اپلیکیشن گل و گیاه آپارتمانی، از آموزش تا فروش گیاهان!

نگهداری و کاشت گل و گیاه آپارتمانی یکی از فعالیت­ های جذابی است که می توانید در خانه با آن سرگرم شوید. ممکن است فردی تازه کار باشید و یا نیاز به یک راهنما برای انجام کارهای مختلف مرتبط با گل و گیاه آپارتمانی داشته باشید. این روزها برای انجام هرکاری، اپلیکیشن و نرم افزارهای مختلفی وجود دارد. با وجود این امکانات متنوع، دیگر نگرانی برای پرورش گل و گیاه نخواهید داشت. در این مطلب می خواهیم راجع به اپلیکیشن گل و گیاه آپارتمانی صحبت کنیم. پس با چیدانه همراه باشید.

 

اپلیکیشن گل و گیاه آپارتمانی

اپلیکیشن گل و گیاه آپارتمانی، فارسی یا انگلیسی؟

برای اینکه بتوانید بهترین نرم ­افزار گل و گیاهان آپارتمانی را نصب کنید، می ­توانید در اینترنت و با مرورگرهای مختلف عنوان آن را سرچ کنید و یا در نرم افزارهای داخلی و خارجی مانند بازار و یا پلی ­استور (Playstore) آن را جستجو کنید و از بین نرم افزارهای پیشنهادی همان اپلیکیشنی که نیاز شما را برطرف می­ کند را دانلود و نصب کنید.

بهتر است قبل از دانلود نرم افزار، ویژگی ­های آن را مطالعه کنید و همچنین نظرات افراد مختلف را درباره آن بخوانید.اگر با زبان­ های دیگری به جز فارسی آشنایی دارید، می­ توانید علاوه بر اپلیکیشن­ های فارسی با زبان دیگری هم آن را سرچ کنید و از اپ­ هایی با زبان خارجی بهره ببرید. 

 

انتخاب اپلیکیشن بهتر

اپلیکیشن گل و گیاه آپارتمانی؛ کدوم نرم افزار بهتره؟

ممکن است عاشق گل و گیاهان آپارتمانی باشید و علاقه ­مند به یادگیری و پرورش آنها، یا به دنبال اطلاعاتی در مورد یک گیاه خاص هستید، شاید هم تصمیم به خرید گل و گیاهان آپارتمانی دارید، با وجود اپلیکیشن­ های مختلف گل و گیاه می­ توانید نیاز خود را رفع کنید. قدم اول این است که بدانید چه می­ خواهید؟

به طور کلی اپلیکیشن­ های گل و گیاهان آپارتمانی می­ توانند در زمینه ­های زیر طراحی شوند:

 1. اطلاعات نگهداری و پرورش انواع گل و گیاه آپارتمانی
 2. اطلاعات گیاه­­شناسی گل و گیاهان
 3. خرید و فروش گیاهان آپارتمانی
 4. آدرس محل فروش گل و گیاهان آپارتمانی
 5. راهنمای نگهداری و پرورش گیاهان خاص
 6. نرم ­افزار آبیاری گل و گیاه آپارتمانی
 7. شناسایی انواع گل و گیاه

مطلب پیشنهادی: بهترین اپلیکیشن را به منزل بیاورید، 8 اپلیکیشن طراحی داخلی!

 

نرم افزار راهنمای نگهداری از گل و گیاه

اپلیکیشن گل و گیاه آپارتمانی؛ نگهداریشون راحته!

برخی از انواع نرم ­افزارها، مانند یک دستیار و راهنما در نگهداری و پرورش انواع گل و گیاه آپارتمانی به شما کمک می ­کنند. در این نوع از اپلیکیشن­ ها اطلاعات مختلفی مانند؛ نیازهای مختلف گیاه، روش ­های تکثیر و کاشت هر نوع گیاه آپارتمانی بیان شده است. با خرید هر نوع گیاه، دیگر نگرانی برای جستجوی اطلاعات آن و برآورده کردن نیازهای گیاه نخواهید داشت. برخی از انواع نرم­ افزارها برای پرورش و نگهداری انواع خاصی از گیاهان به طور مثال کاکتوس ­ها، طراحی شده ­اند.

مطلب پیشنهادی: گیاهان آپارتمانی با نگهداری آسان، این 10 تا گیاه و به خونه بیار!

اطلاعات گیاه­­شناسی گیاهان آپارتمانی با نرم ­افزار

برای افرادی که عاشق اطلاعات گیاهی هستند، اپلیکیشن­ هایی که اطلاعات علمی و کامل­تری در اختیارشان قرار بدهد جالب ­تر خواهد بود. مثلا انواع بگونیاها گونه­ های بسیار متنوعی دارند که اطلاع از نام علمی و فرم و شکل آنها با استفاده از یک نرم ­افزار جامع امکان ­پذیر خواهد بود. با کمی جستجوی تخصصی این نوع نرم ­افزار را پیدا خواهید کرد.

 

خرید و فروش با اپلیکیشن گل و گیاه

اپلیکیشن گل و گیاه آپارتمانی؛ فضای خرید و فروش 

امروزه برخی از اپلیکیشن­ ها فضایی برای جستجوی محصولات برای خرید و سفارش و یا مانند نرم ­افزار دیوار جایی برای فروش محصولات هستند. همین کارایی در برخی از اپلیکیشن­ های گل و گیاه آپارتمانی وجود دارد. در برخی از این اپلیکیشن­ ها می­ توانید سفارش خرید گیاه و یا فروش گیاه خود را به صورت رایگان ثبت کنید. یک نرم ­افزار کارآمد در زمینه خرید و فروش گل و گیاه می ­تواند گزینه­ ی جستجوی فروشگاه ­ها و گلخانه­ های معتبر را داشته باشد تا کاربر به راحتی گیاهی که می­ خواهد را پیدا کند. اپلیکیشن فارمکت یکی از این نوع نرم ­افزارهاست.

 

آبیاری گیاهان با اپلیکیشن گل و گیاه آپارتمانی

با اپلیکیشن گیاهان آپارتمانی، گلدونات تشنه نمی ­مونن!

نرم افزاری به نام plant watering برای یادآوری زمان آبیاری گل و گیاهان آپارتمانی طراحی شده است. اگر جزو افرادی هستید که آبیاری و یا کوددهی گیاهان را فراموش می­ کنید، با استفاده از این اپلیکیشن برای آبیاری گیاهان خود برنامه ­ریزی کنید و یا حتی برای یادآور شدن زمان آبیاری، از آلارم استفاده کنید. Garden manager یکی دیگر از این نوع نرم­ افزارهایی است که برای رسیدگی به گیاهان تان به کمک شما می ­آید.

مطلب پیشنهادی: طراحی سامانه ­های آنلاین حوزه دکوراسیون داخلی و معماری در شرکت نرم ­افزاری نوژن

 

شناسایی گیاهان با نرم افزار

اپلیکیشن گل و گیاه آپارتمانی، این چه گیاهیه؟

یکی از نرم ­افزارهای جالبی که به درد افراد علاقه­ مند می­ خورد، نرم ­افزارهایی هستند که گیاهان را شناسایی و معرفی می کنند. ممکن است کسی برایتان گیاهی آپارتمانی هدیه آورده باشد ولی اسمش را ندانید، با گرفتن عکس از گیاه و وارد کردن در این اپلیکیشن می ­توانید مشخصات آن را بدست بیاورید. اپلیکیشن Plant net از نرم ­افزارهایی است که برای شناسایی انواع گل و گیاه می­ توان استفاده کرد. در این نرم افزار آرشیوی از انواع گونه گیاهی وجود دارد که با تطبیق عکس برگ، گل و یا میوه ­ی گیاهان با تصویری که شما در آن آپلود می­ کنید نزدیکترین گیاه را برایتان پیدا می­ کند. همچنین نرم­ افزار Leaf snap یکی دیگر از این نوع نرم ­افزارهاست که به شناسایی گیاهان مختلف کمک می­ کند، ولی این اپلیکیشن برای گیاهان مناطق خاصی کاربرد دارد.

 

شناسایی بیماری گیاهان با نرم افزار

اپلیکیشن گل و گیاه، بیماریشو مداوا کن!

اپلیکیشن Agrobase یکی از انواع اپلیکیشن­ هایی است که اطلاعات کاملی از انواع بیماری­ های گیاهان و نوع درمان آنها به شما می ­دهد. و با دانلود مطالب هر بخش می­توانید از آن به صورت آفلاین هم استفاده کنید. این نوع نرم­ افزارها اطلاعاتی تخصصی راجع به بیماری و مشکلات گیاهان در اختیار شما می ­گذراند، در نتیجه برای درک مطالب نیاز به اطلاعاتی پایه­ ای خواهید داشت.

مطلب پیشنهادی: بهترین اپلیکیشن دکوراسیون و معماری داخلی منزل و محل کار

 

انواع اپلیکیشن گل و گیاه

انواع اپلیکیشن گل و گیاه آپارتمانی

با کمی جستجو در فروشگاه ­های نرم­ افزار، تعداد زیادی نرم­ افزار مربوط به گل و گیاه آپارتمانی پیدا خواهید کرد. برخی از انواع نرم ­افزارها در هر بخش معرفی شدند. برخی از انواع آن مربوط به گروه­ های نرم ­افزارهای داخلی و بعضی از آنها خارجی هستند. می­ توانید از کلیدواژه­ های گیاهان آپارتمانی و یا به انگلیسی از Houseplant استفاده کنید. 

انواع اپلیکیشن­ های انگلیسی زبانی که در این زمینه معروف هستند:

 • Florish
 • Blosoom
 • Picturethis
 • Theplant Me
 • Gardenia
 • Leafsnap

 

کلام آخر:

اپلیکشن­ های گل و گیاه راهنمایی برای نگهداری و پرورش انواع گیاهان آپارتمانی هستند که شما می ­توانید با توجه به نیازتان بهترین نرم ­افزارها را در گوشی خود نصب کنید و گیاهانی سرحال و سبز داشته باشید. پیدا کردن سریع راه حل برای مشکلات گل و گیاهان، دسترسی راحت به اطلاعات، آشنایی با انواع گیاهان آپارتمانی و.. از مزایای استفاده از اپلیکیشن­ های مرتبط در زمینه گل و گیاه آپارتمانی است.

 

مطالب پیشنهادی:

سمیه زارعی
نویسنده: سمیه زارعی

عضو تحریریه وب سایت چیدانه مهندس فضای سبز و طراح محیط و منظر

more_horiz
مطالب پیشنهادی
اپلیکیشن گل و گیاه آپارتمانی، از آموزش تا فروش گیاهان!

اپلیکیشن گل و گیاه آپارتمانی، از آموزش تا فروش گیاهان!

معرفی اپلیکیشن های بازیافت: 17 برنامه کاربردی موبایل

معرفی اپلیکیشن های بازیافت: 17 برنامه کاربردی موبایل

1400/11/28 ادامه مطلب
پرفروش‌ترین گل‌های آپارتمانی، تو هر گلخونه پیدا می‌شن!

پرفروش‌ترین گل‌های آپارتمانی، تو هر گلخونه پیدا می‌شن!

کسب و کارها پیشنهادی
مبلمان نوآ certificate
مبلمان نوآ

مبلمان نوآ

آویراد certificate
آویراد

آویراد

تولیدی ساعت ارس certificate
تولیدی ساعت ارس

تولیدی ساعت ارس

نظرات (0)

برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 تا 17 پاسخگوی شما هستیم 021-23051173 support_agent
x