Chidaneh.com placeholder image

خانه ویلایی جذاب و گران قیمت الن، کمدین محبوب آمریکایی

خانه سلبریتی‌ها و آدم‌های شناخته شده و نوع و سبک دکوراسیونی که در خانه آنها به کار رفته برای اکثر ما جذابیت دارد و گاهی مواقع هم سعی داریم محل زندگی خودمان را بر اساس انتخابی که آنها داشته‌اند و یا چیزی مشابه با آن دیزاین کنیم. در مطلب قبلی خانه سلبریتی‌ها با دکوراسیون خانه لیو تایلر و تصاویر سوپرخاص از داخل خانه ستاره سینمای آمریکایی آشنا شدیم و این بار چیدانه در بررسی خانه ستاره‌های آمریکایی، تصاویر خانه الن دی‌ جنرس- Ellen DeGeneres و معرفی دکور خانه او و همسرش را برای شما آماده کرده است.

الن دی‌ جنرس و همسرش پورشا

الن دی‌ جنرس- Ellen DeGeneres کیست؟

الن دی‌جنرس- Ellen DeGeneres، در سال 1958 در لوئیزیانا یکی از ایالت‌های جنوبی آمریکا متولد شد. او کمدین، نویسنده، بازیگر، تهیه‌کننده و مجری تلویزیون آمریکایی است و طبق اعلام مجله فوربز در سال 2007 یکی از بیست زن ثروتمند در صنعت سرگرمی بوده است. از کارهای معروف الن دی‌جنرس می‌توان به صداپیشگی شخصیت دُوری در انیمیشن در جستجوی نمو در سال 2003 و در جستجوی دوری در سال 2016 اشاره کرد. شاید برایتان جالب باشد بدانید که او یک همجنس‌گرا است و در سال 2008 با پورشا دی راسی ازدواج کرده است.

کاغذدیواری آیدی

خانه الن دی جنرس و پورشا دی راسی

خانه سلبریتی‌ها به خصوص خانه ستاره‌های آمریکایی دارای سه ویژگی بزرگی، گران قیمتی و مشرف بودن به منظره‌ای خیره کننده، به طور همزمان است و با دیدن عکس خانه الن دی‌ جنرس پی می‌بریم که خانه الن دی جنرس و پورشا دی راسی هم به طور واضح این ویژگی‌ها را دارد. طراحی این ویلا به طور جذاب و حیرت‌انگیزی همه توجه‌ها را به خود جلب می‌کند.

علاقه شدید الن به خانه‌ها؛ حتی موقع خواب هم به آنها فکر می‌کند!

الن دی‌جنرس ردیابی دقیق تعداد خانه‌هایش را گم کرده است، اما می‌گوید مجتمع بورلی هیلز هفتمین خانه‌ی مشترک او و دی‌روسی است که بیشتر شب‌ها و بیشتر آخر هفته‌ها را در این خانه می‌گذرانند. دی جنرس به شوخی می‌گوید: اگر موقع خواب از پورشا بپرسم به چه فکر می‌کنی؟ او می‌گوید: اسب‌ها. اما من در جواب این سوال می‌گویم: خانه‌ها!

ویژگی‌های خانه الن و پورشا دی راسی- Portia de Rossi

خانه Portia de Rossi و Ellen DeGeneres در بورلی هیلز، توسط معماران Buff & Hensman طراحی شد و بعدهاا توسط دکوراتور Melinda Ritz گسترش یافت. شاید یکی از خیره کننده‌ترین ویژگی‌های منزل الن دی جنرس، ادغام یکپارچه زندگی در فضای باز و سرپوشیده باشد. یک منطقه غذاخوری در فضای باز در زیر درختان بالغ قرار گرفته که در روزهای گرم تابستان سایه خنک ایجاد می‌کند. همچنین استخری با زمین‌های سرسبز چمن احاطه شده و درختان زیتون و اکالیپتوس که در مسیر پیچ‌خورده‌ای به سمت ورودی قرار دارند از دیگر ویژگی‌های جذاب خانه الن دی‌جنرس هستند.

خانه مطابق با نیاز این زوج طراحی شده است!

تمام فضاهای خانه الن دی جنرس مطابق با نیازهای آن‌ها طراحی شده است، از اتاقی که شب را در آن می‌گذرانند تا اتاق مدیتیشن که در آن ماساژ داده می‌شوند. دی جنرس هر روز در یک باشگاه ورزشی پیشرفته ورزش می‌کند، در حالی که دی راسی در استخر شنا می‌کند. یک دفتر نیز وجود دارد که دی جنرس کتاب جدیدش را با عنوان "جدی شوخی می کنم“و دی راسی مجموعه خاطراتش را با عنوان "سبکی تحمل ناپذیر“ در این اتاق نوشته‌اند.

سرگذشت خانه‌ی ویلایی بورلی هیلز

سرگذشت این خانه با زندگی افراد مطرح در آن گره خورده است. در طول سال‌ها جوآن کالینز بازیگر در این خانه ویلایی زندگی می‌کرد و محل زندگی مکس موچنیک، خالق ویل اند گریس، شد. بعدها ملیندا ریتز، طراح داخلی، زیر نظر خود، خانه را گسترش داد و از کفپوش‌های چوبی اصلاح شده و تیرهای سقف در طراحی آن استفاده کرد. 

بعد از آن نیز الن و پورشا که درباره زیبایی این خانه‌ی ویلایی زیاد شنیده بودند صاحب آن شدند. به گفته‌ی خودشان آنقدر شیفته‌ی این خانه شده بودند که به صورت مبله آن را خریدند، ولی بعدها تغییراتی در آن ایجاد کردند. چراکه الن دی جنرس به تغییر محیط علاقه‌مند است و همین علاقه باعث شد تا دو ملک همسایه مجاور را بخرد و آنها را با حوض و چندین ده درخت گلابی و بلوط جایگزین کند..

دکوراسیون خانه الن دی جنرس در کالیفرنیا

این کمدین برای طراحی داخلی و دکوراسیون خانه‌ی ویلایی خود تعداد معدودی از طراحان لس آنجلس از جمله تامی و کاتلین کلمنتز، کلیف فونگ و هریسون هولمن را استخدام کرد  و به کمک آنها مبلمان، اشیاء و آثار هنری خانه را انتخاب کردند. برخی از اجزای دکوراسیون خانه الن دی جنرس و پورشا دی راسی قطعات با کیفیت موزه هستند، برخی از آنها طبق سلیقه‌ و خاطرات شخصی و برخی هم دارای هر دو ویژگی هستند. 

در یکی از اتاق‌های مهمان، صندلی سیته از Prouvé قرار دارد، که نشانی از اولین باری است که این زوج همدیگر را ملاقات کردند. مجسمه گربه دیگو جاکومتی در حمام اصلی نیز هدیه‌‌ی تولد 50 سالگی دی جنرس است. جالب است بدانید که الن دی جنرس حامی حقوق حیوانات است و این زوج علاوه بر سگ، سه گربه هم دارند. 

هر دوی آنها کار ژان میشل باسکیا را تحسین می‌کنند و از نقاشی خام نئواکسپرسیونیستی او در گوشه‌ای از اتاق نشیمن استفاده کرده‌اند. قسمت نشیمن مجاور آشپزخانه نیز با یک میز کار فرانسوی قرن هجدهم و مجموعه‌ای از صندلی‌های چوبی خمیده قدیمی طراحی شده است. همچنین میز کوکتل متعلق به قرن 19 بلژیکی و فرش کرمان آنتیک است. 

نردبان کتابخانه قدیمی اتاق نشیمن نیز نمونه‌ای از مجموعه هنر آفریقایی دی جنرس را به نمایش می‌گذارد. 

نقش میز پینگ پنگ شیشه‌ای در راهروی ورودی خانه

وقتی نوبت به طراحی خانه اصلی و دو اتاق مهمان آن رسید، دی جنرس می‌خواست فضاها را کمی کمتر یکنواخت و رسمی کند. به همین دلیل اولین چیزی که هنگام ورود به خانه توجه را به خود جلب می‌کند یک میز پینگ پنگ است. این میز پینگ پنگ شیشه‌ای توسط هنرمند آرژانتینی Rirkrit Tiravanija طراحی شده است.

اجزای دکوراسیونی راهروی ورودی خانه الن

از دیگر عناصر دکوراسیون که در راهروی ورودی منزل الن دی جنرس به چشم می‌خورد یک نیمکت استعمار اسپانیایی از Lief و یک لوستر Serge Mouille است. فرش قرن نوزدهمی آگرا نیز از پروژه ملروز است. یک گلدان توله سگ جف کونز که توپ‌های پینگ پنگ را نگه می‌دارد، مجسمه نیم تنه رومی و نقاشی گرافیکی مارک گروتجان هم از دیگر اجزای دکوراسیون این فضا هستند.

 علاقه الن دی جنرس به کفش‌های کتانی

در اتاق ناهار خوری رندر بزرگی از یک کفش ورزشی پوما نشان داده شده است. الن به نوعی به پوشیدن کفش‌های تنیس معروف است. بنابراین قفسه‌های کفش DeGeneres مخصوص او طراحی شده و با کفش‌های کتانی مخصوص او پر شده است. به عبارتی کفش‌های امضا شده الن قفسه‌های کف تا سقف اتاق رختکن زوج این را پر می‌کند. 

کلام آخر

در این مطلب با دکوراسیون خانه الن دی جنرس، کمدین معروف آمریکایی آشنا شدیم. دیدن عکس بهترین راه برای ایده گرفتن در زمینه طراحی دکوراسیون است و در اینجا با دیدن عکس خانه الن دی جنرس می‌توانید از سلیقه‌ی او در دیزاین محل زندگی‌تان استفاده کنید. برای دیدن تصاویر خانه ستاره‌های آمریکایی با مطلب خانه‌سلبریتی‌ها در چیدانه همراه باشید.

مطالب مرتبط:


دیدگاه کاربران
ناشناس در تاریخ 12 خرداد 1402
من که طرفدارشونم

ثبت دیدگاه