Chidaneh.com placeholder image

دکوراسیون اتاق خواب هنری، مانا این دختر جوان همه کار را خودش کرده!

به قلم: تحریریه چیدانه

دکوراسیون اتاق بزرگسال جوانی که به تنهایی در آن زندگی می کند، کاملا به روحیات و خواسته هایش بر می گردد. با وجود آنکه او در خانه پدری سکنی است، ولی این منطقه اختصاصی می تواند به گونه ای طراحی شود که حتی با دیگر فضاهای منزل کاملا فرق داشته و به سبک دیگری انتخاب شده باشد. یک جوان می تواند رنگ، سبک و حتی دیزاین خود را به طور کامل در اتاقش اجرا کند و بدون نگرانی از اذیت شدن فرد دیگر، به خواسته خود برسد. در این مطلب از تور خانه گردی چیدانه و از انواع تور تک فضا قرار است دکوراسیون اتاق خواب هنری بانوی ایرانی، مانا را معرفی کنیم که برای تغییر دکوراسیون اتاق خواب خودش همه وظایف را بر عهده گرفته است.

دکوراسیون اتاق خواب هنری

مبلمان اداری ارگو

اتاق خواب مانا در یک نگاه

  • شغل فرد استفاده کننده از فضا: شغل آزاد، تدریس، عکاسی تبلیغاتی
  • متراژ فضا: ۱۲ متر مربع
  • سال ساخت: ۲۰ سال پیش، پدر مادرم خانه را خودشان ساخته اند.
  • طبقه همکف
  • ملک شخصی
  • سبک دکوراسیون: تلفیقی
  • رنگ های غالب: رنگ های متنوع از تنالیته رنگ های تیره تا روشن
  • طراح: مانا
  • مدت زمان طراحی داخلی اتاق خواب: حدود دو سال

خلاقیت در تزیین اتاق خواب

دکوراسیون اتاق خواب خود را در چند کلمه توصیف کنید.

بهار، تابستان، پاییز، زمستان
(هر قسمت برای من نمادِ یک فصل از سال است.)

دلیل انتخاب این اتاق برای شما چیست؟

این اتاق دور از بقیه فضای خانه است. در انتهای یک راهرو واقع شده، بسیار دنج و ساکت است و روبروی پنجره اش به داخل حیاط، یک درخت انجیر بزرگ وجود دارد. خلاصه منظره خوبی هم به داخل حیاط دارد. به نظر من حس این اتاق خواب از دو اتاق دیگر خانه بهتر است و به همین خاطر این اتاق خواب را برای خودم انتخاب کردم. اتاق خواب من بازسازی نشده است.

دکوراسیون اتاق خواب دخترانه

داستان دکوراسیون اتاق خواب خود را تعریف کنید.

من عاشق رنگ ها هستم و خانه هایی که در و دیوار به رنگ های سرد و یکنواخت دارد را دوست ندارم. رنگ قبلی دیوار اتاق من هم به رنگ نخودی بود و چیدمان یکنواخت و معمولی داشت که دیگر از آن خسته شده بودم .تا اینکه بالاخره تصمیم گرفتم دکوراسیون اتاق خواب را تغییر بدهم. تصمیم سختی بود چون مادرم ابتدا مخالفت زیادی کرد، ولی من به او قول دادم همه کارها را خودم انجام بدهم و کسی را در دردسر و زحمت نیندازم. سپس خودم شروع کردم به رنگ آمیزی دیوارها و رفته رفته خرید و جمع آوری لوازمی که در ذهن فکر می کردم مناسب است و از قبل تجسمشان کرده بودم را انجام دادم. و بعد از حدود یک سال و نیم اتاقم به صورتی در آمد که شما می بینید.

مطلب پیشنهادی: چیدمان اتاق خواب،14 قدم تغییر دکور

دکوراسیون اتاق خواب ایرانی

چرا این رنگ و سبک را برای چیدمان انتخاب کرده اید؟

انتخاب رنگ ها کاملا تصادفی بود. البته مدتی به چیزی که می خواستم، فکر می کردم و تصاویری را در ذهن می آوردم و بعد در واقعیت همان رنگ و و چیدمان را به کار می بردم. قدرت تجسم اهمیت زیادی دارد، یعنی شما ابتدا باید کاملا به چیزی که می خواهید فکر و بعد آن را اجرا کنید.

من به انرژی مثبت کاملا اعتقاد دارم و پیرو این قانون زندگی می کنم. هر چیزی که درمورد دکوراسیون اتاق خواب تصور می کردم، در واقعیت هم به دست می آوردم.

مطلب پیشنهادی: انرژی هایی که رنگ ها به دکوراسیون داخلی می بخشند!

برای انتخاب دکوراسیون اتاق خواب سبک خاصی مدنظر نبود، بلکه چند سبک کلاسیک و مدرن را به صورت تلفیقی استفاده کردم. هر سمت دکوراسیون یک رنگ به کار برده شده که از تنالیته رنگ های تیره تا روشن متفاوت هستند.

نورپردازی اتاق خواب

به نظر خودتان کدام ویژگی اتاق شما حس خانه بودن به شما می دهد؟

به نظر من همین که آن گونه ای که دلم می خواست، اتاق را ساختم، باعث می شود حس خوبی به من منتقل شود. شاید بسیاری از افراد بتوانند دیزاین منزل و یا اتاق خواب خود را به دست طراحان حرفه ای بدهند، اما من هیچ وقت این کار را نمی کنم. وقتی شما ذره ذره چیدمان منزلتان را خودتان به دست بگیرید، اگرچه از نظر دیگران چندان زیبا و خوب هم نباشد اما همان احساس رضایت و آرامشی که به شما می دهد، کافی است.

مطلب پیشنهادی: 10 وسیله که باید از دکوراسیون اتاق خواب حذف شوند!

داشتن چه فضا یا وسیله ای در خانه تان اهمیت زیادی داشت؟

همه فضاها و لوازم برایم مهم بودند، اهمیت بعضی وسیله ها به قدری زیاد بود که مدت ها صبر می کردم تا آنها را پیدا کنم و بعد دکوراسیون اتاق خواب را پیش ببرم. حتی برای دو عدد بشقاب دیوارکوب کوچک یک تا دو هفته صبر کردم تا طرح مورد نظرم پیدا شود. هر چیزی برای من اهمیت دارد، هر چقدر هم که کوچک باشد.

تزیین دیوار اتاق خواب

بزرگترین چالش یا دردسر در زمان طراحی داخلی اتاق شما چه بوده است؟

بزرگترین چالش گران شدن مصالح و وسایل بود، میز و صندلی که من به قیمت ۳۰۰ هزار تومان می توانستم بخرم، قیمتش ۳ برابر شد و این روند برای بسیاری از وسایل دیگر نیز اتفاق افتاد. وسایل بسیاری وجود داشت که می خواستم بخرم ولی به دلیل گران شدن، منصرف شدم.

شاید در فکرم نکات و ایده های دیگری هم باشد ولی نمی توان آنها را اجرا کرد، چون هزینه اش را فعلا نمی توانم تامین کنم و تا همین جا هم هزینه زیادی متحمل شده ام. این بزرگترین و بدترین دردسری بود که پیش آمد.

ریسه نوری

برای آنکه با مشکل کمبود فضا کنار بیایید، از چه روشی استفاده کرده اید؟

وسایلی که انتخاب کردم چندان بزرگ و دست و پاگیر نیستند. علاوه بر آن دو سمت اتاق را با رنگ روشن کار کردم تا از نظر بصری اتاق را بزرگتر نشان دهد، مشکل چندانی با کمبود فضا نداشتم .

هزینه دقیق دکوراسیون اتاق خواب را نمی دانم. بسیاری از وسایل از قبل موجود بود و تعدادی را هم چون بلاگر هستم از برندها و پیج های مختلف برایم فرستادند که داخل اتاق خواب استفاده کنم. تعدادی را هم خودم تهیه کردم. رنگ آمیزی دیوارها را هم خودم انجام دادم. به همین دلیل عدد دقیقی بابت هزینه نمی توانم بگویم.

مطلب پیشنهادی: رنگ اتاق خواب دخترانه، محبوب ترین رنگ ها برای تمام سنین

معمولا برای خرید وسایل چه فروشگاه، بازار یا محلی را انتخاب می کنید؟

همیشه برای خرید در فضای اینترنت می گردم و قیمت ها و طرح ها را می بینم، اگر چیزی مد نظرم بود می خرم، اگر نه به بازار می روم و حضوری مغازه ها را می گردم. ولی کمتر پیش آمده که وسیله جدیدی بخرم چون چندان وقتِ گشتن و به بازار رفتن را ندارم و به نظرم زمان زیادی لازم دارد. در عوض خرید اینترنتی کار را ساعت ها جلو می اندازد.

رنگ دیوار اتاق خواب

وسیله یا فضای مورد علاقه تان در خانه چیست؟

همه فضاها را به یک اندازه دوست دارم. عاشق وسایل چوبی هستم و به همین خاطر میز و صندلی چوبی ام بین وسایلم محبوب تر است. من هر چهار گوشه این اتاق را دوست دارم، هر کدام حس و حال مخصوص به خودش را دارد و انتخاب یک فضا برایم سخت است.

آخرین وسیله ای که برای اتاق خواب خریده اید، چیست و آن را از کجا تهیه کردید؟

آخرین وسیله برای قسمت کمد دیواری ام بود. منتظر دو عدد بشقاب دیوارکوب و یک بافت بوهمی بودم. فکر می کنم این دو آخرین وسایلی بودند که به اتاق اضافه شدند.

کدام تغییر دکوراسیون خود را بیشتر دوست دارید؟

همه را دوست دارم اما به نظرم قسمت کمد دیواری چون تغییر بیشتری داشت و زحمت زیادی برایش کشیدم، کمی برایم دوست داشتنی تر است. زمان تکمیل اتاق خواب حدود یک تا دو سال بود چون هر قسمت را با فاصله از هم چیدمان کردم.

اتاق خواب مدرن

اگر قرار باشد، وسیله یا چیدمانی را در اتاق خواب تغییر دهید، چه چیزی را انتخاب می کنید؟

اگر وقت داشته باشم بخشی از دکوراسیون را تغییر بدهم، احتمالا فضای بیرون اتاق خواب (منظورم داخل حیاط فضای پنجره اتاقم است) را رنگ کنم و گلدان آویز برایش بخرم.

با تجربه هایی که به دست آورده اید، توصیه شما به مخاطبان چیست؟

محل زندگی شما به دلیل آنکه بیشتر وقتتان را در آنجا می گذرانید، اهمیت بسیاری دارد و می تواند برای شما محیط امن و آرامش بخشی باشد.

اگر در مکانی که زندگی می کنید، حالتان خوب نیست، حتما دست به کار شوید و به گونه ای درستش کنید که دلتان می خواهد. کافی است چشم های خود را ببندید، طرح و دکوراسیون مورد نظرتان را تجسم کنید و دست به کار شوید، وسواس به خرج ندهید و پیرو قلبتان باشید.

تصاویر دکوراسیون اتاق خواب هنری، توسط صاحب اتاق خواب تهیه شده است. شما هم می توانید عکس اتاق خواب جوان خود را از طریق تلگرام و واتس اپ 09388547140 ارسال کنید.

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه