشه بهتره؟

عکس آشپزخانه رنگی، چه مدلی باشه بهتره؟

بازسازی خانه در لنگرود، فهیمه و فردین همه چیز را از نو ساختند!

بازسازی خانه در لنگرود، فهیمه و فردین همه چیز را از نو ساختند!

کسب و کارها پیشنهادی
پرده شاپ certificate
پرده شاپ

پرده شاپ

رابین وود certificate
رابین وود

رابین وود

شرکت معماری و طراحی داخلی ترنج certificate
شرکت معماری و طراحی داخلی ترنج

شرکت معماری و طراحی داخلی ترنج

نظرات (0)

برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 تا 17 پاسخگوی شما هستیم 021-23051173 support_agent