visibility 242 today 1400/11/10

عایق صوتی پشم سنگ ؛ سکوت و آرامش بیشتر!

سر و صدا و هر نوع آلودگی صوتی باعث سلب آسایش و آرامش افراد است. البته تفاوتی نمی‌کند که شما ساکن یک مجتمع مسکونی هستید، یا در یک مجتمع تجاری بزرگ مشغول به کار باشید. در هر حال افراد به دنبال راهی برای ایجاد سکوت بیشتر برای داشتن آرامش و تمرکز هستند، به همین دلیل عایق صوتی پشم سنگ خیلی سریع و راحت تمام مشکلات را حل می‌کند؛ به همین دلیل چیدانه تصمیم دارد، تا در این مورد بیشتر توضیح دهد؛ پس با ما همراه باشید.

عایق صوتی پشم سنگ چیست؟

همان طور که از اسم این عایق مشخص است، پشم سنگ نقش کلیدی را به عنوان عایق به عهده دارد. با استفاده از این نوع پشم می‌توان یک عایق خوب و مطمئن برای جلوگیری از ورود و خروج صداهای مختلف تولید کرد و آرامش لازم را در محیط کار و زندگی با گروه عایق ونوس فراهم کرد.

صدا در حقیقت یک انرژی است که پرده گوش را به لرزه در می‌آورد و میزان افزایش آن باعث سلب آرامش افراد خواهد شد. در نتیجه با کمک عایق صوتی پشم سنگ به راحتی می‌توانید از بروز چنین مشکلاتی پیشگیری کنید. پشم سنگ یک عایق مناسب و عالی برای جذب صداهای محیط است.

همچنین از ورود صداهای مختلف هر چقدر هم که بلند و آزار دهنده هم که باشند، به خوبی ممانعت می‌کند. علاوه بر آن این نوع عایق از انتقال صداهایی که در هوا وجود دارند و ضربه‌های متعدد دیگر جلوگیری می‌کند. در حقیقت پشم سنگ علاوه بر اینکه عایق صدا است، یک عایق حرارتی محسوب می‌شود و در صنعت ساخت و ساز به شدت مورد توجه معماران قرار دارد.

مخصوصا در مجتمع‌های مسکونی بزرگ که رفت و آمد زیادی در آنها صورت می‌گیرد، به خوبی سکوت لازم را در هر واحد فراهم می‌کند. پشم سنگ یک نوع پشم معدنی و از سنگ‌های آتشفشانی است و قابلیت بازیافت و برگشتن به دامن طبیعت را دشته و از هر نظر با محیط زیست سازگاری لازم را دارد.

در نتیجه این نوع عایق به عنوان یک متریال مناسب برای ساختمان سازی به شمار می‌رود. به دلیل مقاومت بالایی که عایق صوتی پشم سنگ دارد، یک عایق مناسب برای صوت و حرارت است. با کمک این نوع عایق صوتی به راحتی می‌توانید هر فضایی را به یک محیط ضد صدا تبدیل کنید که در ادامه در مورد کاربردها و موارد مصرف آن و مزیت‌هایی که دارد، بیشتر توضیح خواهیم داد.

5 ویژگی عایق صوتی پشم سنگ

 1. عایق حرارتی عالی با مقاومت زیاد
 2. قابلیت مراقبت از پشم سنگ در برابر گرما و اتش
 3. قابلیت جذب صدا به میزان زیاد
 4. محافظت حرارتی
 5. سازگاری با محیط زیست

کاربردهای عایق صوتی پشم سنگ

با توجه به قابلیت‌های بالایی که پشم سنگ دارد، به خوبی نیازهای ضروری را در ساختمان سازی و سایر صنعت‌های دیگر برطرف کرده است که در ادامه در مورد هر یک بیشتر توضیح می‌دهیم.

کاربردهای عایق صوتی پشم سنگ در ساختمان سازی

یکی از علت‌های عدم رضایت افراد از آپارتمان نشینی وجود سر و صداهای مختلف در ساختمان است که با کمک این نوع عایق فوق‌العاده تا حد یادی از مشکلات برطرف می‌شود. در حالت کلی عملکرد این نوع عایق در ساختمان دو جنبه مختلف دارد.

یکی اینکه یک عایق صوتی است که از دو طرف مانع ورود و خروج هر نوع صدایی می‌شود و یکی دیگر اینکه عایق خوبی برای حرارت و سرما بوده و در کنترل منابع موثر است. به همین دلیل استفاده از عایق صوتی پشم سنگ در صنعت ساخت و ساز یک مزیت محسوب می‌شود و می‌تواند یک ویژگی خوب برای خرید و فروش ملک باشد و از طرفی آرامش خاطر افراد را ارتقا می‌دهد.

به همین دلیل می‌توانید از آن به عنوان عایق حرارتی جهت تماس با بخش‌های خارجی ساختمان مثل نما، سقف یا کف و همین طور دیوارهای همجوار همسایه استفاده کرد. با کمک این عایق می‌توانید محل‌های قابل سکونت در تماس با سایر محل‌هایی که غیرمسکونی هستند، مثل گاراژها یا انبارها جدا کنید.

بدین طریق می‌توانید محل‌های کاربری مختلف را جداسازی کنید و با این کار برای همیشه از سر و صداهای مربوط به بخش‌های دیگر مثل واحد تاسیسات و... را برای همیشه قطع کنید.

کاربرد عایق صوتی پشم سنگ در صنعت

با توجه به کاربردهای زیادی که این عایق بی‌نظیر در ساخت و ساز دارد، در سایر صنایع قابلیت استفاده زیادی پیدا کرده است. به همین دلیل از این نوع عایق به صورت گسترده در صنایع مختلف استفاده می‌شود. مخصوصا برای عایق کاری مجاری، اجاق‌ها و اتاق‌هایی که در معرض دمای زیادی هستند و یا سر و صداهای اطراف آنها بسیار زیاد است، به شدت کارایی دارد. 

موارد استفاده از عایق صوتی پشم سنگ

 • ساختمان‌های مسکونی و تجاری
 • قابلیت استفاده در کلیه صنایع مهم
 • بیمارستان‌ها و آسایشگاه‌های روانی
 • خانه سالمندان
 • مهد کودک‌ها
 • مدارس
 • باشگاه‌ها
 • سالن‌های برگزاری همایش و...

عایق صوتی پشم سنگ آرامش تضمین شده مجتمع های مسکونی

هنوز دیر نیست. اگر در ساختمان مسکونی که در حال زندگی هستید از این نوع عایق یا هر نوع عایق دیگری استفاه نشده است، می‌توانید با پشم سنگ برای همیشه با سر وصداهای مزاحم خداحافظی کنید. مخصوصا افرادی که مجبور هستند ساعت‌های زیادی را در خانه بماند، ولی مجتمع آنها بسیار شلوغ و پر رفت و آمد است با این روش به خوبی می‌توانند سکوت و آرامش کافی را در خانه خود ایجاد کنند. 

قیمت خرید عایق صوتی پشم سنگ در سال 1401

البته قیمت این نوع عایق هم با توجه به شرایط بازار تعیین می‌شود و با در نظر گرفتن شرایط و موقعیتی که نرخ تورم ایجاد می‌کند، می‌تواند قیمت نهایی پشم سنگ عایق را کمتر یا بیشتر کند. به همین دلیل برای گرفتن لیست دقیق قیمت‌های عایق صوتی و حرارتی می‌توانید از گروه عایق ونوس کمک بگیرید. کافی است برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان این مجموعه در تماس باشید.

کلام آخر

اگر هم اکنون در حال ساخت ملک جدید خود هستید یا قصد بازسازی ساختمان خود را دارید و دوست دارید، مقاومت خانه خود را در برابر عوامل صوتی آزار دهنده افزایش دهید، توصیه می‌کنیم از عایق صوتی پشم سنگ استفاده کنید. با استفاده از این نوع عایق علاوه بر اینکه خانه خود را در برابر انواع صداها ایمن می‌کنید، می‌توانید به خوبی از منابع سرمایشی و گرمایشی منزل‌تان استفاده بهینه‌تری داشته باشید. 

مزیت بارز این عایق در حفظ و کنترل منابع نیز است. همچنین تمامی فرایند ساخت و تولید آن با توجه به محیط زیست بوده و در صورت نیاز قابلیت بازیافت یا برگشت به طبیعت را دارد. به همین دلیل توصیه چیدانه این است که برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان گروه عایق ونوس هم اکنون تماس بگیرید، و از خدمات مشاوره رایگان استفاده کنید.

راضیه حسین آبادی
نویسنده: راضیه حسین آبادی

نویسنده حرفه ای در زمینه دکوراسیون و معماری

more_horiz
مطالب پیشنهادی
انواع عایق صوتی؛ هزینه رهایی از سر و صدا چقدر است؟

انواع عایق صوتی؛ هزینه رهایی از سر و صدا چقدر است؟

عایق صوتی پشم سنگ ؛ سکوت و آرامش بیشتر!

عایق صوتی پشم سنگ ؛ سکوت و آرامش بیشتر!

1400/11/10 ادامه مطلب
چرا عایق کاری روکار کف خانه مهم است و چه مزایایی دارد؟

چرا عایق کاری روکار کف خانه مهم است و چه مزایایی دارد؟

1400/10/26 ادامه مطلب
کسب و کارها پیشنهادی
طرح و معماری آرویج certificate
طرح و معماری آرویج

طرح و معماری آرویج

اکسترا certificate
اکسترا

اکسترا

رئاگالری certificate
رئاگالری

رئاگالری

نظرات (0)

برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 تا 17 پاسخگوی شما هستیم 021-23051173 support_agent
x