5 نکته کاربردی برای انتخاب رنگ لباس در فصل بهار

5 نکته کاربردی برای انتخاب رنگ لباس در فصل بهار

به قلم: تحریریه چیدانه

اگرچه فصل بهار درخشان‌ترین فصل سال محسوب می‌شود اما از بسیاری جهات نیز می‌تواند دشوارترین فصل سال باشد. ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که چه رنگ لباسی برای فصل بهار مناسب‌تر است؟ ما در این مقاله می‌خواهیم به پاسخ این سوال بپردازیم. درواقع، می‌خواهیم به شما کمک کنیم که برای فصل بهار، رنگی را برای لباس خود انتخاب کنید که نه‌تنها جذاب باشد بلکه بتواند نمودی از فصل بهار باشد. بنابراین، در ادامه این مقاله چیدانه با ما همراه باشید.

نوژا دیزاین
لباس های بهاری با رنگ های روشن

رنگ خنثی را انتخاب کنید

انتخاب رنگ‌های خنثی به این معنی نیست که دیگر استایل شیکی نخواهید داشت، زیرا رنگ‌های خنثی در زیر نور می‌توانند استایل شما را شیک و کلاسیک نشان دهند. بنابراین در فصل بهار، لباس‌هایی با رنگ خنثی از جمله خاکستری کم‌رنگ، سرمه‌ای روشن، آبی، کرم، صورتی کم‌رنگ، شکلاتی و شتری بپوشید تا از این طریق نور را منعکس کنید و به زیبایی استایل خود بیفزایید. یک کت یا یک پیراهن ابریشمی کرم می‌تواند مفیدترین لباس در کمد لباس شما باشد.

کاغذدیواری آیدی
لباس های بهاری با رنگ های خنثی

از سوی دیگر، ترکیبی از جین و شتری همیشه برنده می‌شود و برای اینکه تضاد میان رنگ‌های استایل خود را برجسته‌تر سازید، رنگ سفید را نیز برای استایل خود در نظر بگیرید. علاوه بر این، در هنگام انتخاب رنگ‌های خنثی، استفاده از رژ لب روشن یا لاک ناخن به رنگ روشن را فراموش نکنید. همچنین، اگر می‌خواهید عکسی خاص برای عکس پروفایل عید نوروز 1402 داشته باشید، استفاده از رنگ‌های خنثی را به یاد داشته باشید. با انتخاب این رنگ‌ها می‌توانید برای عکس پروفایل نوروز خود یا عکس‌نوشته نوروز، عکسی جذاب داشته باشید. این استایل حتی برای عکس‌های عاشقانه نیز مناسب است.

رنگ مناسب لباس

با رنگ مناسب شروع کنید

اگر می‌خواهید از رنگ‌های خنثی فاصله بگیرید، ساده‌ترین راه این است که در استایل خود، دو رنگ خنثی و یک رنگ روشن را در نظر بگیرید. برای مثال، رنگ‌های سفید، بژ یا سرمه‌ای را به‌عنوان رنگ‌های خنثی در نظر بگیرید و سپس، روسری، تی‌شرت یا کت خود را با رنگ روشن انتخاب کنید.

استفاده از لباس‌های راه‌راه همیشه استایل را شیک می‌کند. شما می‌توانید یک تی‌شرت راه‌راه بپوشید و با انتخاب شلواری که به رنگ خطوط تی‌شرتتان است، استایلی جسورانه و زیبا داشته باشید. لباسی با طرح راه‌راه عمودی عمدتا برای افرادی مناسب است که می‌خواهند قد بلندتری داشته باشند.

لباس های رنگی

رنگ‌های بیشتری را در استایل خود در نظر بگیرید

از پوشیدن لباس‌های رنگی از سرتاپا نترسید. پوشیدن لباسی قرمز که درعین‌حال، بر روی آن کت پوشیده‌اید، استایلی فریبنده از شما می‌سازد. برای مثال، می‌توانید سرمه‌ای را با صورتی و فیروزه‌ای امتحان کنید یا رنگ‌های فیروزه‌ای و لیمویی را با سرمه‌ای ست کنید.

از سوی دیگر، اکسسوری‌ها دوست شما هستند. بنابراین سعی کنید برای اکسسوری‌های خود مثل روسری یا کیف از رنگ‌های جذاب استفاده کنید. نکته مهمی که لازم است به یاد داشته باشید این است که چه ظاهر کلاسیک، اسپرت، دخترانه یا رمانتیک داشته باشید، می‌توانید با انتخاب رنگ‌های بهاری، به هر ظاهری که می‌خواهید دست پیدا کنید.

لباس های طرحدار بهاری

لباس‌های طرحدار با رنگ بهاری بپوشید

یکی از راه‌های ترکیب رنگ‌ها، پوشیدن لباسی است که بر روی آن طرح چاپ شده است. بااین‌حال، مهم است که لباسی را انتخاب کنید که رنگ‌های آن در پالت بهاری وجود دارد. برای مثال، از انتخاب رنگ‌هایی مانند مشکی، سبز لجنی و صورتی ارغوانی اجتناب کنید. این لباس‌ها باعث می‌شوند استایل شما کمی خسته‌کننده به نظر برسد و استایلتان درخشندگی کمتری داشته باشد.

اگر به دنبال لباس عید مناسب برای نوروز 1402 هستید، پیراهن‌ها و لباس‌های طرحدار برای این زمان از سال، بسیار مناسب و فوق‌العاده است. مدل لباس‌هایی که طرح‌های چاپ گل بر روی آن‌ها قرار دارد، می‌توانند لباس‌هایی عالی به‌عنوان لباس نو و زیبا برای عید نوروز باشند.

ست کردن رنگ پوست با رنگ لباس

در انتخاب رنگ لباس، رنگ پوست خود را در نظر بگیرید

اگرچه انتخاب رنگ نباید انعطاف‌پذیر باشد، اما مطمئنا لازم است رنگ‌هایی که صورت شما را احاطه کرده‌اند در نظر بگیرید. لباس‌هایی که در این زمینه مهم هستند شامل: تاپ، روسری و تی‌شرت می‌شوند. بنابراین بهتر است برای این لباس‌ها رنگ‌هایی انتخاب کنید که صورت شما را سرزنده‌تر و چشمان شما را درخشان‌تر می‌کنند.

وقتی از رنگ‌های مناسب برای پوست خود آگاه شدید، در بلندمدت می‌توانید راحت‌تر و بدون دردسر کمتری، در استایل خود رنگ‌ها را ترکیب کنید. نیازی نیست که ناگهان تغییر گسترده‌ای را در استایل خود ایجاد کنید. به این منظور، تنها به‌تدریج لباس‌های خود را با لباس‌هایی با رنگ‌های بهتر، جایگزین کنید. براین اساس نیازی نیست که برای داشتن استایل بهاری، ناگهان پول زیادی خرج کنید.

استایل 1402 - رنگ سال 1402

کلام آخر

انتخاب رنگ مناسب لباس برای فصل بهار به این معنی نیست که لازم است انعطاف‌پذیری را کنار بگذارید و تنها رنگ‌های انتخاب‌شده را برای لباس خود در نظر بگیرید. شما می‌توانید به‌تدریج، رنگ‌های مورد علاقه خود را پیدا کنید و از سوی دیگر، سبک شخصی خودتان را در زمینه استایل بهاری داشته باشید. آنچه در این مورد اهمیت دارد این است که برای انتخاب رنگ‌های مناسب، زمان صرف کنید و از فرایند نیز لذت ببرید.

مطلب پیشنهادی:رنگ سال 2023 انتخاب شد؛ نمادی از قدرت، شجاعت و سرزندگی

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه