visibility 300 today 1400/8/2

واقعیت فنگ شویی، آیا فنگ شویی خرافات است؟

احتمالا شما هم نام فنگ ­شویی را شنیده ­اید، و یا شاید اطلاعات کمی هم راجع به آن داشته باشید. در مطلب چگونه فنگ ­شویی را به دکوراسیون منزل خود بیاورید؟ راجع به تعریف فنگ ­شویی و بارزترین کاربرد آن؛ یعنی فنگ­شویی در طراحی دکوراسیون صحبت کرده­ ایم. شاید هنوز هم، سوالاتی در مورد فنگ­ شویی برایتان ایجاد شده باشد. در این مطلب با فنگ ­شویی ایران همراه هستیم تا راجع به واقعیت فنگ­ شویی صحبت کنیم.

 

blog post

فروش انواع لوازم مرتبط به علم فنگ‌شویی

واقعیت فنگ ­شویی چیست؟

فنگ­شویی علم و هنر استفاده از قوانین طبیعت در زندگی و فضاهای مختلف کار و زندگی است. با استفاده از قوانین فنگ­ شویی انرژی مثبت، سلامتی، بهبود روابط و موفقیت در زندگی ما جریان می­ یابد. فنگ ­شویی بیان می ­کند که در همه جا و همه چیز انرژی وجود دارد و نکته اصلی در اثرگذاری آن، استفاده درست از اصول فنگ ­شویی است.

 

blog post

فروش انواع لوازم مرتبط به علم فنگ‌شویی

پیدایش فنگ­ شویی، خواستگاه این علم کجاست؟

شاید بتوان گفت فنگ­ شویی برخی از اصول و قوانین برگرفته از طبیعت است که از هزاران سال قبل مردم در معماری و زندگی روزانه­ از آنها استفاده می­ کردند. ولی به طور کلی هنر و علم فنگ ­شویی در چین و آسیای شرقی ایجاد شده است که امروزه مجددا به صورت یک ایده نوین در طراحی دکوراسیون در طراحی­ ها از آن استفاده می شود.

 

واقعیت فنگ شویی

واقعیت فنگ­ شویی، قدمت علم فنگ ­شویی در ایران!

با اینکه خواستگاه علم فنگ ­شویی را با چین می­ شناسند ولی ایرانی­ ها از هزاران سال قبل در سنت­ ها و یا معماری، این قوانین؛ یعنی همسو شدن با طبیعت را به کار می ­بردند. از کاربرد علم فنگ ­شویی در فرهنگ ایرانی می­ توان به : ساختار معماری خانه­ های ایرانی، پنجره­ هایی با شیشه­ های رنگی، معماری مساجد، آسیاب­ های بادی و آبی، نوع خوراکی مردم در فصل­ های مختلف اشاره کرد. 

 

blog post

طراحی دکوراسیون داخلی مدرن بر اساس علم فنگ شویی

طراحی دکوراسیون داخلی بر اساس قوانین فنگ شویی

آیا فنگ ­شویی خرافات است؟

فنگ­ شویی کاربردهای مختلفی در زمینه؛ انتخاب زمان، رنگ، غذا، لباس و طراحی معماری و دکوراسیون داخلی دارد. شاید یکی از مهم­ ترین سوالاتی که برای افرادی که در ابتدا با این مفهوم آشنا می ­شوند ایجاد شود؛ خرافی بودن آن باشد! طبق گفته گروه فنگ ­شویی ایران؛ فنگ­شویی خرافات نیست و یک علم مثل ریاضی، فیزیک و معماری است. همچنین ارتباط زیادی با هنر، پزشکی، معماری و.. دارد.

 

فنگ شویی از نظر اسلام

فنگ­ شویی از نظر اسلام

همانطور که قبلا هم بیان شده است؛ فنگ شویی از دو لغت اصلی آب و باد تشکیل شده است و در واقع اهمیت این دو عنصر را در زندگی بیان می­ کند. در آموزه ­های اسلامی هم اهمیت زیادی برای عناصر طبیعت بیان شده است و ایاتی در این باره وجود دارد که می ­توان گفت با علم فنگ ­شویی ارتباط دارد. در نتیجه علم فنگ­ شویی هیچ منافاتی با اسلام و یا زندگی ایرانی ندارد.

 

blog post

فروش انواع لوازم مرتبط به علم فنگ‌شویی

نمادها در فنگ­ شویی؛ چه کاربردی دارند؟

نمادها در فرهنگ ­ها و سنت­ های مختلفی دیده می­ شوند. نماد می­ تواند یک نوع علامت و نشانه و یا مجسمه و یک وسیله باشد. همه ما می­ دانیم که نمادها به خودی خود کار خاصی انجام نمی­ دهند و قدرتی ندارند؛ و فقط نشانه ­ای از مفاهیم مختلف هستند. در بحث فنگ ­شویی آنچه اهمیت دارد فهم و درک معنای فنگ شویی و دلایل آن است، در نتیجه چند نماد از فنگ شویی که بخواهید آن را بخرید و در دکوراسیون از آن استفاده کنید؛ نمی ­تواند برای شما تاثیرگذار باشد.

به طور کلی هر یک از نمادهایی که در فنگ ­شویی وجود دارد، فلسفه­ ای دارند که در یک قوم یا سرزمین وجود دارد. برخی از نمادها مانند: نمادهای اسلامی، فروهر، شیر، کریستال رنگی، کاسه تبتی، عقاب، ققنوس، جغد، باد آویز و... که در سایت فنگ ­شویی ایران راجع به آنها توضیح داده شده است.

مطلب پیشنهادی: فروشگاه وسایل فنگ شویی؛ جایی برای تجربه هنر، هیجان و علم

 

واقعیت فنگ شویی

واقعیت فنگ­شویی؛ 5 عنصر اصلی را بشناسید!

طبق فنگ­ شویی جهان از 5 عنصر اصلی تشکیل شده است و این پنج عنصر یعنی: چوب، آتش، خاک، فلز و آب خواص و انرژی­ های خاص خود را دارند. برای ایجاد تعادل در زندگی این عناصر باید در جهت­ های مناسبی قرار بگیرند تا جریان انرژی در فضا به حداکثر ممکن برسد. به طور مثال در کاربرد فنگ ­شویی در طراحی دکوراسیون داخلی می­ توانید این اصول را مدنظر قرار دهید و برای قرار دادن هر وسیله و مبلمانی به جریان انرژی و جهت قرارگیری آن توجه کنید.

 

blog post

طراحی و اجرای دکوراسیون اداری بر اساس علم فنگشویی

واقعیت فنگ­ شویی و برخی از اصول آن در طراحی دکوراسیون!

اجرای دکوراسیون طبق قوانین فنگ­ شویی باعث ایجاد حس مثبت و جریان انرژی در فضای منزل و محل کار خواهد شد. برخی از قوانین و اصول فنگ­ شویی در طراحی دکوراسیون داخلی عبارتند از:

  • دوری از شلوغی و به هم ریختگی: اولین قانون در ایجاد فضایی آرام که باعث تمرکز و کاهش استرس و اضطراب می­ شود؛ دوری از شلوغی و آشفتگی است.
  • استفاده درست از نور و رنگ: نور و رنگ روشن انرژی بخش ­اند و رنگ­ های تیره آرامش­ بخش هستند. با استفاده درست از نور و رنگ در دکوراسیون انرژی و آرامش را در بخش ­های مختلف ایجاد کنید.
  • قرارگیری عناصر پنجگانه: طبق اصول فنگ­شویی، قرار گرفتن عناصر؛ چوب، فلز، آب، آتش و خاک در جهت ­های جغرافیایی درست باعث جریان انرژی مثبت در فضا می ­شود.
  • جریان هوا در فضا: وجود هوای کافی باعث حس مثبتی در ما می­ شود. در نتیجه در طراحی دکوراسیون داخلی نهایت استفاده را از هوای تازه ببرید. در نتیجه در، پنجره­ و بازشوها اهمیت زیادی در فضا خواهند داشت.

مطلب پیشنهادی: آموزش فنگ شویی، این نکته ها حتما به کارت میاد!

 

blog post

طراحی دکوراسیون داخلی مدرن بر اساس علم فنگ شویی

درک و نگرش در مورد واقعیت فنگ ­شویی!

در این مطلب توضیح مختصری راجع به پیدایش فنگ­ شویی و اصول کلی آن آوردیم، برای اینکه آگاهی کاملی نسبت به فنگ ­شویی داشته باشید؛ بهتر است مقالات مختلفی راجع به آن مطالعه کنید و از افرادی که در این زمنیه متخصص هستند مشاوره بگیرید. فراموش نکنید فنگ­ شویی زمانی بر شما اثر مثبتی خواهد گذاشت که از قوانین و دلایل آن آکاهی کاملی پیدا کنید و آنها را در زندگی به کار ببرید. مطمئنا چند نماد و وسیله نمی­ توانند در زندگی شما تاثیر زیادی داشته باشند.

 

blog post

فروش انواع لوازم مرتبط به علم فنگ‌شویی

کلام آخر:

فنگ شویی رویکردی است در طراحی دکوراسیون داخلی و معماری کاربرد دارد. فنگ شویی از گذشته­ های بسیار دور در آسیای شرقی وجود داشته است. در این مطلب با گروه فنگ شویی ایران همراه بودیم. برای کسب اطلاعات بیشتر و شرکت در دوره­ های آموزش فنگ­شویی به پروفایل فنگ شویی ایران سر بزنید و با کارشناسان در ارتباط باشید.

 

مطالب پیشنهادی:

سمیه زارعی
نویسنده: سمیه زارعی

عضو تحریریه وب سایت چیدانه مهندس فضای سبز و طراح محیط و منظر

more_horiz
مطالب پیشنهادی
واقعیت فنگ شویی، آیا فنگ شویی خرافات است؟

واقعیت فنگ شویی، آیا فنگ شویی خرافات است؟

اصول فنگ شویی آشپزخانه، راه حل های ساده و کاربردی!

اصول فنگ شویی آشپزخانه، راه حل های ساده و کاربردی!

1398/11/30 ادامه مطلب
فنگ شویی ورودی خانه، راه رو ورودی را متحول کنید!

فنگ شویی ورودی خانه، راه رو ورودی را متحول کنید!

کسب و کارها پیشنهادی
گروه معماری آرچین ( مهندس امیر نامداری) certificate
گروه معماری آرچین ( مهندس امیر نامداری)

گروه معماری آرچین ( مهندس امیر نامداری)

گلخانه و گل و گیاه حیدری certificate
گلخانه و گل و گیاه حیدری

گلخانه و گل و گیاه حیدری

مروالند certificate
مروالند

مروالند

نظرات (0)

برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 تا 17 پاسخگوی شما هستیم 021-23051173 support_agent