visibility 436 today 1400/5/21

جاروبرقی هوشمند، چه مزایا و معایبی دارد؟

با ورود جاروبرقی­ به خانه ­ها بسیاری از خانواده ­ها از مزایای پیشرفت تکنولوژی بهره ­مند شدند. دیگر جاروکردن خانه ­ها آنقدرها هم سخت نبود. یک پله بالاتر از راحتی حاصل از جاروبرقی در جاروبرقی­ های هوشمند تجلی پیدا کرده است. به طوری که باز هم در انرژی و صرف زمان افراد صرفه­ جویی می­ شود. شما چقدر با جاروبرقی هوشمند آشنایی دارید؟ این جاروی رباتیک چه قابلیت­ هایی دارد؟ در این مطلب از چیدانه به موضوع جاروبرقی هوشمند می­ پردازیم. با ما همراه باشید.

 

جاروبرقی هوشمند چیست

جاروبرقی هوشمند چیست؟

جاروبرقی هوشمند یا جاروی رباتیک نسل جدیدی از جاروبرقی است که می ­تواند با صرف کمترین انرژی توسط شما، خانه را جارو بکشد. یعنی خودش حرکت می­ کند و همه­ جای خانه را تمیز می­ کند. جاروبرقی هوشمند شما ابتدا به دقت محیط را اسکن می­ کند و می فهمد که کجا نیاز به تمیز کردن دارد. این دستگاه، جذاب به نظر می ­رسد. با توجه به نیاز خودتان و شرایط محیط می ­توانید انواعی از جاروبرقی هوشمند را انتخاب کنید. 

مطلب پیشنهادی: جاروی رباتیک اکووکس، در نمای نزدیک با آلاله ببینید +ویدئو

 

مزایا و معایب جاروبرقی هوشمند

مزایا و معایب جاروبرقی هوشمند

جاروی هوشمند دستگاهی جدید است و روز به روز قابلیت ­ها و مزایای آن بیشتر می­ شود. با این حال به همراه راحتی و آسایشی که برای شما می ­آورد ممکن است برخی از ویژگی­ هایش به عنوان معایب دستگاه شناخته شوند. افرادی که به تازگی با این نوع جاروبرقی آشنا می­ شوند به دنبال آگاهی از نکات مثبت و گاهی منفی در آن هستند. در ادامه با مزایا و معایب جاروبرقی هوشمند آشنا خواهید شد.

مطلب پیشنهادی: جاروی مرکزی جایگزین راحت و بی صدا برای جاروبرقی

 

کنترل از راه دور با جاروبرقی هوشمند
مزایای جاروبرقی هوشمند

مزایای جاروبرقی هوشمند

برخی از مزایای جاروبرقی هوشمند عبارتند از:

1.جارو کردن فضا بدون دخالت انسان:

در ابتدای کار جاروبرقی هوشمند، افراد باید تنظیمات دستگاه را انجام دهند. در دستگاه ­های پیشرفته تعیین می ­کنید که جاروبرقی چه فضاهایی را باید تمیز کند. پس از آن جارو زدن بدون دخالت انسان به راحتی انجام می ­شود. پس به راحتی به کارهایتان برسید و به جاروی رباتیک فرصت بدهید تا خانه را تمیز کند.

2.راحتی و صرفه جویی در زمان:

با استفاده از جاروبرقی هوشمند، در زمان گذاشتن برای کارهای خانه صرفه ­جویی می­ شود. و از طرفی هم این دستگاه با حذف انرژی انسانی برای جاروبرقی کشیدن خانه، راحتی و آسایش را برای شما به وجود می­ آورد.

3.نیاز به نگهداری کم:

اگر به طور اصولی از این دستگاه استفاده کنید، طول عمر بالایی خواهد داشت. جاروبرقی هوشمند نیاز به رسیدگی زیادی ندارد. حتی برخی از انواع آن پس از اتمام شارژ به جای خود برگشته و خودشان شارژ می ­شوند. پس نگران فراموشکار بودن خود نباشید.

4.امکان کنترل از راه دور:

برخی از انواع جاروبرقی هوشمند، با استفاده از سیستم وای فای قابل اتصال به اپلیکیشن داخل گوشی هستند. در نتیجه شما اگر بیرون از منزل هم باشید می­ توانید با فعال کردن جاروبرقی، آن را روشن کنید تا وقتی به خانه برسید همه جا تمیز باشد.

5.ابعاد کوچک و امکان دسترسی به فضاهای کوچک:

جاروبرقی ­های هوشمند، اندازه و وزن زیادی ندارند. این جاروبرقی به راحتی زیر مبلمان و میزها را برایتان تمیز می­کند. با توجه به نوع جاروبرقی هوشمند؛ این دستگاه را می ­توان برای فضاهای مختلفی استفاده کرد. فقط مراقب پله­ ها و جاهای باریک که ممکن است جارو گیر کند باشید.

6.صرفه­ جویی در مصرف انرژی:

یکی از دیگر نکات مثبت این نوع جارو، کاهش مصرف انرژی در مقابل جاروبرقی­ های معمولی است. اگر به فکر تهیه دستگاه­ های کم مصرف هستید؛ جاروبرقی هوشمند برایتان مناسب است.

7.تکنولوژی تشخیص ارتفاع: 

اگر می ­خواهید زمانی که خانه نیستید از راه دور جاروبرقی را روشن کنید، نگران افتادن دستگاه از پله­ ها نباشید. جاروبرقی­ های هوشمند؛ سنسورهای تشخیص ارتفاع دارند و احتمال افتادن ندارند.

8.حالت­ های نظافتی متعدد:

برخی از انواع جاروبرقی هوشمند، دارای چندین حالت نظافتی هستند. با تنظیم کردن آن می ­توانید با خیال راحت کار را به جاروی رباتیک بسپارید.

مطلب پیشنهادی: روبات جاروبرقی شگفت ­انگیز بالاخره رونمایی شد

 

معایب جاروبرقی هوشمند

جاروبرقی رباتیک؛ چه معایبی دارد؟

در ادامه به برخی از معایب یا ضعف های جاروبرقی هوشمند پرداخته شده است:

1.غیرقابل استفاده برای پله ­ها:

جاروبرقی هوشمند نمی ­تواند روی پله ­ها قرار بگیرد و آنها را جارو کند! و این مسئله ممکن است برای افرادی که در منزل خود پله دارند اهمیت داشته باشد.

2.قیمت بالا:

جاروی هوشمند قیمت نسبتا بالایی دارد. با توجه به اینکه میزان مکش و قدرت آن نسبت به جاروبرقی معمولی کمتر است، احتمالا افراد ترجیح می­ دهند دستگاه قوی­تری با هزینه ­ی کمتر داشته باشند.

3.غیر قابل استفاده برای مبل، پرده و.. :

جاروی رباتیک برای برخی از فضاها و وسایل قابل استفاه نیست و این موضوع یک ضعف در برابر جاروبرقی­ های قدیمی­ تر ولی دارای چنین امکانات هستند.

4.عمر کوتاه باتری:

باتری منبع تغذیه این نوع جاروبرقی است. اغلب باتری­ های این دستگاه ها حدودا یک ساعت شارژ دارد و پس از آن باید دستگاه دوباره شارژ شود. ممکن است برای خانه ­های با مساحت بزرگ مناسب نباشد. در دستگاه­ های با کیفیت بالاتر میزان عمر باتری بیشتر است.

مطلب پیشنهادی: جاروبرقی دایسون، خلاقانه­ ترین جاروبرقی قرن بیستم در خانه شما!

 

بهترین جاروبرقی هوشمند

بهترین جاروبرقی هوشمند؛ چگونه انتخاب کنیم؟

برای خرید یک جاروبرقی هوشمند موارد مختلفی را باید مورد توجه قرار دهیم تا یک انتخاب درست داشته باشیم. برخی از مواردی که باید در انتخاب جاروبرقی هوشمند به آنها توجه کنیم عبارتند از:

میزان مساحت خانه: اگر بخواهید یک خانه بزرگ را به وسیله جاروبرقی هوشمند تمیز کنید نیاز به یک دستگاه نسبتا قوی خواهید داشت. برخی از انواع جاروهای رباتیک برای خانه­ های کوچک و آپارتمان­ ها مناسب هستند و برخی دیگر قدرت کافی برای جارو کردن خانه­ ی بزرگ را دارند.

نوع کفپوش منزل: کفپوش خانه­ ی شما از چه جنسی است؟ سرامیک، پارکت، موکت و یا فرش؟ جاروبرقی­ های هوشمند می ­توانند همه این نوع کفپوش ­ها را جارو کنند. ولی جاروکردن سطح سرامیک و یا چوب برای جاروبرقی هوشمند، راحت ­تر از جارو کردن موکت یا فرش است. در نتیجه ممکن است نیاز به دستگاهی قوی­تر داشته باشید. در هنگام خرید به این مسئله توجه کنید و از کارشناس فروش در این مورد راهنمایی بخواهید.

وجود حیوان خانگی: برخی از انواع جاروبرقی هوشمند، قابلیت تشخیص موی حیوانات خانگی را دارند، و این ویژگی برای افرادی که در خانه حیوان نگه داری می­کنند مناسب است. 

کیفیت فیلتر جاروبرقی: استفاده از یک فیلتر قوی در جاروبرقی هوشمند بسیار مهم است. برخی از انواع فیلترهای با کیفیت کوچکترین ذرات و گردو غبار را جذب می­کنند این مسئله برای افردی که آلرژی دارند اهمیت پیدا می­ کند.

میزان بودجه: مهم ترین و شاید اولین سوال برای تهیه هر نوع دستگاهی این است که چقدر می­ خواهید برای خرید دستگاه هزینه کنید؟ جاروبرقی­ های هوشمند دستگاه­ هایی نسبتا گران هستند. در نتیجه با بررسی انواع محصولات می ­توانید اقتصادی­ ترین محصول ولی با کیفیت بالا خریداری کنید.

قابلیت­ های مختلف در جاروبرقی هوشمند: برخی از جاروهای رباتیک، قابلیت تمیز کردن سطوح مختلف را دارند. به طور مثال دستگاه می ­تواند هم به عنوان جاروبرقی هوشمند؛ سطوح موکت و فرش خانه را جارو بزند و در سطوح سرامیک و یا پارکت، سطح را به شکل طی و شستشو تمیز کند. توجه کنید که ممکن است چند کاربردی بودن جاروبرقی بر روی کیفیت کار آن موثر باشد و کارایی آن را کاهش دهد.

مطلب پیشنهادی: بهترین جاروبرقی، با نگاهی با انواع مدل ها و برند ها

 

جاروبرقی هوشمند

کلام آخر:

در این مطلب راجع به جاروبرقی هوشمند و مزایا و معایب آن صحبت کردیم. اگر به تجربه کردن دستگاه­ های جدید علاقه­ مند هستید می­ توانید آن را امتحان کنید. قبل از خرید امکانات و قابلیت­ های دستگاه را بررسی کنید تا انتخاب خوبی داشته باشید. جاروبرقی هوشمند برای خانه ­های هوشمند انتخاب بسیار خوبی است.

اهالی فن چیدانه در زمینه هوشمندسازی

 

مطالب پیشنهادی:

سمیه زارعی
نویسنده: سمیه زارعی

عضو تحریریه وب سایت چیدانه مهندس فضای سبز و طراح محیط و منظر

more_horiz
مطالب پیشنهادی
جاروبرقی هوشمند، چه مزایا و معایبی دارد؟

جاروبرقی هوشمند، چه مزایا و معایبی دارد؟

بهترین جارو شارژی، این توصیه ها را قبل از خرید فراموش نکنید!

بهترین جارو شارژی، این توصیه ها را قبل از خرید فراموش نکنید!

خرید پارکت لمینت، مزایا و روش اجرا

خرید پارکت لمینت، مزایا و روش اجرا

کسب و کارها پیشنهادی
سینک گرانیتی فونیکس PHOENIX "هوگونیک" certificate
سینک گرانیتی فونیکس PHOENIX "هوگونیک"

سینک گرانیتی فونیکس PHOENIX "هوگونیک"

میکروسمنت هایکا certificate
میکروسمنت هایکا

میکروسمنت هایکا

آینه کارن certificate
آینه کارن

آینه کارن

نظرات (0)

برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 تا 17 پاسخگوی شما هستیم 021-23051173 support_agent