تبلیغات
ساقدوش F نیلپر F
امتیاز: 0.2 0 نظر | ثبت نظر

11 اسفند 1398

دکوراسیون خانه ییلاقی، فروزان یک کلبه جنگلی در تهران دارد + تصاویر

حس و حالی که در خانه های قدیمی و ویلایی وجود دارد، در کمتر آپارتمان امروزی دیده می شود. حضور طبیعت در خانه و منظره کوه و جنگل ارتباط مستقیمی با روحیه انسان دارد و زندگی را جاری تر و زیباتر جلوه می کند. همیشه ساختمان های بلند و مدرن نباید هوش و حواس شما را ببرند، گاهی همین خانه های زیبای قدیمی می توانند زمان را به عقب برگردانند و یادآور روزهای خوش کودکی باشند. در این مطلب از تور خانه گردی چیدانه می خواهیم دکوراسیون خانه ییلاقی فروزان فرهادى در شمال شهر تهران را معرفی کنیم که فضایی دوست داشتنی به سبک کلبه های جنگلی دارد. این مطلب را از دست ندهید.

 

خانه فروزان در یک نگاه

 • تعداد افراد ساکن: ١ نفر
 • تحصيلات: كارشناسى مهندسى معمارى و كارشناس ارشد معمارى
 • موقعیت شهر: تهران/ محله: زعفرانیه
 • متراژ فضا: 90 متر مربع فضای داخلی و 90 متر مربع بالکن
 • ٤٥ سال ساخت
 • طبقه دوم
 • ملک اجاره ای
 • تعداد اتاق خواب: دو خوابه
 • تعداد سرویس بهداشتی: یک عدد مشترک
 • سبک دکوراسیون: پست مدرن و بوهمى استايل
 • مدت زمان طراحی داخلی و تکمیل خانه: 6 سال

دکوراسیون خانه ییلاقی از کجا شروع شد

دکوراسیون خانه خود را در چند کلمه توصیف کنید.

مهمترين خصيصه خانه من اين است كه يك بالكن بسیار بزرگ رو به رو کاخ سعد آباد دارد. گاهی اوقات فراموش مى كنم در تهران هستم و این خانه برایم مثل يک كلبه جنگلى مى ماند.

دلیل انتخاب این خانه برای شما چیست؟ چه مدت برای پیدا کردنش زمان سپری شد؟

اولین دلیلی که من این خانه را اجاره کردم، جنگل روبرو و منظره درخت های کاخ سعدآباد است و می دانم که هرگز ساخت و سازی در مقابل آن انجام نمی شود. منظره این خانه برایم بسیار جذاب است. بهار، پاییز و زمستان هر کدام به یک شکل نمود پیدا می کنند. منظره کوه ها به عنوان نمادی از شهر تهران و جنگل باعث شد این خانه را انتخاب کنم. من از دیدن مناظر طبیعی لذت می برم و این یک حس دوست داشتنی برای من است.

زمان زیادی را برای پیدا کردن خانه ای در این خیابان سپری کردم. در خیابانی که من زندگى مى كنم، خانه خالى به ندرت پيدا مي شود. من هم چند سال این کوچه را گشتم تا خانه ای که مى خواستم را پيدا كردم.

اطلاعاتی در رابطه با گذشته خانه خود دارید؟

كسى كه صاحب اين خانه بوده و همچنان صاحبخانه من هم هست، در ایران زندگی نمی کند. در گذشته این زمین و زمین کناری آن برای او و برادرش به صورت خانه ویلایی ساخته شده که حتی بعد از گذشت ٤٥ سال همچنان ساختمان کاملا سالمی دارد، چون شخصى ساز بوده است.

دکوراسیون خانه ییلاقی به شکل کلبه جنگلی

داستان دکوراسیون خانه خود را تعریف کنید.

روزی که به این خانه آمدم، همه چیز مانند کلبه بود. دیوارهای سنگی و کفپوش چوبی و ویوی رو به جنگل و کوه. من سعی کردم آنچه در دکوراسیون استفاده می کنم در راستای حال و هوای همین خانه باشد. با اینکه در طراحی دست سازه های خودم سبک مینیمال را انتخاب می کنم، خانه ای که سبک بوهمی داشته باشد را دوست دارم و سعی می کنم چیدمانی را در نظر بگیرم که هر فردی به خانه وارد می شود، فضا در ذهنش ماندگار شود. سعی کردم وسایل چوبی را هماهنگ با کفپوش و فضای خانه استفاده کنم.

مطلب پیشنهادی: سبک کلبه ای: دکوراسیون خودمانی و مقرون به صرفه

من كلا عاشق گل و گياه و طبيعت هستم، از متریال و وسایل طبيعى، كف چوبى و ديوار سنگى لذت مى برم و برایم جذاب هستند. زمانی که وسیله ای را خودم بسازم و در خانه قرار دهم، از آن لذت مى برم. به نظرم مشخص است خانه ای که كم كم هويت گرفته و صميمى شده، وسایلش دست ساز هستند. با وجود آنکه دكوراسيون خانه من بسیار ساده است، دوستانم که به خانه می آیند چند روزی پیش من می مانند. به نظرم خود خانه هم انرژى بسیار خوبی دارد.

پیشنهاد چیدانه: از کجا بخریم؟ از چه کسی کمک بگیریم؟

برای خرید وسایل چوبی از اهالی فن پیشنهادی کمک بگیرید:

چرا این رنگ و سبک را برای چیدمان انتخاب کرده اید؟

من مدت ٦ سال است كه در اين خانه ساكن هستم و تغييرات دكوراسيون به مرور در آن انجام شده است. رنگ هاى غالب براى هر بخش از خانه متفاوت است. مثلا در قسمتى رنگ هاى گرم تر و در قسمت دیگر رنگ هاى سردتر استفاده شده تا بتوانم در خانه كوچكم دو حس مختلف را تجربه كنم. البته وجود گياه كه مهمترين عنصر در خانه من است، رنگ سبز را در همه قسمت های خانه منعكس مى كند.

در مطلب رنگ اتاق پذیرایی و نشیمن، 8 پیشنهاد وسوسه انگیز! آمده یکی از مهم ترین انتخاب ها در خانه، رنگ در دکوراسیون نشیمن است. طبیعتا یک رنگ مناسب می تواند در انتقال حس و حال متفاوتی به شما کمک کند. این بدان معناست که یک انتخاب یک رنگ درست حتی می تواند در انتقال حس مثبت یا منفی نیز کارساز باشد. علاوه بر این انتخاب رنگ در دکوراسیون منزل می تواند تا حدودی نیز بازتاب دهنده روحیات شما نیز به حساب رود. 

آیا برای دکوراسیون خانه روند خاصی را پیش گرفته اید؟

من کارشناسی ارشد دومم را در ایتالیا گذرانده ام. هاستلی که من اجاره کرده بودم و در آن زندگی می کردم، حس و حال دوست داشتنی داشت و سعی داشتم احساس مشابه با آن را در این خانه به وجود آوردم.

در مورد هزینه ها باید بگویم از آنجایی که بسیاری از وسایل را خودم ساخته ام، این هزینه حداقل بوده است. برای مثال از یک پارچه فروشی توانستم به عنوان خرده پارچه کوبلنی را پیدا کنم که در حال حاضر به عنوان تابلوی قاب شده در بالای شومینه وجود دارد که در کل 120 هزار تومان هزینه برداشت.

مطلب پیشنهادی: قاب عکس شیشه ای، فقط عکس ها را قاب نمی کند!

برای من بسیار مهم بود که وسایل خانه قیمت پایینی داشته باشد یا اصلا قیمتی نداشته باشد. زمانی که پروانه ها به تهران حمله کرده بودند، در محل زندگی من هم تعداد زیادی از آنها دیده می شد. گنجشک هایی که پروانه ها را می خوردند، بال های آنها را در بالکن خانه رها می کردند. من این بال ها را جمع آوری کردم و توسط آنها تابلویی ساختم که بافتی از بال های پروانه دارد و هزینه ای برایم نداشت.

پیشنهاد چیدانه: از کجا بخریم؟ از چه کسی کمک بگیریم؟

برای خرید تابلوی دیواری از اهالی فن پیشنهادی کمک بگیرید:

گیاهان آپارتمانی در دکوراسیون خانه ییلاقی

به نظر خودتان کدام ویژگی منزل شما حس خانه بودن به شما می دهد؟

مهمترین ویژگی خانه من گیاهان آپارتمانی به عنوان موجودات زنده ای هستند که آنها را آبیاری می کنم. به طور کلی من در دکوراسیون داخلی از چوب استفاده بیشتری داشته ام، چون حس زنده بودن بیشتری برایم دارد و متریالی زنده است. هرچند در دست سازه های خودم از آهن استفاده می کنم و از آن بسیار راضی هستم. من به گیاهان اهمیت زیادی می دهم.

مطلب پیشنهادی: گیاهان آپارتمانی؛ چگونه در دکوراسیون داخلی استفاده کنیم؟

داشتن چه فضا یا وسیله ای در خانه تان اهمیت زیادی داشت؟

برای من مهم بود که تا كوچكترين تابلوی خانه را هم خودم بسازم.

در مطلب خرید تابلو برای پذیرایی، چه شکلی باشه بهتره؟ گفته شد: اولین مسئله ای که در زمان خرید تابلو برای پذیرایی باید مدنظر داشته باشید سبک دکوراسیونی پذیرایی تان است. شما باید با توجه به سبک دکوراسیونی فضا به دنبال تابلوهایی متناسب با آن بروید. برای مثال اگر دکوراسیون پذیرایی شما لوکس است شما نمی توانید برای تابلو به دنبال نمونه های مدرن و یا مینیمال بروید چراکه هیچگونه تناسبی که در فضا ایجاد نمی شود هیچ، هیچ کدام از اجزای دکوراسیونی تان نیز نمی تواند خود را نشان دهد.

معمولا برای خرید وسایل چه فروشگاه، بازار یا محلی را انتخاب می کنید؟

بسیاری از وسایل و حدود 90 درصد آنها را خودم ساخته ام و این طراحی داخلی به صورت تدریجی به وجود آمده است و به همین دلیل تکمیل شدن دکوراسیون خانه ییلاقی 6 سال زمان برد چون من در کنار کارهایم وسایل لازم را هم برای خودم می ساختم.

بسیاری از وسایل خریداری شده خانه را از جمعه بازار پاساژ پروانه و با قیمت های بسیار پایین و کمتر از 100 هزار تومان خریداری کرده ام.

وسیله یا فضای مورد علاقه تان در خانه چیست؟

فضای مورد علاقه ام بالکن است که از آن بسیار لذت می برم. زمستان کرسی پهن می کنم و در تابستان هم استخر آبی راه می اندازم. من گل و گیاهانم را بسیار دوست دارم. این گیاهان حال و هوای من را خوب می کند.

پیشنهاد چیدانه: از کجا بخریم؟ از چه کسی کمک بگیریم؟

برای خرید گیاهان آپارتمانی از اهالی فن پیشنهادی کمک بگیرید:

دست سازه های فروزان در دکوراسیون خانه ییلاقی او

آخرین وسیله ای که برای خانه خریده اید، چیست؟

آخرین وسیله خانه که خودم آن را درست کرده ام، تابلوی مداد رنگی زمان کودکی ام است که برایم بسیار عزیز بود.

 

اگر قرار باشد، وسیله یا چیدمانی را در خانه تغییر دهید، چه چیزی را انتخاب می کنید؟

آنچه دوست دارم تغییر بدهم ولی به دلیل بودجه اش این کار را نمی کنم، بالکن است. دوست داشتم بالکن را به صورت پاسیو در می آوردم و آن را به ناهارخوری تبدیل می کردم که با دوستانم در آن فضا جمع می شدیم. کل پنجره های رو به منظره کاخ را هم ارسی می کردم که با محیط همخوان شود.

مطلب پیشنهادی: پنجره در طراحی داخلی، از قاب رنگی ارسی ببینیم!

با تجربه هایی که به دست آورده اید، توصیه شما به مخاطبان چیست؟

اگر فضا و دکوراسیون خانه به صورتی باشد که دوست دارید، تاثیر بسیار زیادی در حس و حال شما می گذارد.

برای مشاهده تصاویر بیشتر از دکوراسیون خانه ییلاقی، به پروفایل عکاس سر بزنید. شما هم می توانید تصاویر زیبای خانه خود را از طریق تلگرام و واتس اپ شماره 09388547140 برایمان ارسال کنید.

نویسنده: صدف حقیقت

کارشناسی ارشد طراحی محیط زیست- دانشگاه تهران معماری داخلی- پردیس هنرهای زیبا عضو تیم تحریریه چیدانه و مجله منزل

نشان کردن
 • 16003 بازدید

 • |
 • 0 نظر

 • |
 • 11 اسفند 1398

کسب و کار و شرکت های پیشنهادی
مبلمان مدرن دکورسی مبلمان مدرن دکورسی
9 نمونه کار

تلفن: 02166193573
شرکت توکا شرکت توکا
14 نمونه کار

تلفن: 02188912266
کابینت هیمان کابینت هیمان
29 نمونه کار

تلفن: 021٨٨٢٠٠١٢٨
گروه پتینه نقشینه گروه پتینه نقشینه
8 نمونه کار

تلفن: 02176244608
نظرات
نظری ثبت نشده است
ثبت نظر
استفاده از این خدمات کاملا رایگان است ثبت سفارش
از شنبه تا چهارشنبه ساعت ۹ تا ۱۷ پاسخگوی شما هستیم.
021-23051173