کابینت های گلاس سفید نقره‌ای، بخرم یا نخرم؟

شاید باورتان نشود اما هنگامی که داشتم برای خرید کابینت آشپزخانه در اینترنت و اینستاگرام جستجو می‌کردم، متوجه شدم که این روزها آشپزخانه بیشتر تازه عروس‌ها و حتی خانم‌های میانسالی که خانه‌شان را بازسازی کرده‌اند؛ کابینت های گلاس سفید نقره‌ای دارد. در بازار کابینت هم این نوع و رنگ کابینت طرفدار بیشتری داشت و بیشتر مغازه‌دارها کابینت های‌ گلاس سفید نقره‌ای را پیشنهاد می‌‌دادند؛ در نتیجه تصمیم گرفتم درباره اصول انتخاب کابینت تحقیق کنم و بفهمم کابینت های گلاس سفید نقره‌ای به درد من و شما می‌خورد یا خیر؟

blog post

طراحی و اجرای کابینت سبک هايگلاس و مدرن

چرا همه کابینت های گلاس سفید نقره‌ای می‌خرند؟

کابینت های گلاس سفید نقره‌ ای امروزه خیلی میان مردم کشور ما محبوب شده است و بهتر بگوییم این مدل آشپزخانه خیلی مد است. زیرا روکش هاي گلاس خیلی براق و زیباست و اگر رنگ سفید آن انتخاب شود، آشپزخانه را بزگ‌تر نشان می‌دهد. ار طرفی قیمت این نوع روکش نسبت به انواع دیگر روکش‌های براق مناسب است و بیشتر مشتری‌های کابینت ایروکو آن را انتخاب می‌کنند.

blog post

طراحی و اجرای کابینت سبک هايگلاس و مدرن

blog post

طراحی و اجرای کابینت سبک هايگلاس و مدرن

کابینت های گلاس سفید نقره‌ای انواع مشابه هم دارد

هنگامی که در بازار برای خرید کابینت های گلاس سفید نقره‌ای می‌گردید، ممکن است برخی فروشنده‌ها، روکش‌های براق دیگری هم به شما پبشنهاد بدهند از جمله:

 • روکش ملامينه براق
 • روکش پلي گلاس يا پلي لاک
 • روکش رنگ و پوليش براق
 • روکش UV
 • روکش PVC براق

blog post

طراحی و اجرای کابینت سبک هايگلاس و مدرن

کابینت های گلاس سفید نقره‌ای کلی مزایا دارد

 1. کابینت های گلاس سفید نقره‌ای خش را کمتر نشان می‌دهد. همان طور که وقتی می‌خواهید ماشین بخرید همه اطرافیان می‌گویند رنگ سفید را انتخاب کنید؛ درباره کابینت آشپزخانه هم رنگ روشن خط و خش را کمتر نشان می‌دهد و نور باید از زاویه خاصی بتابد تا شاید خش‌‌های روی کابینت دیده شوند. اگر های گلاس تیره بخرید؛ در هر زاویه‌ای خط و خش آن راحت دیده می‌شود. 
 2. کابینت های گلاس سفید نقره‌ای تمیزتر به نظر می‌رسد. در هر آشپزخانه‌ای روی کابینت را که با دقت نگاه کنی، پر از لکه و جای دست است. در میان انواع جنس و رنگ کابینت‌های براق، کابینت های گلاس سفید نقره‌ای کمتر لکه‌ را نشان می‌دهد. مگر این‌که یک شخص فضولی با ذره‌بین بخواهد کابینت شما را وارسی کند و از شما ایراد بگیرد.
 3. کابینت های گلاس سفید نقره‌ای خانه را بزرگ‌تر می‌کند. تعارف که نداریم؛ خانه‌های امروزی خیلی کوچک هستنند و اگر کابینت های گلاس سفید نقره‌ای بخرید، ضمن این‌که خانه بزرگ‌تر به نظر می‌رسد، انعکاس نور هم در سطح کابینت، نمای خانه و آشپز خانه را زیبا‌تر می‌کند. این در حالی است که کابینت تیره یا استفاده از تزئینات طلایی به جای نقره‌ای برای خانه‌های بزرگ‌تر توصیه می‌شود تا فضا پرتر به نظر برسد و از طرفی رنگ‌های تند و تزئینات طلایی نمای خانه را بیشتر کلاسیک می‌کنند تا مدرن.
 4. کابینت های گلاس سفید نقره‌ای آشپزخانه را روشن می‌کند. بازتاب نور بر سطح کابینت های گلاس سفید نقره‌ای باعث می‌شود، آشپزخانه روشن‌تر از حالت معمول به نظر برسد و روحیه افراد خانه با دیدن این فضای روشن بهبود می‌یابد.
 5. کابینت های گلاس سفید نقره‌ای خانه را لاکچری می‌کند. به دلیل یک دست بودن نمای کابینت های گلس سفید، آشپزخانه  مرتب، مدرن و لاکچری به نظر می‌رسد و کافی است چند وسیله برقی لوکس هم در آشپزخانه جلوی دید بگذارید تا خانه‌تان شبیه منزل افراد مدرن و موفق به نظر برسد؛ انگار همه چیز خانه برقی است و یک زندگی رباتیک امروزی دارید.
 6. یک دستمال میکروفایبر برای تمیزی کافی است. سطح کابینت های گلاس سفید نقره‌ای کاملا صیقلی است و لک‌ها به راحتی از آن پاک می‌شود؛ تنها کافی است یک دستمال میکروفایبر بخرید تا هرچه چربی و کثیفی روی آن هست را پاک کنید.
 7. مقاومت بالاتر در برابر رطوبت نسبت به MDF: کابینت های گلاس سفید نقره‌ای مقاومت بالایی نسبت به رطوبت دارند و در برابر آب متورم نمی‌شوند.

ما هم کابینت های گلاس سفید نقره‌ای بخریم؟

همان‌طور که در بالا اشاره شد، بیشتر خریداران به دنبال کابینت های‌ گلاس سفید نقره‌ای هستند اما در بازار انواع رنگ‌ها و طرح‌های دیگر هم موجود است و می‌توانید درباره آنها هم تحقیق کنید اما در صورتی‌که مرحله اولیه انتخاب کابینت های گلاس سفید نقره‌ای را گذرانده‌اید برای رفتن به مرحله بعدی انتخاب موارد زیر را در نظر بگیرید.

blog post

طراحی و اجرای کابینت سبک هايگلاس و مدرن

blog post

طراحی و اجرای کابینت سبک هايگلاس و مدرن

معایب کابینت های گلاس سفید نقره‌ای

 1. لک می‌گیرد. چه بخواهید چه نخواهید کابینت های گلاس سفید نقره‌‌ای لک می‌گیرد؛ بنابراین اگر از لک بیزارید بهتر است این نوع کابینت را انتخاب نکنید.
 2. توهم تغییر رنگ: به دلیل براق بودن سطح کابینت های گلااس سفید نقره‌ای ممکن است رنگ سایر لوازم، دیوارها و سقف بر سطح کابینت منعکس شود و در هر ساعت روز حس کنید رنگ کابینت‌تان عوض شده است. این خاصیت برای بعضی مردم ناخوشایند است و قبل از خرید باید به آن توجه کنند.
 3. مقاومت نسبت به رطوبت عمری نیست: ورق های گلاس قرار نیست ضد آب باشد. اگر از آن دسته افراد وسواسی هستید که هراز گاهی آشپزخانه و کابینت‌ها را با شلنگ می‌شویید باید بگوییم که تنها روکش های گلاس به آب مقاوم است و اگر این روکش آسیب ببیند، بقیه کابینت نسبت به آب واکنش می‌دهد و آسیب می‌بیند.
 4. ورق های گلاس لبه تیز دارد: سمباده زنی و نرم کردن گوشه های ورق های گلاس  تقریبا غیر ممکن است و کابینت‌ساز باید آنها را نوارهای مخصوص بپوشاند.
 5. ورق های  گلاس یک طرفه است: این مشکل از آن جهت مهم است که کابینت‌ های گلاس سفید نقره‌‌ای از دو طرف دید دارد و کابینت‌ساز باید از دو ورق های گلاس استفاده کند در نتیجه ضخامت کابینت افزایش می‌یابد. در کابینت ایروکو می‌توانید با طراح درباره این موضوع مشورت کنید.

 

blog post

طراحی و اجرای کابینت سبک هايگلاس و مدرن

blog post

طراحی و اجرای کابینت سبک هايگلاس و مدرن

blog post

طراحی و اجرای کابینت سبک هايگلاس و مدرن

تشخیص مرغوبیت کابینت های گلاس سفید نقره‌ای 

به کارگاه کابینت‌سازی مورد نظرتان بروید و تکه‌ای از ورق کابینت های گلاس سفید نقره‌ای را بردارید مقابل نور لامپ بگيريد. اگر ورق های گلاس مرغوب است، نباید تصویر لامپ در آن، خیلی مواج باشد.البته دیگر وسواس به خرج ندهید. زیرا به هر حال هر ورق های گلاس کمی موج دارد. اگر برای‌تان صیقلی بودن روکش خیلی مهم است باید سراغ روکش پلی‌گلاس بروید که قیمت بالاتری دارد.

blog post

طراحی و اجرای کابینت سبک هايگلاس و مدرن

بهترین برند کابینت های گلاس سفید نقره‌ای

 • کشورهای سازنده های گلاس: بهترین نوع  کابینت های گلاس سفید نقره‌ای انواعی است که در کشورهای آلمان، ایتالیا، اتریش و اسپانیا ساخته می‌شوند. اما در بازار ایران بیشتر ورق‌ های گلاس ترک وجود دارد. البته شما به عنوان خریدار باید به بودجه‌تان نگاه کنید، سپس انتخاب موردنظرتان را انجام دهید.
 • تفاوت های گلاس ساخت هر کشور: این‌که کدام کشور ورق‌هیا های گلاس بهتری تولیدمی‌کنند به سطح ورق های گلاس بستگی دارد؛ هر چه تولید کننده بتوانند روکش را بهتر پرس کند، موج سطح کابینت های گلاس کمتر می‌شود. با این حال اگر سطح کاملا صاف مدنظرتان است باید از انواع پلی گلاس تهیه کنید؛ زیرا داشتن اندکی موج در کابینت های گلاس سفید نقره‌ای عادی است.

blog post

طراحی و اجرای کابینت سبک هايگلاس و مدرن

 قیمت کابینت های گلاس سفید نقره‌ای

برای خرید کابینت های گلاس سفید نقره‌ای باید از حدود متری 1 میلیون به بالا بودجه در نظر بگیرید مثلا در کابینت ایروکو نرخ هر نوع کابینت به این ترتیب است:

 • کابینت مات: 900 هزار تومان
 • های گلاس ایرانی: 1 میلیون و 200 هزار تومان
 • مارک یلدیز: 1 میلیون و 400 هزار تومان
 • AGT: یک میلیون و 600 هزار تومان
 • ممبران:  1 میلیون و 800 هزار تومان
 • روکش چوب: 3 میلیون و 500 هزار تومان
 • چوب: 6 میلیون تومان

blog post

طراحی و اجرای کابینت سبک هايگلاس و مدرن

blog post

طراحی و اجرای کابینت سبک هايگلاس و مدرن

تصحیح اشتباهات عامی درباره کابینت های گلاس سفید نقره‌ای

تلفظ صحیح کابینت های گلاس سفید نقره‌ای

عده‌ای اصرار دارند که با لهجه اصیل امریکن یا بریتیش بگویند کابینت های گلس؛ در صورتی‌که این اصطلاح به غلط رایج شده و این کابینت‌های محبوب به دلیل براق بودن‌شان در دیار خارج، نام high gloss را به خود گرفته‌اند. بنابراین اگر خواستید در کابینت‌سازی مظورتان را بیان کنید به فروشنده یا طراح بگویید مثلا، کابینت های گلاس سفید نقره‌ای می‌خواهید.

MDF ربطی به کابینت های‌ گلاس سفید نقره‌ای ندارد

بعضی‌ها تصور می‌کنند که اگر کابینت های گلاس سفید نقره‌ای بخرند؛ از آن‌هایی که کابینت آشپزخانه‌شان MDF است، خیلی به‌روزتراند. به این دسته افراد باید بگوییم که بدنه اکثر کابینت‌های مدرن امروزی از جنس  MDF است اما روکش آنها می‌تواند انواع مختلفی داشته باشد که یکی از آنها های گلاس است. مثل این است که پوست موز را با گوشت آن مقایسه کنید. پس اگر دوست دارید یک تغییر اساسی در آشپزخانه‌تان دهید و کابینت های گلاس سفید نقره‌ای دوست دارید، می‌توانید بیشتر روی روکش کابینت وقت و هزینه بگذراید.

blog post

طراحی و اجرای کابینت سبک هايگلاس و مدرن

blog post

طراحی و اجرای کابینت سبک هايگلاس و مدرن

blog post

طراحی و اجرای کابینت سبک هايگلاس و مدرن

یک سوال جواب درباره کابینت های گلاس سفید نقره‌ای

حالا که فهمیدیم چرا مردم این‌قدر به دنبال کابینت های گلاس سفید نقره‌ای هستند؛ می‌خواهیم نظر و سلیقه شما را بدانیم. فکر می‌کنید این‌قدر پیروی کردن از مد خوب است؟ شما دوست دارید آشپزخانه‌تان مطابق مد روز باشد؟ یا دل‌تان می‌خواهد یک آشپزخانه منحصر به فرد داشته باشید؟ اگر از من که شیفته آشپزی هستم، بپرسید؛ می‌گویم آشپزخانه مثل امضای کدبانو است و دوست دارم در آشپزخانه‌ام کلی رنگ هیجان‌‌انگیز، تند و آتشین استفاده شود؛ البته خیلی‌ها با من مخالف‌اند و می‌گویند یک آشپزخانه مدرن با کابینت های گلاس سفید نقره‌ای نشانه نظم و ترتیب خانه یک کدبانوی امروزی و همه‌چیز تمام است. شما چه می‌گویید؟

 

این مطالب هم درباره کابینت مدرن و های گلاس در چیدانه منتشر شده است اگر بخوانیدشان کلی اطلاعات دستتان می آید:

 

راهنمای خرید:

 

مدل کابینت:

رنگ کابینت:

لوازم جانبی کابینت:

دیوایدرهای کابینت:

نگهداری از کابینت:


 


 
یاسمین ثریا
نویسنده: یاسمین ثریا

نویسنده چیدانه-ژورنالیست(نویسنده آزاد)-کارشناس ارشد صنایع غذایی(فعالیت آزاد)-هنرجوی طراحی داخلی و دکوراسیون

more_horiz
مطالب پیشنهادی
طراحی و ساخت کابینت آشپزخانه، در 5 مرحله + ویدیو

طراحی و ساخت کابینت آشپزخانه، در 5 مرحله + ویدیو

 کابینت آشپزخانه مدرن 2020، شیک ترین رنگ و مدل + ویدیو

کابینت آشپزخانه مدرن 2020، شیک ترین رنگ و مدل + ویدیو

مدل کابینت ایرانی جدید، کلاسیک مد شده یا مدرن؟

مدل کابینت ایرانی جدید، کلاسیک مد شده یا مدرن؟

کسب و کارها پیشنهادی
پامیکس certificate
پامیکس

پامیکس

نیلپر (مارسی) certificate
نیلپر (مارسی)

نیلپر (مارسی)

کاغذ دیواری راش آلمان certificate
کاغذ دیواری راش آلمان

کاغذ دیواری راش آلمان

نظرات (0)

برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 تا 17 پاسخگوی شما هستیم 021-23051173 support_agent