• چیدانه
 • / بلاگ
 • / طوسی
 • / دیزاین تراس و بالکن، طراحی تراس لوکس و مدرن اینبار در درکه!
 • چیدانه
 • / بلاگ
 • / طوسی
 • / دیزاین تراس و بالکن، طراحی تراس لوکس و مدرن اینبار در درکه!
تبلیغات
ساقدوش F نیلپر F
نوین ساختمان

نمونه کار از شرکت : نوین ساختمان

امتیاز: 0.7 0 نظر | ثبت نظر

13 آبان 1398

آیا در جستجوی عکسهای طراحی تراس هستید و دلتان می‌خواهد که تصاویر الهام‌بخشی از دیزاین تراس و بالکن ببینید؟ پس بدون شک خواندن این مقاله برایتان بسیار مفید خواهد بود. زیرا در این مقاله از چیدانه می‌خواهیم تا یک تراس بسیار زیبا و مدرن که توسط گروه مهندسین نوین ساختمان طراحی و اجرا شده را بررسی کنیم. این گروه با تجربه در ادامه به ما از ایده طراحی تراس، اصول طراحی تراس و نحوه‌ی اجرای آن در این پروژه می‌گویند.

آنچه در ادامه خواهید خواند:

 • لطفا به ما بگویید که دیزاین تراس و بالکن برای این پروژه با چه هدفی کلید خورد؟
 • آیا برای اجرا و دیزاین تراس و بالکن در این واحد مسکونی با چالشی نیز روبرو شدید؟
 • لطفاً کمی درباره جزئیات طراحی و دیزاین تراس و بالکن برای این پروژه توضیح دهید
 • متریال‌های اصلی به کار رفته در دیزاین تراس و بالکن برای این پروژه چیست؟
 • مبلمان و اثاثیه دکوراسیون را بر چه اساسی انتخاب نموده‌اید؟
 • بد نیست کمی برایمان از کاربرد المان آتشدان در دیزاین تراس و بالکن بگویید؟ (خیلی جالب است)
 • سخن آخر شما با مخاطبین چیدانه چیست؟

 

مشخصات عمومی پروژه دیزاین تراس و بالکن واقع در درکه

 

به ما بگویید که این پروژه دیزاین تراس و بالکن با چه هدفی کلید خورد؟

طراحی تراس منازل و به طور کلی دیزاین تراس و بالکن امروزه بسیار پرطرفدار شده است. صاحب این واحد مسکونی واقع در درکه نیز یکی از طرفداران طراحی تراس های مدرن بود. او که می‌خواست در عین زندگی در مدرنیته، یک فضای آرام، دل‌انگیز و با چشم‌اندازی زیبا داشته باشد.

 

طراحی مدرن تراس و دیزاین تراس با گل و گیاه در واقع فضای آرام و مناسبی را برای مدیتیشن، خلوت و تنهایی، دورهمی‌های دوستانه و بسیاری دیگر از کارهای روزمره زندگی فراهم می‌کند که به ویژه در زندگی شهری امروزه بسیار لازم و ضروری است.

 

آیا برای اجرا و دیزاین تراس و بالکن پروژه با چالشی نیز روبرو شدید؟

طراحی با توجه به نیاز مشتری همواره ممکن است چالش‌هایی را به همراه داشته باشد. یکی از چالش‌های اصلی ما برای طراحی و اجرای تراس در این پروژه نیز درخواست کارفرما و تاکید او برای داشتن دید باز روبروی تراس بود. زیرا برای این منظور مجبور بودیم تا ستون وسط نگهدارنده‌ی سقف را حذف کنیم و آن را با یک دستک کششی از نوع سیم بکسل و اتصال آن به سازه‌ی اصلی ساختمان جایگزین نماییم. این کار برای طراحی سقف تراس ما را با چالش مهمی روبرو می‌کرد.

در تصویر بالا دستک کششی بکار رفته در طراحی و اجرای سقف تراس به خوبی مشخص است و می‌توانید ببینید.

 

گروه مهندسین نوین ساختمان همواره سعی دارد تا با توجه به نیاز و درخواست مشتری برای ایجاد فضایی مطلوب، و همچنین با در نظر گرفتن اصول زیبایی شناسی و کارآمدی، بهترین طراحی و با کیفیت‌ترین اجرا را تا رسیدن به محیطی متفاوت، جذاب و خوشایند فراهم آورد.

 

کمی درباره جزئیات طراحی و دیزاین تراس و بالکن پروژه توضیح دهید:

اگر بخواهیم به صورت تیتروار به مهم‌ترین عناصر کلیدی و نکات و جزئیات لحاظ شده در طراحی و دیزاین تراس آپارتمان در این پروژه اشاره کنیم، به موارد زیر می‌رسیم:

 1. ایجاد خطوط منحنی و کرو برای از بین بردن خطوط شکسته و گوشه های تیز در ساختمان
 2. پیوستگی و هارمونی در منحنی‌های باغچه ها و چوب‌ها
 3. ترکیب رنگ طوسی و قهوه‌ای

 

طراحی تراس با سنگ ریزه‌ها (طراحی کف تراس) و ترکیب آن با تایل‌های ترمو یکی دیگر از روش‌های به کار رفته در دیزاین تراس و بالکن این پروژه است که فضای تراس را در عین حفظ مدرنیته به ساختار طبیعت بسیار نزدیک نموده است.

 

یکی از پرطرفدارترین روش‌های دیزاین تراس خانه چه برای طراحی و دیزاین تراس های کوچک و چه برای دیزاین تراس بزرگ در آپارتمان‌ها، طراحی تراس های سبز می‌باشد. ما نیز در این پروژه سعی نمودیم تا با طراحی دیوار تراس (طراحی دیوار سبز تراس)، از این المان زیبایی‌بخش در طراحی تراس آپارتمان استفاده کنیم.

 

می‌توانید یک بار دیگر به تصاویر بالا و جزئیات دیزاین تراس و بالکن، اجرای دیوار سبز و گلکاری‌های باغچه با دقت نگاه کنید!

 

اجرای نرده تراس به صورت شیشه‌ای و مدرن نیز یکی دیگر از جزئیات به کار رفته در دیزاین تراس و بالکن این پروژه برای رسیدن به یک طراحی تراس شیک و مدرن است. طراحی تراس منزل با نرده‌های شیشه‌ای مدرن در تصویر بالا به خوبی نشان داده شده است.

 

متریال‌های اصلی به کار رفته در دیزاین تراس و بالکن این پروژه چیست؟

به طور کلی آنچه در نگاه اول به نظر می‌رسد در واقع نوعی طراحی تراس چوبی است. زیرا متریال به کار رفته در طراحی محوطه تراس شامل بخش‌هایی از طراحی نرده تراس، طراحی کف تراس و طراحی سقف آن چوب ترمو است.

برای اجرای کف تراس از تایل‌های ۶۰ در۶۰ استفاده شده که به صورت آماده هستند و هیچ نیازی به زیرسازی و تخریب کف ندارند.

برای سقف و اجرای سایبان تراس نیز پرگولا کار شده است. نکته‌ی ویژه و چالش‌برانگیز آن نیز حذف کردن ستون وسط بود که پیش از این درباره‌ی آن صحبت کردیم.

بخش‌هایی از طراحی نرده چوبی تراس نیز که به صورت لوور در کنار باغچه‌ها کار شده، از دیگر المان‌های طراحی تراس با چوب می‌باشد که بر زیبایی کار افزوده است.

 

همانطور که قبلا اشاره کردیم بر روی باغچه بخش شرقی که در تصویر بالا نیز مشخص است، در دیواره‌ی باغچه چوب ترمو بصورت لوور اجرا شده است. در این بخش از طراحی فضای تراس، از یک نشیمن بتنی بدون پایه که به دیواره باغچه وصل شده نیز به عنوان یک المان زیبا برای طراحی تراس گاردن استفاده است.

یک بار دیگر به عکس طراحی تراس و بالکن در ضلع شرقی این پروژه که در بالا آمده نگاه کنید و به جزئیات اجرایی دقت نمایید.

 

نشیمن بتنی در کنار الوارهای چوب و هیزم‌هایی که در زیر آن قرار گرفته جلوه‌ی بصری فوق‌العاده‌ای دارد.

 

بد نیست بدانید که کل باغچه ها در طراحی ایوان و تراس این پروژه از مصالح بنایی ساخته شده‌ و به صورت کامل زهکشی و ایزوگام شده و رویه سیمانی آن‌ها با رنگ ضد آب و قابل شستشو پوشش داده شده است.

کارشناسان در گروه مهندسین نوین ساختمان می‌گویند که "ما با مشاوره حضوری رایگان شما را در شناخت و انتخاب بهترین سبک‌های معماری راهنمایی می‌کنیم و امیدواریم که با ارائه ایده‌های نو فضایی مناسب و خوشایند برای محل زندگی و کار شما فراهم آوریم".

 

مبلمان و اثاثیه دکوراسیون را بر چه اساسی انتخاب نموده‌اید؟

یک نکته‌ی بسیار مهم در طراحی تراس مبلمان آن است. این مسئله به ویژه در طراحی تراس مسکونی، طراحی تراس های کوچک و طراحی تراس بزرگ بسیار حائز اهمیت است. دیزاین تراس خانه برای این پروژه ما را بر آن داشت تا به سراغ مبلمان فضای باز مدرن برویم.

یک دست میز و صندلی چهار نفره و یک دست مبلمان راحتی فضای باز انتخاب ما برای طراحی تراس بزرگ این پروژه بود. علاوه بر راحتی و کارایی مبلمان تراس، زیبایی و ترکیب رنگ آن‌ها نیز از نکاتی بود که مورد توجه قرار گرفت. برای مبلمان این پروژه ترکیب رنگی طوسی و قهوه‌ای را انتخاب کردیم تا هماهنگی کاملی با تم رنگی فضای تراس داشته باشد.

اگر به تصویر بالا توجه کنید می‌بینید که حتی برای طراحی پنجره تراس نیز از قاب طوسی استفاده شده است.


آیا می‌دانستید که کلیه‌ی تجهیزات و مبلمان تراس این پروژه از شرکت مهندسی نوین ساختمان تهیه شده و از محصولات این شرکت است؟ این شرکت می‌گویند که "ما در طول سال‌های متمادی به منظور افزایش سطح کیفی کار، با واردات محصولات و مبلمان محوطه و فضای سبز در صدد ارائه خدمات بهتر و مناسب‌تر بر آمده‌ایم".

پیشنهاد می‌کنیم که این مطلب از چیدانه را به هیچ عنوان از دست ندهید: چیدمان فضای باز، حال و هوای خونه رو عوض کن!

 

 

بد نیست کمی برایمان از کاربرد المان آتشدان در دیزاین تراس و بالکن بگویید؟ (خیلی جالب است)

این المان در واقع آتشدان هیزمی است که برای گرم شدن استفاده می‌شود. استفاده از یک المان گرمابخش هزیمی در طراحی تراس به سبک مدرن و همچنین قرار گرفتن آن در نزدیکی مبلمان و فضای دورهمی، می‌تواند تلفیق خوبی از مدرنیته و فضای دورهم‌نشینی سنتی باشد.

 

وجود چنین فضایی نه تنها استفاده از تراس در پاییز و زمستان را میسر می‌کند، بلکه از نظری بصری و حسی نیز بسیار قوی و تاثیرگذار است.

 

سخن آخر شما با مخاطبین چیدانه چیست؟

دیزاین تراس و بالکن و طراحی زیبای تراس یکی از دغدغده‌های بسیاری از افراد خاص‌پسند و اهل دل است. طراحی گلکاری تراس، طراحی چیدمان تراس، طراحی نمای تراس، طراحی معماری تراس، اجرای دکوراسیون تراس و به طور کلی نحوه اجرای تراس نیازمند دانش، تجربه و تخصص است. بهترین کار برای رسیدن به طراحی تراس لوکس این است که با دیدن تصاویر طراحی تراس، ذهن خودتان را نسبت مسئله‌ی طراحی و چگونگی نوآوری و خلاقیت در طراحی داخلی تراس باز کنید. از این طریق می‌توانید نیازهای خود را شناسایی و ایده‌های خود را با معماران و طراحان مجرب در میان بگذارید تا به شما در رسیدن به جدیدترین طراحی تراس زیبا و شیک کمک کنند.

 

گروه مهندسین نوین ساختمان با همکاری متخصصین رشته‌های معماری، عمران، طراحی داخلی و خارجی ساختمان، دکوراسیون داخلی و گرافیک، بیش از ده سال است که در زمینه های بازسازی، دکوراسیون داخلی، طراحی نمای ساختمان، طراحی محوطه و فضای سبز و طراحی های تراس فعالیت دارد.

 

حتما همین حالا به پروفایل گروه مهندسین نوین ساختمان در چیدانه  بروید و نمونه کارهای بیشتری را از این گروه حرفه‌ای و کاربلد ببینید>>>

 

شاید این مطالب را نیز درباره دیزاین تراس و بالکن بپسندید:

 

نویسنده: مژگان احمدی

عضو تحریریه چیدانه| یه مهندس نرم افزار که به دیجیتال مارکتینگ و سئو سایت بسیار علاقه منده. تا حالا در زمینه های برنامه نویسی، طراحی سایت و سئو، تولید محتوا و رپورتاژ آگهی فعال بودم. به جز این کار مدلسازی معماری و رندر هم انجام میدم. در حال حاضر افتخار همکاری با تحریریه چیدانه رو دارم و کارم تولید محتوای سئو شده و نوشتن رپورتاژ آگهیه.

نشان کردن
 • 8428 بازدید

 • |
 • 0 نظر

 • |
 • 13 آبان 1398

کسب و کار و شرکت های پیشنهادی
نظرات
نظری ثبت نشده است
ثبت نظر
استفاده از این خدمات کاملا رایگان است ثبت سفارش
از شنبه تا چهارشنبه ساعت ۹ تا ۱۷ پاسخگوی شما هستیم.
021-23051173