visibility 5486 today 1398/8/8

مبلمان منزل چوبی، طبیعتی کوچک در قلب خانه شما

در زندگی آپارتمانی و شلوغ این روزها، یکی از اتفاقاتی که می‌تواند محیط خانه را از پژمردگی دربیاورد و روح آن را سرحال و سرزنده کند استفاده از عناصر طبیعی در اقلام و لوازم خانه است. در همین راستا مبلمان منزل چوبی از بهترین انتخاب‌هاست که علاوه بر جذابیت و خوش‌انرژی بودن چوب در منزل، دوام و کیفیت مبلمان شما را تضمین خواهد کرد. در خرید مبلمان چوبی شرط اول خود را بر روی کیفیت چوب بگذارید، اگر از چوب مرغوب در مبلمان استفاده نشده باشد مجبور می‌شوید پس از مدت کوتاهی آن را تعویض کنید و هزینه مجددی را بپردازید.

blog post

مبل راک

بنابراین عاقلانه‌تر این است که برای خرید خود به برندی مورداعتماد و خوش‌سابقه مراجعه کنیم. گروه مبلمان نقشینه با استفاده از بادوام‌ترین و بهترین چوب‌های جنگلی کیفیت خرید شما را تضمین می‌کنند.

blog post

مبل مدرن چوبی ساده

blog post

مبل مدرن چوبی ساده

انواع چوب در مبلمان منزل چوبی

کیفیت و ماندگاری یک مبل چوبی را نوع چوب آن مشخص می‌کند. اصولا از چوب‌های زیر در ساخت مبلمان استفاده می‌شود:

 • چوب راش
 • چوب روسی
 • چوب توسکا
 • چوب افرا
 • چوب چنار
 • چوب آبنوس
 • چوب بلوط

blog post

مبل تکی بارتوس

بنابراین قبل از خرید مبلمان به نوع چوب، ظاهر و رنگ آن، بوی چوب و میزان مقاومت و مرغوبیت جنس چوب مبلتان توجه ویژه‌ای داشته باشید. دقت کنید که در استفاده از لوازم چوبی همواره تضادها را رعایت کنید! اگر نور محیط شما کم است و اتاق پذیرایی نسبتا تاریکی دارید از مبلمان با چوب روشن استفاده کنید و اگر محیط شما روشن و پرنور است چوب تیره فضای شما را باشکوه و جذاب خواهد کرد. رنگ روکش مبل نیز فاکتوری تعیین‌کننده است، اگر چوب مبلتان تیره است پارچه آن را روشن انتخاب کنید و برعکس، بنابراین هنر رعایت تضادها خیلی‌جاها در چیدمان دکوراسیون به کمک شما خواهد آمد.

blog post

مبلمان مدرن راحتی صورتی سفید

نگهداری از مبلمان منزل چوبی

فقط خرید کردن و به خانه آوردن مبلمان مهم نیست، محافظت از آن و تمیز نگه داشتن مبل بسیار مهم است تا این اکسسوری مهم خانه سالهای سال برای شما کار کند و فرسوده نشود. در این قسمت چند نکته در رابطه با نحوه مراقبت از مبلمان منزل چوبی را برای شما مطرح می‌کنیم:

blog post

مبلمان راحتی چوبی؛ شیک و خاص

مراقب رنگ مبلمان چوبی باشید

اگر این نکات را رعایت نکنید ممکن است پس از مدت کوتاهی لکه‌هایی بزرگ بر روی مبلمان چوبی منزلتان ظاهر شود و شکلی نازیبا و زننده ایجاد کند.

 • از قرار دادن اشیای تیز و برّنده بر روی مبلمان دوری کنید، اگر مبل منزل چوبی شما خط و خش ببیند به سختی ترمیم می‌شود.
 • لیوان چای و اشیای داغ را بر روی چوب مبل نگذارید، با این کار باعث می‌شوید رنگ روی کار مبل ذوب شود.
 • وسایل خیس بر روی چوب لکه‌های سفیدرنگ سمجی ایجاد می‌کنند که پاک کردن آن‌ها بسیار دشوار است.
 • اگر روی مبل لکه‌ای مشاهده کردید هرگز آن را با اجسام زبر نسابید، در این صورت بافت چوب از بین می‌رود.
 • اگر در سطح چوب مبلمان آلودگی مشاهده کردید آن را با واکس مخصوص تمیز کنید، استفاده از آب برای شستشوی چوب هرگز روش مناسبی نیست!

blog post

جدیدترین مدل‌های مبلمان فانتزی رنگی

blog post

مبلمان راحتی چوبی؛ شیک و خاص

حواستان به موریانه‌ها و حشرات چوب‌خوار باشد!

یکی از معضلات صاحبان مبلمان چوبی این است که هرازچندگاهی زیر مبل خرده چوب مشاهده می‌کنند و اضطراب وجود حشرات و موریانه‌ها در لابلای شیارهای چوب آن‌ها را آزار می‌دهد. در این صورت چاره چیست؟ دو راه بیشتر ندارید! یا مبلمان خود را عوض کنید و یا از محلول‌های مخصوص استفاده کنید. دقت کنید که این محلول‌ها برای حشرات بالغ به‌کار می‌روند و تخم آن‌ها را از بین نمی‌برند، پس به صورت دوره‌ای و متناوب این محلول‌ها را برای تمیزکاری مبلمان چوبی خود مصرف کنید.

مبلمان منزل چوبی شما باد کرده است؟

فکر می‌کنید چه چیزی باعث می‌شود روکش چوب بالا بیاید و مبلمان باد کند؟ بله! آب و رطوبت! خیس کردن چوب باعث می‌شود این آب به سطوح زیرین بافت چوب نفوذ کرده و باعث ورم و تبله کردن آن شود. بنابراین خوب حواستان را جمع کنید که اشیای خیس و نمدار را بر روی چوب مبلمان قرار ندهید. کمترین ضرری که رطوبت به چوب می‌رساند ایجاد لکه‌های بزرگ و سرسخت روی آن است.

blog post

مبلمان راحتی چوبی؛ شیک و خاص

مواظب باشید مبلتان ترک نخورد!

اگر دما و رطوبت محیط خانه شما طوری است که مدام در حال تغییر و سرد و گرم شدن باشد، چوب مبلتان دائما منبسط و منقبض شود و این باعث ایجاد ترک‌خوردگی در آن می‌شود. پس دما و درجه رطوبت محیط را پایدار نگه دارید و مبلمان را از تابش مستقیم نور آفتاب دور کنید. از ترک‌های ریز مبلتان به سادگی نگذرید، آن ترک‌ها بزرگ و بزرگ‌تر می‌شوند و به یکباره مبلمان شما را از دور خارج می‌کنند!

blog post

جدیدترین مدل‌های مبلمان فانتزی رنگی

دفرمه شدن تشک مبلمان منزل چوبی

بهتر است اگر همواره در یک سمت مبل لم می‌دهید در جهت تکیه دادن خود تجدید نظر کنید! استفاده نامتعادل از بخش مخصوصی از مبلمان باعث فشردگی موضعی و غیربالانس بودن ظاهری مبلمان چوبی شما می‌شود. هرچقدر هم مدل مبلمان شما زیبا و شکیل باشد، یک تشک نافرم می‌تواند این جذابیت ظاهری را کاملا خنثی کند.

مرتبا مبلتان را نظافت کنید!

سعی کنید گردگیری مبلمان را در برنامه کارهای خانه خود قرار بدهید. سرکشی به وضعیت مبلمان می‌تواند در نگهداری صحیح از آن بسیار موثر باشد.

blog post

جدیدترین مدل‌های مبلمان فانتزی رنگی

blog post

جدیدترین مدل‌های مبلمان فانتزی رنگی

blog post

جدیدترین مدل‌های مبلمان فانتزی رنگی

سخن پایانی

مبلمان منزل چوبی حرارت خاصی به قالب کلی خانه می‌بخشد و ظاهر بصری دکوراسیون را دلچسب و چشم‌نواز می‌کند. مبلمان چوبی به راحتی با دیگر عناصر منزل ست می‌شود و هارمونی گرم و جذابی ایجاد خواهد کرد. با انتخاب مبلمان چوبی به مهمانان خود نشان بدهید که اهمیت زیادی برای جزئیات دکور منزل خود قائل هستید و گرمای اتمسفر خانه و تداعی حس و حال طبیعت در قلب آن برایتان مهم است. مبلمان نقشینه با ارائه خوش‌طرح‌ترین و بادوام‌ترین مدل‌های مبلمان چوبی رضایت مشتریان را جلب کرده و به همه نوع سلیقه‌ای احترام می‌گذارد. می‌توانید انواع تولیدات این شرکت را در صفحه پروفایل گروه مبلمان نقشینه مشاهده کنید.

اگر به این مقاله علاقمند بودید مطالب پیشنهادی زیر را از دست ندهید:

نویسنده: مهشید بختیاری

آلاله جعفری فرد
نویسنده: آلاله جعفری فرد

ادمین پیج چیدانه TV علاقه مند به دکوراسیون داخلی اجرای رپورتاژهای ویدویی در چیدانه

more_horiz
مطالب پیشنهادی
مبلمان منزل چوبی، طبیعتی کوچک در قلب خانه شما

مبلمان منزل چوبی، طبیعتی کوچک در قلب خانه شما

راهنمای خرید مبل راحتی چوبی، چطور برای منزلم انتخاب کنم؟

راهنمای خرید مبل راحتی چوبی، چطور برای منزلم انتخاب کنم؟

بوفه و کنسول چوبی را در کجا قرار دهیم؟

بوفه و کنسول چوبی را در کجا قرار دهیم؟

کسب و کارها پیشنهادی
چیرو چوب certificate
چیرو چوب

چیرو چوب

جکوزی ایران certificate
جکوزی ایران

جکوزی ایران

مبلمان مدرن و سازه های فلزی متال تهران certificate
مبلمان مدرن و سازه های فلزی متال تهران

مبلمان مدرن و سازه های فلزی متال تهران

نظرات (0)

برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 تا 17 پاسخگوی شما هستیم 021-23051173 support_agent