امتیاز: 0.6 0 نظر | ثبت نظر

3 تیر 1399

نمای سفید ویلا، اینبار در نوشهر

پروژه های برجسته: به سراغ ویلا آرش، پروژه ای مدرن و منحصر به فرد در مازندران رفته ایم که با نمای سفید خود چشم را خیره میکند. پروژه ویلا آرش، توسط آتلیه معماری کامبیز اسکندرتبار واقع در شهرکی نزدیک دریا، حوالی ونوش، نوشهر طراحی و احداث گردیده است. با این مطلب از چیدانه همراه باشید تا به گوشه و کنار پروژه سری بزنیم و به بررسی جنبه های مختلف آن بپردازیم.

مطالب بیشتر: ویلای سفید رستم، میان باغ های سرسبز تنکابن

مشخصات عمومی ویلا آرش

 • نام پروژه: ویلا آرش
 • دفتر معماری: آتلیه معماری کامبیز اسکندرتبار
 • موقعیت پروژه: مازندران،نوشهر، ونوش، شهرک آرش
 • مساحت کل بنا: 450 مترمربع
 • کارفرما: الله یار کرد
 • اجرا: اکبر کرد
 • عکس: دید استودیو

مطالب بیشتر: ویلای سفید طالقان، طراحی مدرن در دل طبیعت البرز!

ايده اصلی در طراحی

پروژه ویلا آرش با نمای سفید در زمینی سه بر با دید به دریا احداث شده است. با این حساب، احداث بنایی دو طبقه جهت رسیدن به دید مناسب به دریا و دریافت نسیم حداکثری لازم می نمود. تفکیک عرصه ها بدین صورت انجام پذیرفت که عرصه خصوصی در سمت کوچه خلوت و عرصه عمومی با تمرکز بر دید دریا و حیاط جلو قرار گرفت.

مطالب بیشتر: 10 ویلای مدرن در ایران با معماری خارق العاده!

روند و توسعه پروژه

در پروژه ی ویلا با نمای سفید آرش، به دلیل موقعیت سایت در اقلیم معتدل و مرطوب شهر های شمالی، برای ایجاد کوران هوا جهت تنفس بیشتر و دریافت نور کافی عرصه ها از هم با فضاهای ارتباطی جدا گشتند، سپس در ویلا با  نمای سفید آرش تراسی عمیق و بلند طراحی شد تا این گردش هوا به سهولت صورت گیرد و برای ساکنین لحظات خوشی را فراهم کند. بهره گیری از دو نکته کلیدی در معماری گذشته این منطقه به پروژه ویلا آرش غنای بیشتری می بخشد. ابتدا استفاده ژنو تایپ L در حجم و پلان دیگری استفاده از ارتباط عمودی (پله) اکسپوز در نما.

مطالب بیشتر: ویلایی معلق در لواسان تهران

ساختار ما که پیشینه در معماری این مناطق دارد به ما کمک کرد تا نظم بهتر و همچنین همخوانی بیشتر با سایت و زمین برقرار نماییم و همچنین در پروژه ی ویلا با نمای سفید آرش پله اکسپوز ارتباط بین حیاط پایین و حیاط سقف بالا را به خوبی برقرار کرد تا نفوذپذیری و دعوت کنندگی به حد اعلا برسد.

مطالب بیشتر: بازسازی مدرن خانه، پروژه خانه سفید نانسی

در ویلا با نمای سفید آرش، جدال بین دو فرم در راستای x و y ، تضاد معناداری به فرم خالص سفید بخشیده تا مقیاس برای مخاطب قابل درک باشد و فضا انسانی تر و همچنین گرمی و صمیمیت فضاها حفظ شود.

مطالب بیشتر: ویلای رز؛ بنایی خاص در شهرک غرب

نمای ویلا آرش

همان‌طور که که لباس فرد، معرف شخصیت وی می‌باشد، خانه نیز به مانند لباس دوم باید معرف شخصیت و مقام اجتماعی مالک خود باشد، نمای ساختمان باید به شکلی طراحی شود که علی ‌رغم حفاظت محیط داخل از بیرون، ارتباط فضای بیرون را با محیط داخل ساختمان به خوبی برقرار کند. مثلاً امکان تابش نور به داخل و یا امکان استفاده از چشم‌انداز بیرون وجود داشته باشد. لذا در ویلا با سفید آرش، با استفاده از رنگ سفید در نما و فضا های داخل بنا این ارتباط را ایجاد کرده ایم.

مطالب بیشتر: دکوراسیون داخلی مدرن با جذابیت رنگ سفید

نمای سفید و مینیمال این ویلا، جلوه ای متفاوت و خیره کننده به این بنا داده و زیبایی تمامی عناصرویلا آرش را در کنار هم دو چندان کرده.

 

برای دیدن عکس ها و تصاویر بیشتر پروژه ی ویلا با نمای سفید آرش، میتوانید سری به پروفایل آتلیه "معماری کامبیز اسکندرتبار" بزنید.

 

برای اینکه بتوانید پروژه ی خود را در بخش پروژه های برجسته چیدانه با نام خودتان ثبت کنید کافی است، عکس پروژه و مشخصات خود را به تلگرام چیدانه ۰۹۰۳۵۵۵۰۱۴۸ ارسال کنید.

اگر به خواندن مطالب پروژه های برجسته معماران علاقه دارید به لینک های زیر بروید:

 

 

 

تبلیغات

نویسنده: ساناز بهبودی

پشتیبان تیم وب سایت چیدانه دانشجوی کارشناسی معماری در دانشکده معماری و شهرسازی سوره علاقمند به فعالیت در حیطه طراحی معماری و طراحی داخلی آشنا به امور کامپیوتری و نرم افزارهای معماری مسلط به زبان انگلیسی

نشان کردن
 • 747 بازدید

 • |
 • 0 نظر

 • |
 • 3 تیر 1399

کسب و کار و شرکت های پیشنهادی
چمن مصنوعی چمن نما چمن مصنوعی چمن نما
3 نمونه کار

تلفن: 02126702017
لوستر نوران لوستر نوران
25 نمونه کار

تلفن: 021٢٢٢٢۶٣٠٩
مصنوعات چوبی دکوچید مصنوعات چوبی دکوچید
15 نمونه کار

تلفن: 02173019000
پنجره افق پنجره افق
19 نمونه کار

تلفن: 02188288015
گره و مبلمان آل یاسین گره و مبلمان آل یاسین
13 نمونه کار

تلفن: 09378607705
نظرات
نظری ثبت نشده است
ثبت نظر
استفاده از این خدمات کاملا رایگان است ثبت سفارش
از شنبه تا چهارشنبه ساعت ۹ تا ۱۷ پاسخگوی شما هستیم.
021-23051173